Pozývam vás na skvelú šálku kávy do Caffe Verdon. Táto kaviareň je situovaná v srdci mojej obľúbenej Trnavy, a to priamo na Hlavnej ulici. V Trnave som študovala na vysokej škole, preto sa do tohto mestečka s radosťou, ale aj s nostalgiou vždy rada vraciam. Prechádzka týmto historickým mestečkom je pre mňa ako balzam na dušu. V tomto starobylom krajskom meste sa týči veľa kostolov, a tak Trnava dostala prezývku „slovenský Malý Rím”. Nie len kostolov, ale aj kaviarní tu nájdete neúrekom. Aj ja tu mám zopár obľúbených kaviarní a jednou z nich je práve Caffe Verdon, do ktorej dnes spoločne nahliadneme.

S kaviarňou Verdon prišlo do Trnavy kúsok Provensálska. Francúzsko tu máte ako na dlani. Kto aspoň raz za život nezatúžil zájsť do Provensálska? Tento pútavý kút južného Francúzska je nasiaknutý vôňou levandúľ, spája sa v ňom história so súčasnosťou. Zatváram oči a som v Marseille? To síce nie, ale práve som vkročila do Caffe Verdon. Vďaka tejto rozkošnej kaviarničke sa do Provensálska určite prenesiete aj keď len pocitovo. Ako už bolo naznačené, kaviareň je zariadená v provensálskom štýle. Rázom sa človek ocitá na francúzskom vidieku. Podľa môjho skromného názoru je prevedenie kaviarne prekrásne a romantické. Interiér ja maličký, ale veľmi útulný. Priestor pozostáva z dvoch menších miestností. Určite nikoho neprekvapím, keď poviem, že farba, ktorá v kaviarni prevláda je svetlá, nakoľko farebná škála provensálskeho štýlu sa pohybuje od bielej, cez slonovinovú až po smotanovú.

Korene tohto vidieckeho štýlu siahajú niekedy do roku 1800. Tento štýl je veľmi ženský a jemný. V kaviarni zvolili krásne tapety, vždy sa na ich motív rada pozerám. Nájdete tu knihy, obrazy, lampičky, sošky, kvety, lucerny, kanvičky a rôzne drobné dekorácie. Páči sa mi, že na poťahu stoličiek je vyobrazená Eiffelova veža. Kaviareň Verdon disponuje aj vkusnou, celkom veľkou trasou, z ktorej môžete sledovať ruch pešej zóny. Z tejto terasy sa vám naskytá príjemný pohľad na renesančnú mestskú vežu, ktorá sa nachádza na Trojičnom námestí. Na spomenutom námestí okrem iného nájdete aj barokové Súsošie Svätej Trojice a Divadlo Jána Palárika. Vypiť osviežujúci drink alebo vynikajúcu kávu na tejto terase určite stojí za to, čo poviete?

Vychutnať si tu môžete skvelú kávu, chutné raňajky, ale aj vynikajúce domáce torty. Každý deň pečú čerstvé torty klasické, ale aj zdravé. V ponuke majú každý týždeň 20 druhov tort. Objednať si tu, samozrejme, môžete aj ľadové čaje, horúce čaje, destiláty, pivo, víno, limonády, alkoholické a nealkoholické nápoje, takže ponuka je pestrá. Párkrát sme mali šťastie na jedného staršieho pána čašníka, ktorý je veľmi príjemný a je prototypom, ako by sa mal správny čašník správať.

Celkovo, personál v kaviarničke je veľmi prívetivý a pekne oblečený. Objednali sme si cappuccino, ktoré stálo 1,90€. Toto cappuccino je naozaj vynikajúce. Za zmienku stojí punčová torta, ktorú sme v kaviarni raz ochutnali. Servírujú tu unikátnu taliansku kávu značky Piazza d´Oro. Ceny sú vzhľadom na lokalitu prijateľné. V tejto kaviarni som nebola prvýkrát a verím, že ani nie naposledy, ale vždy ma vie niečím očariť. Keď nabudúce zatúžite po Provensálsku, tak jednoznačne navštívte Caffe Verdon.

Adresa: Hlavná 34/2, 917 01 Trnava

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – So: 8 – 22, Ne: 10 – 22

Caffe Verdon hodnotím výborne: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

Caffe Verdon celkovo hodnotím známkou 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b70f30069d767%3A0x3b4b3b41a5b78d97!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNgLmPEodVWQhjx851F-Uu_WJB6x1MJ1GxX9qoW%3Dw213-h160-k-no!5scafe%20verdon%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNgLmPEodVWQhjx851F-Uu_WJB6x1MJ1GxX9qoW&sa=X&ved=2ahUKEwj964eIhb_lAhUEElAKHUXOA_8QoiowFnoECAsQBg