Trnava víta domácich aj turistov vynikajúcou kaviarňou Oné. Nachádza sa totiž hneď medzi železničnou a autobusovou stanicou. Patrí osobne medzi moje obľúbené kaviarne. Široko ďaleko je to jedna z najlepších kaviarní aké poznám. Ak si budete niekedy plánovať výlet do Trnavy, určite odporúčam sa v nej zastaviť.

Dizajn kaviarne lahodí oku. Výborne si oddýchnete najmä na  miestach vzadu pri stene, kde sa môžete pohodlne zvaliť na mäkké vankúše. Atmosféra v kaviarni je dôležitá, a táto kaviareň ju má. Dovolí vám sa len tak na chvíľu zastaviť  a kochať sa dizajnovými detailmi priestoru. Dokonca aj menu na každom stole je vyrezané do malej drevenej tabuľky.

Personál kaviarne je extrémne milý a ústretový. Napriek tomu, že v menu zvýraznili prijímanie objednávok na bare, nikdy sa mi nestalo, že by neprišli k zákazníkovi priamo k stolu. Celý priestor rozvoniava kávou. Na mlynčekoch majú vždy arabiku od značky Rusty Nails. Je to jeden z mojich favoritov. Chuť kávy ja veľmi vyvážená s jemným podtónom kakaových bôbov. Fajnšmekri môžu siahnuť aj po kávach v bio kvalite či alternatívnej príprave kávy filtrovaným spôsobom.

Personál je zvyknutý na kávičkarov-cestovateľov. Takže ak máte len pätnásť-dvadsať minút do odchodu autobusu či vlaku, stihnete si v pokoji vypiť kávu a môžete pred cestou využiť aj  toalety.  V prípade, že máte veľmi naponáhlo stále je tu možnosť zobrať si kávičku so sebou. Mnohých možno poteší aj ekologickejšia alternatíva kompletne kompostovateľných pohárikov.

Tých, čo sa rozhodnú posedieť, určite poteší aj spôsob servírovania kávy na drevenej tácke. Ku káve je vždy servírovaná voda, ktorú v prípade záujmu vždy radi dolejú bez toho, aby ste si za to museli priplatiť.

Na tácke by ste však drobnú sladkosť na zahryznutie hľadali márne. Pre milovníkov sladkého  majú  okrem ponuky veľmi dobrých, kvalitných domácich zákuskov aj špeciálnu ponuku – káva a brownie za zvýhodnenú cenu, takže dokopy zaplatíte za túto kombináciu 2,70 eur, čo je vzhľadom na kvalitu kávy, koláča a geografickú polohu Trnavy vcelku výhodné.

Oné café určite odporúčam, je to výborné miesto pre študentov, cestovateľov, čakajúcich na spoje alebo jednoducho pre ľudí, ktorí túžia v Trnave po vynikajúcej káve. Celoročne otvorená terasa poteší aj fajčiarov či milovníkov autobusov.

 

https://www.google.com/maps/place/ON%C3%89+espresso+bar/@48.3708445,17.5808563,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476ca07ec438b1bf:0xd59b8dbdbfc778ab!8m2!3d48.370841!4d17.583045?hl=sk-SK

Hodnotenie:

Kaviareň: 1

Personál: 1

Káva: 1