Niekoľko kilometrov od môjho rodného domova sa nachádza známe slovenské mesto, ktoré sa volá Košice. Pár krát do mesiaca sa s rodinou, priateľom alebo kamarátmi rozhodnem spraviť si malý výlet práve do tohto mesta. Cesta trvá necelú hodinku a nájdeme tu mnoho historických pamiatok alebo nákupné centrá. Po dlhom dni  sme sa rozhodli osviežiť sa a nabiť sa energiou v kaviarni Lobby Bar, ktorá sa nachádza v Auparku v Košiciach, presnejšie na Námestí osloboditeľov 1.

Lobby Bar poznám už dlhšiu dobu. Pred pár rokmi ma tam zaviedla kamarátka s tým, že je to zatiaľ tá najlepšia kaviareň v akej kedy bola. A mala naozaj pravdu.

Lobby Bar sa nachádza na najvyššom poschodí. Nedá sa spliesť s inou kaviarňou, pretože pri hlavnom vchode je veľkým vysvietený názov Lobby Bar. Kaviareň je ladená do odtieňov kávy, takže hrajú tu farby hlavne béžová, svetlo alebo tmavo hnedá. Veľmi pekným dizajnovým kúskom sú aj elegantné lustre z ktorých visia svetelné diódy. Bar je taktiež vysvietený a bohatý na rôzne druhy tvrdého alkoholu.

Lobby Bar ponúka fajčiarsku a nefajčiarsku miestnosť a letnú terasu s výhľadom na mesto. Pri iných kaviarňach sa mi neraz stalo, že niektorý ľudia odišli, z dôvodu nízkeho počtu miest na sedenie. V Lobby Bare sa Vám to určite nestane. Počet miest je veľmi veľký, myslím si že stále sa nájde dajaké miestečko na sedenie.

Veľmi sa mi páči niečo, čo musím určite vyzdvihnúť. Po príchode do kaviarne sa nám každý jeden čašník/čka slušne a s úsmevom pozdravili. Či už obsluhovali iných zákazníkov alebo robili práve drink, stále sa každý pozdraví. Týmto malým gestom vidno, že je kaviareň na úrovni.

Keďže popri našej návšteve bolo krásne počasie a svietilo slniečko, rozhodli sme sa posedieť si na terase. Z každého jedného stola na terase bol krásny výhľad na mesto, takže nikto nie je ukrátený, čo je veľmi pozitívne.

Na stole sme nenašli nápojový lístok, ale na každom stole sa nachádzal leták s aktuálnym špeciálnym drinkom. V našom prípade to bol Bon Pari Bubble Spritz. Hneď sme si povedali, že ktovie či si nás niekto všimol, a že či nás tu vôbec niekto obslúži. Ani som si nestihla v duchu dopovedať myšlienku a už bola pri nás obsluha rovno aj s nápojovým lístkom. Bola veľmi priateľská a milá, ako každý jeden pracovník v Lobby Bare.

Nápojový lístok bol vytvorený z imitácie hnedej kože. Bol prehľadný a svojim spôsobom elegantný. Po zatvorení nápojového lístka už bola pri nás obsluha. Hodnotím to veľmi pozitívne, nakoľko nemusíte na nič dlho čakať, lebo obsluha si Vás stále všíma. Rozhodla som si dať moju najobľúbenejšiu zázvorovú limonádu z tejto kaviarne, a chcela som vyskúšať aj ľadovú kávu, presnejšie Vanilla Ice Caffé. Lobby bar ponúka značku kávy Bristot.

Po krátkej chvíli nám čašníčka doniesla naše drinky. Zázvorová limonáda bola klasicky v sklenenom pohári s pomarančom na vrchu a všetko bolo posypané práškovým cukrom. Limonáda bola veľmi chutná, primerane sladká a hlavne v nej bolo výborne cítiť zázvor. Odporúčam každému, kto má rád zázvor a chce sa osviežiť popri teplom letnom počasí. Čo sa týka Vanilla Ice Caffé, bola prevedená naozaj úchvatne. Klasický vysoký sklenený pohár so šľahačkou na vrchu, posypanou vlašskými orechmi a s piškótou. Káva bola lahodná, studená s jemnou chuťou vanilky na

Účet Vám donesú aj ku stolu ale nakoľko sme sa ponáhľali, tak sme sa pozbierali a išli sme účet vyplatiť k baru. Čašník, ktorý bol pri bare hneď vedel kde sme sedeli a ktorý účet je náš. Nemuseli sme mu vysvetľovať, kde sme sedeli a čo sme si presne dali, ako to je zvykom niekde inde. Po odchode sa nám zvona každý slušne a s úsmevom pozdravili a popriali pekný deň.

jazyku. S výberom sme boli veľmi spokojní.

V kaviarni sa nachádza Wifi pripojenie aj toaleta. Ceny boli o niečo vyššie ale stále prijateľné. Otváracie hodiny sú nasledovné:  Po-Pia=7:30-24:00, So-Ne=10:00-24:00.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Lobby Bar veľmi dobre a to známkou 1.

 

Link na Google maps:

https://www.google.cz/maps/place/Lobby+Bar/@48.7182305,21.2624945,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473ee070f3c34c8b:0xa008997028797b14!8m2!3d48.7182305!4d21.2646832