Keď prechádzate cez Winterovu ulicu v Piešťanoch, láka vás to zájsť niekam na dobrú kávičku. Kaviarne sa tu pyšne týčia, až človek nevie, pre ktorú z nich sa má rozhodnúť. Každá z týchto kaviarní má iný štýl a atmosféru, preto sa domnievam, že treba postupne navštíviť všetky. No tentokrát sme sa rozhodli pre kaviareň Promenada. Isto mi dáte za pravdu, že táto kaviareň má vskutku výstižný názov. Veď kde inde by sa kúpeľní hostia, turisti, návštevníci Piešťan alebo Piešťanci mali „promenádovať“, ak nie práve po tomto oku lahodiacom námestíčku?

Promenada Kaviareň & Cukráreň nachádzajúca sa v srdci pešej zóny je malá príjemná kaviarnička. Posadiť sa môžete do pohodlných kožených kresiel v rôznych odtieňoch hnedej farby. Svoju kávu si môžete položiť na guľaté alebo štvorcové stolíky. Na stenách sa nachádza tapeta s ornamentmi. Taktiež v miestnosti nájdete veľkú presklenú vitrínu so suvenírmi. Barový pult je celkom dominantná súčasť priestoru a nájdete na ňom všetko možné od kúpeľných oplátok až po sladké maškrty pre najmenších. Podnik zdobia drobné dekorácie v podobne rôznorodých keramických misiek. Nachádza sa tu aj zmenšená socha piešťanského barlolámača. Moju pozornosť upútal pekný, ale opustený klavír. Kaviareň by rázom ožila, ak by sa z klavíra ozývali známe tóny. Aj keď nerada musím poznamenať, že na niektorých predmetoch, ako aj na spomínanom klavíri bol bádať prach. Zaujalo ma atypické osvetlenie, ktoré do tejto kaviarne použili.

V miestnosti je dostatok denného svetla vďaka obrovským oknám, cez ktoré môžete zároveň sledovať ruch Winterovej ulice. V teplých mesiacoch je k dispozícii letná terasa, ktorá je zariadená ratanovým nábytkom. Ľudia túto terasu radi využívajú, o čom značí fakt, že je v lete naozaj preplnená.

V ponuke majú tradičné zákusky, ako je napríklad punčový rez, veterník, krémeš a na človeka tu tak dopadajú pekné nostalgické spomienky. Môžete si v Promenade objednať rôzne kávové nápoje, nealkoholické, ale taktiež alkoholické nápoje. Jednoducho, kto má na čo v danom momente chuť. V zimných mesiacoch tu predávajú vynikajúci vianočný punč. Objednali sme si malé cappuccino v hodnote 1,90€. V ponuke mali taktiež veľké cappuccino, a potom som aj oľutovala, že som si neobjednala práve to väčšie. Nakoľko káva bola dosť silná, tak by som v nej uvítala viac napeneného mlieka. Takže káva ma veľmi neohúrila, ale ako sa hovorí, bola pitná. Kávu pripravujú talianskej značky Lavazza. Aj keď káva Lavazza je medzi kávičkármi obľúbená, ja k jej priaznivcom rozhodne nepatrím.

Nakoľko sa kaviareň nachádza v kúpeľnom mestečku, tak za dobrý nápad považujem, že ku káve servírujú trojuholník z kúpeľnej oplátky. Ranné espresso si v tejto kaviarni môžete vychutnať len za 1€, čo isto nejeden zákazník ocení. Trocha ma sklamala obsluha, pretože čašníčky na seba kričali cez celú kaviareň. Pokrikovali si objednávky a rôzne iné informácie, ktoré by sa do ucha zákazníka ani nemali dostať. Kaviarňou sa niesli vety typu „ako sa ten čas vlečie“ alebo „dnes sa mi už nechce“ a podobne. Takéto vystupovanie do reštauračných priestorov rozhodne nepatrí. Aby som však bola objektívna, musím poznamenať, že čašníčka, ktorá obsluhovala náš stôl, bola vcelku príjemná a aj sa usmiala.

Ďalšie rozčarovanie ma čakalo, keď som išla zaplatiť k barovému pultu. Čašníčka sa na mňa ani nepozrela, pretože niekoho alebo niečo vyzerala cez okno. Dokonca bola tak veľmi zaneprázdnená, že sa zabudla poďakovať. Ale uznávam, že nie vždy musí mať človek dobrý deň. Už som v tejto kaviarni v minulosti bola a určite vo mne zanechala lepší dojem ako tentoraz. Nabudúce asi zvolím inú kaviareň, veď na tejto ulici ich je neúrekom. Aby som však bola spravodlivá, v tejto cukrárni som jedla asi najlepší punčový rez. Preto treba vyskúšať a urobiť si o Promenade vlastný názor.

Adresa: Winterova 44, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 8 – 22

Promenadu hodnotím: personál = 2-, káva = 2-, prostredie = 2-

Promenadu celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b54844b243c0b%3A0x8b90ad4f88124283!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMhDK0TcHHfVoEgqS2-IS5zj8WhK1nO6wfO7P0n%3Dw213-h160-k-no!5spromenada%20pie%C5%A1tany%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMhDK0TcHHfVoEgqS2-IS5zj8WhK1nO6wfO7P0n&sa=X&ved=2ahUKEwiw-eSzpIXmAhW6A2MBHbc_BlgQoiowE3oECA4QBg