Dnes som sa rozhodla napísať o kaviarni Choco Arden, ktorú som navštívila nedávno s priateľom. Táto kaviareň sa nachádza v nákupnom centre Aupark, priamo v centre Žiliny. Je na prvom nadzemnom podlaží a ľahko ju nájsť. Prvé, čo ma zaujalo ihneď, ako som tu vkročila, boli koláčiky vyložené priamo pri pulte, čo bol vlastne aj dôvod mojej návštevy.

Prostredie (známka: 2)

Kaviareň má dve časti – jedna je v miestnosti vyhradenej čisto pre kaviareň a druhá na „chodbe” nákupného centra. Je štýlovo a moderne zariadená, pričom vybraté farby pekne ladia (pravdepodobne sa ozvala ženská duša). Keď sme do kaviarne vošli, vo vnútri sme si nemali kde sadnúť, takže sme sedeli v druhej časti – obrovská nevýhoda (teda aspoň pre mňa) bolo, že sa na nás mohol pozerať každý, kto išiel okolo. Pobehovalo tu veľké množstvo malých detí, pretože len kúsok odtiaľ sa nachádza detský kútik, čo je nepochybne obrovská výhoda pre rodiny. Takže, keď išiel čašník okolo, vyzeralo to naozaj komicky – všetkým deťom sa musel vyhýbať. Negatívom, a to podľa môjho názoru dosť veľkým, bolo aj to, že na stoloch boli použité poháre s podšálkami a lyžičkami, ktoré obsluha nestihla spratať. Musím však podotknúť, že sedačky boli naozaj mimoriadne pohodlné – takže aspoň tie vyrovnali celkový dojem.

Objednávka (známka: 3)

Nápojový lístok bol na prvý pohľad široký, graficky veľmi pekne spracovaný, no cenovo príliš drahé. Samozrejme, keby káva zodpovedala mojim očakávaniam, nemám problém za ňu zaplatiť aj o niečo viac. Dosť mi vadilo, že v lístku nebolo uvedené o akú kávu ide – nevedela som, či pijem Costa Ricu, Etiopiu, Arabicu alebo niečo iné. Možno je to nakoniec aj dobré, pretože tomu, čo som pila, žiaden z týchto názvov neprislúcha. Káva mi až tak nechutila vzhľadom na to, že som si dala Espresso (jeho objem by mal byť cca 30 ml), no v pohári som mala raz toľko vody, čiže to bola len akási zriedená substancia v peknom pohári. Tým pádom chuť a aj aróma neboli až také výrazné ako by podľa mňa mali byť.  Zato, môj priateľ si objednal lahodnú bielu čokoládu so šľahačkou a musím uznať, že mu veľmi chutila! Príjemným plusom bol chutný koláčik v tvare minitortičky – celkovo mali veľkú škálu výberu koláčov a ja som mala naozaj problém vybrať si len jeden. Avšak, ich ceny boli bohužiaľ príliš vysoké (cca od 4 €).

Služby (známka: 3)

Obsluhoval nás mladý muž, ktorý bol neuveriteľne roztržitý a zmätený. Osobne sa mi nepáčilo, že práve vtedy, keď sme boli uprostred nášho rozhovoru, prišiel k nám čašník a začal utierať stôl (ktorý bol aj tak čistý) a my sme mu museli držať všetok riad nad stolom. Toto prebiehalo paralelne s tým, že na ostatných stoloch boli ešte stále neumyté šálky a poháre, čiže jeho práca mi v danom momente prišla až trápne zbytočná, keďže sa ľudia otáčali, pretože si nemali kam sadnúť.  Na druhej strane musím uznať, že naša objednávka bola prinesená o pár minút a nemuseli sme na ňu ani dlho čakať. Vyúčtovanie prebehlo taktiež veľmi rýchlo a ocenila som terminál, lebo aj napriek tomu, že sme v 21. storočí, ešte ho stále nie všetky kaviarne majú.

Zhrnutie (konečná známka: 3)

Prostredie kaviarne nebolo zlé, ale ani nijako nevynikalo. Káva nestojí za zmienku, no koláče boli naozaj výborné. Choco Arden nie je tak úplne dotiahnutý do konca. Celkovo sme zaplatili 11,7 €, no za tieto peniaze by som si vedela predstaviť lepšie služby i produkty.

Urobte si kľudne svoj názor, majú otvorené denne od 9.00 do 21.00!

Link:

https://www.google.sk/maps/place/Choco+Arden/@49.2194334,18.7360068,17z/data=!4m5!3m4!1s0x47145ea5928235e9:0xc9e40852c7a35a57!8m2!3d49.2194334!4d18.7381955?hl=sk