Žilina Mesto v ktorom sa poslednú dobu zdržiavam pomerne často. Nie je to pre to, že je to moje rodné mesto, alebo mesto kde študujem. Príčinou je môj priateľ, ktorý v tomto meste študuje na vysokej škole. Nenavštevujem toto mesto často, ale keď sa naskytne príležitosť, veľmi rada robím priateľovi spoločnosť na jeho cestách. Najradšej čakanie, kedy si on vybavuje svoje osobné záležitosti zaplním nákupmi a inak to nebolo ani v tento deň.

Priateľ ma vyložil pri nákupnom cente Dubeň. Bohužiaľ módne obchody boli ešte zavreté, ale naopak ma veľmi potešilo, že kaviarne už boli otvorené. Milujem kávu a považujem sa za naozajstnú kávičkárku.

V nákupnom centre Dubeň som asi po druhý krát. Páči sa mi, že čo sa týka jedla, reštaurácií alebo kaviarní, tak sa všetko nachádza na jednom mieste. Veľmi ma zaujala jedna kaviareň, či sa to týka exteriéru alebo aj samotného názvu a to je Kaffeine.

Ako som už načrtla tému exteriéru, išlo o veľmi farebný pútač očí. Exteriér tvoril samotný bar, ktorý bol zväčša čierny a doplnený osvietenými poličkami, na ktorých sa vytŕčali rôzne druhy alkoholu. V bare bola zabudovaná prehľadná chladnička s koláčmi a zákuskami. Nad barom sa nachádzajú tabule, na ktorých sú rôzne ponuky kávy. Nad tabulami, tesne pod stropom sa nachádzal názov kaviarne na žltých tyčkách. Pred barom sa nachádzali tyrkysové stoličky spolu s žltými, rovnakej farby ako dizajnové tyčky nad barom. Nad stolmi a stoličkami sa nachádzali visiace lampy, ktoré dostatočne osvetľovali exteriér.

Musím priznať, že exteriér bol naozaj veľmi prepracovaný. Práve kvôli jeho dizajnu som si vybrala tento podnik a uprednostnila ich pred inými.

Aj keď exteriér bol veľmi lákavý, rozhodla som sa ísť hlbšie do podniku. Úprimne nemám veľmi rada tento typ usadenia, t. j. na tých drevených stoličkách, preto som tajne dúfala, že podnik ponúka aj iný typ, napríklad sedačky alebo gauče.

Išla som okolo baru, kde som sa slušne pozdravila ale nepočula som, že by sa mi personál odzdravil. Išla som úplne dozadu, kde som prešla cez sklenenú stenu plnú dekorácií. Dostala som sa do fajčiarskej miestnosti. Nakoľko som nefajčiar, aj tak som si vybrala túto časť z dôvodu, že mi bola sympatickejšia. Bola tmavšia, s tehelnou stenou, s televízorom a pre mňa to najdôležitejšie, nachádzali sa v nej sedačky/gauč. Usadila som sa úplne dozadu, aby som mala výhľad na celú kaviareň. Usadila som sa samozrejme na čierny gauč, ktorý bol veľmi pohodlný.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok, spolu s popolníkom. Nápojový lístok bol klasicky v tvare notesa, čiernej farby spolu s žltým/zlatým písmom, Kaffeine – Coffee menu. Bol jednoduchý a úprimne som čakala od neho niečo viac. Nápojový lístok po otvorení obsahoval šedé strany s veľmi prehľadným zobrazením káv aj spolu s ich ilustráciami. Ceny boli veľmi prijateľné.

Po chvíli sa pri mne zastavila čašníčka, pozdravila sa a obslúžila ma. Nebola nepríjemná, ale neprišla mi veľmi sympatická. Obslúžila ma neutrálne, prišlo mi to tak, ako keby sa jej nepáčilo, že musí niečo robiť alebo niekoho obslúžiť. Hovorím to neustále, ale takýto typ obsluhy len odplaší zákazníkov.

Po krátkej chvíli som mala pred sebou moju objednávku. Objednala som si Cappuccino. Poslednú dobu som si zvykla dávať najčastejšie Cappucino, z dôvodu že je jemné a nie až také silné ako Espresso. Dostala som pred seba Cappucino v bielej šálke na bielom tanieriku, spolu s cukrom hnedým/bielym a malou čokoládkou. Cappucino vyzeralo aj jeho aróma bola veľmi lákavá. Vylepšil by to len malý obrázok na pene, ktorý by som v takýchto kaviarňach očakávala.

Ako som očakávala, cappuccino bolo veľmi chutné a jemné. Bolo jemne krémové a pilo sa výborne. Vychutnávala som si každý jeden dúšok.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Čakala som pri bare veľmi dlho. Čašníčka tam síce bola, ale bola mi otočená bokom, nakoľko sa hrala s telefónom. Naschvál som sa neozvala, bola som zvedavá, ako dlho ma tam nechá postávať. Stála som tam už naozaj dlho, tak som kus pokašlala ale ani to nezabralo. Tesne za tým sa poobzerala a uvidela ma. Nepočula som žiadne ospravedlnenie. Platila som v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie ale je bez toalety, čo mi nevadilo, lebo sa kaviareň nachádza v nákupnom centre. Kaviareň ponúka aj fajčiarsku aj nefajčiarsku miestnosť. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne =8-21.

Veľmi sa mi páčilo prostredie ako exteriér tak aj interiér. Nebola som spokojná s obsluhou, ktorá ma obslúžila bez záujmu a hranie sa s telefónom ani nekomentujem. Nepoviem, nevadilo by mi keby si urobila svoju prácu, tak nech sa na tom telefóne hrá, keď to zamestnávateľovi nevadí, ale uprednostniť telefón pred zákazníkom. Nemám slov. Adresa: Vysokoškolákov 8069/52, 010 08 Žilina.

 

Moje hodnotenie: personál = 4, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Kaffeine známkou 3 a to len kvôli personálu, inak by som hodnotila známkou 1/2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/KaFFeine+Coffee%26vine/@49.2116048,18.749426,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714594d16d0cb3d:0x86fe91eac42ca865!8m2!3d49.2116048!4d18.7516147