Táto kaviareň sa nachádza v meste Trnava, priamo v centre. Je to výhodná poloha, keďže sa nachádza hneď blízko námestia. Kaviareň ponúka vonkajšie posedenie s kapacitou 40 osôb a aj letnú terasu, ktorá má taktiež kapacitu 40 osôb. Je to veľmi praktické v teplých mesiacoch, kedy si ľudia vychutnajú kávu radšej vonku na slniečku. Už navonok kaviareň zaujme veľa návštevníkov svojim pútavým nápisom na bielej oválnej tabuľke. Na prvý pohľad je vidieť krásny provensálsky štýl, ktorým kaviareň disponuje. Najviac však padne do oka vnútorný interiér tohto miesta.

Jedinečný nábytok, charakteristický interiér

Nábytok oblých tvarov, vyrezávaný ornamentmi, prekypujúci jemnými farbami, kde prevláda hlavne jemnučká biela farba typická pre tento štýl, je sympatický hlavne na takomto mieste ako je kaviareň. Keď sem prídete, máte pocit. akoby ste sa ocitli priamo v talianskej Provincii. Veľkolepému pocitu napomáhajú aj steny s namaľovanými motýľmi. Veď kto by si nechcel vychutnávať teplú kávu v príjemnom  prostredí plnom  originálnych obrazov, nádherných jemných dekorácií, kde panuje útulná rodinná atmosféra, však? Jemné farby, ktoré charakterizujú interiér kaviarne, pôsobia totiž upokojujúco na každého človeka. Myslím si, že aj ten najvyčerpanejší človek si oddýchne a dokonale zrelaxuje. Najútulnejšia atmosféra tu pôsobí hlavne večer, kedy na stoloch horia sviečky. Cítiť sa pri nich ako v raji, kde nepanujú žiadne problémy, neplynie čas, neexistuje zmätok a strach, všade vládne pohoda a neutíchajúci pokoj. Počuť iba rinčanie lyžičiek a ľudí, ktorí sa spolu delia o klebety a tiež si vychutnávajú túto nenahraditeľnú atmosféru.

Rôznorodý výber nápojov a koláčikov 

Okrem krásneho interiéru a exteriéru kaviareň ponúka bohatý výber tej najlepšej kávy, teplých či studených nápojov a sladkých maškŕt pre každého maškrtníka. Môžete si tu vychutnať rôzne druhy tort ako napríklad maková, punčová, jahodová či ovocná torta. V ponuke je aj tzv. Fitness torta, ktorá je ako stvorená pre ľudí so zdravým životným štýlom, ktorí sa často vyhovárajú, že sladké nemôžu. Nuž, myslím, že už sa vyhovárať nemusia a môžu si dopriať svoje, a to bez toho, aby zhrešili. Pre tých, ktorí však zhrešia radi, sú čoraz obľúbenejšie cheesecake torty, ako ovocný, karamelový, čokoládový, oreo a ďalšie druhy. Vyhovejú tu aj tomu najnáročnejšiemu. Ak niekoho tortičky nelákajú, kaviareň ponúka aj veľmi chutné sladké krémy. Konkrétne krém Verdon je asi najznámejší. Je zložený z jemného mascarpone a karamelových keksíkov. Jeho príjemná karamelová chuť pohladí jazyk. Milovníci sladkostí si jednoducho prídu na svoje.  Ja sem chodím pravidelne na výbornú kávu caffe late, ktoré má tu správnu chuť a hodvábne jemnú penu.  Z ponuky zákuskov  si vždy  niečo vyberiem. Najlepšie je vyskúšať každý raz niečo iné, pretože výber je, ako som spomenula, obrovský.

Náš zákazník, náš pán 

Dobrej povesti podniku a vládnucej útulnej atmosfére napomáha aj ochotný, milý personál. S radosťou vám prinesie, čo si len zažiadate a dokonca sa stará o názor každého zákazníka. Správa sa ukážkovo a máte pri ňom pocit spokojnosti a priateľskej nálady. Dalo by sa povedať, že spĺňa pravidlo „ Náš zákazník, náš pán.“

 

https://www.google.sk/maps/place/Caffe+Verdon/@48.3757709,17.5839754,16.25z/data=!4m5!3m4!1s0x476ca080c3375d55:0xdc0da3c42d1d7789!8m2!3d48.376578!4d17.5858081?hl=sk     centrum mesta

Značka kávy: Caffe latte

Hodnotenie:

Kaviareň – 1

Personál – 1

Káva – 1

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokCaffe TRIESTE Košice
Ďalší článokSan Domenico Caffe & Deli