Po dlhom čase som sa znova ocitla v meste Košice. A samozrejme, ako prvé som navštívila obchodné centrum. Moje veľmi obľúbené nákupné centrum Optima som tentoraz vymenila za nákupné centrum Aupark. Dlho som v Auparku nebola, tak sme sa rozhodli spolu s kamarátmi, že si urobíme zmenu.

Ako prvoradé boli samozrejme obchody, nakoľko je krátko po Novom roku a obchody stále sršia rôznymi výhodnými zľavami. Po pár hodinách behania po nákupoch sme si potrebovali oddýchnuť a rovnako aj naše peňaženky.

Spoločne sme sa zhodli na kaviarni, nakoľko všetci zbožňujeme kávu. Nakoľko zopár mojich kamarátov sú fajčiari, a samozrejme sme ich nechceli o nič ukrátiť, tam sme hľadali kaviareň, kde je povolené fajčenie. Zopár sme ich našli, lenže fajčiarska časť bola stále preplnená a na našu skupinu miesto nebolo. Už sme tomu nedávali veľkú nádej, kde v tom sme narazili asi na poslednú kaviareň. Nechcelo sa nám veriť ale bolo tomu naozaj tak.

Už z diaľky sme videli na stoloch popolníky a miesta bolo naozaj na vyberanie. Kaviareň bola z časti presklená. Nad jej vchodom sa nachádzal veľký názov kaviarne, a to Café 41. Už názov sa nám hneď zapáčil, ani nevieme prečo. Kaviareň mala k dispozícií aj nefajčiarsku časť, ktorá sa nachádzala pred kaviarňou.

Po vstupe do kaviarne bolo miesta naozaj na vyberanie. Prešli sme okolo baru, kde sa nám personál slušne pozdravil. Usadili sme sa na pohodlný zelený gauč. Kaviareň nebola veľká, ale bola o to viac útulná. Atmosféra pripomínala pokoj domova.

Kaviareň bola dostatočne osvetlená denným svetlom, nakoľko bola veľká časť presklená. Interiér bol ladený do hnedej a béžovej farby, plus ich odtiene. Všetko pôsobilo veľmi pekne. Nábytok a ostatné dekorácie mi pripomínali iné storočie. Osobne sa mi tento štýl veľmi páčil, lepšie povedané, bola som vo svojom.

Povedali sme si, že je to dajaké záhadné. Krásne prostredie, slušný personál, málo ľudí, čiže väčšie súkromie a žiadny pach po cigaretách, ba naopak vôňa? Povedali sme si, že buď budú mať vysoké ceny, alebo bude zlá káva. Nemôže byť predsa všetko bez chyby.

Na klasickom drevenom stole sa nachádzal popolník a váza s umelou kvetinou. Nevadilo mi že bola umelá, ale predsa živá by vyzerala o 100x lepšie. Strašne mi na stole chýbal nápojový lístok. Nerozumiem, prečo sa nenechávajú na stole. Aspoň jeden. A potom to dopadne tak, že príde obsluha s tým čo si dáme. No ako to mám vedieť, keď neviem čo ponúkajú? Takéto ma dokáže vytočiť. Samozrejme som slušne obsluhu poprosila o nápojový lístok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nápojový lístok bol ladený do béžovej farby. Bol jednoduchý ale v štýle celej kaviarne. Čo je najdôležitejšie, bol prehľadný a ponúkal všetko čo má správna kaviareň ponúkať. Po krátkom čase sa ku nám vrátila obsluha a vypočula si všetky naše objednávky. Nič si nezapisovala, všetko si zapamätala a správne. Čo sa mi nepáčilo bolo, že si zo sebou zobrala aj nápojové lístky.

Po krátkej chvíli sme mali pred sebou svoje nápoje. Osobne som si objednala ľadovú kávu. Musím sa priznať, pila som možno 2 ľadové kávy, ktoré mi naozaj chutili. Ostatné boli zväčša ako voda s ľadom. V tomto prípade to tak nebolo. Toto bola asi tá najlepšia ľadová káva, akú som kedy pila. Esteticky vyzerala veľmi chutne a lahodne. Jej konzistencia bola konečne krémová a chuťovo bola doplnená úžasne. Bola som nesmierne spokojná.

Zdržali sme sa trochu dlhšie ako sme plánovali, tak sme sa dohodli, že by sme si ešte niečo dali. Samozrejme, pri prvej objednávke nám personál zobral nápojové lístky, takže keď k nám prišiel, či si ešte niečo nedáme, museli sme ho znova požiadať o nápojový lístok.

Stala sa mi jedna nepríjemnosť, obsluhovala nás iná čašníčka. Vypočula si objednávky od všetkých a už odchádzala. Vtedy som ju zastavila či si môžem aj ja objednať. Povedala som si v duchu, som neviditeľná?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pri druhej objednávke som si objednala horúcu čokoládu bielu. Mala som  záujem o krémovú bielu čokoládu s príchuťou ale na moje prekvapenie, vraj príchute do bielej čokolády nemajú. Nerozumiem, prečo to je potom napísané v nápojovom lístku. Obsluha mi aspoň mohla navrhnúť iné riešenie, prípadne doplnenie do čokolády toping. Netrvalo dlho a objednávky sme mali pred sebou. Horúca čokoláda bola taktiež úžasná. Na vrchu bola riedka ale po premiešaní bola už hustá. Priznám sa, radšej mám horúcu čokoládu riedku, táto bola už skoro ako puding ale každý má rád inú konzistenciu.

Po dokonzumovaní všetkého, sme sa spoločne zhodli, že už je čas ísť. Personál sme poprosili o účet, ale nakoľko sme platili kartou, poprosili nás, či by sme sa vedeli presunúť k baru. Ceny boli veľmi prijateľné.

Účet sme vyplatili kartou ale samozrejme je možnosť aj platby v hotovosti. Hudba hrala príjemné jemné melódie a súčasnú hudbu. Wc kaviareň neposkytuje, aspoň som si nevšimla ale kaviareň sa nachádza v nákupnom centre, čiže je wc na každom kroku a wifi pripojenie kaviareň poskytuje.  Otváracie hodiny sú nasledovné: Po-Pia = 8-21, So-Ne = 9-21.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Adresa: Aupark Shopping Center, Námestie osloboditeľov 1, 040 01 Košice-Staré Mesto.

Moje hodnotenie: personál = 2, káva = 1*, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Cafe 41 veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/CAF%C3%89+41/@48.7174564,21.2597891,17z/data=!3m1!4b1!4m7!3m6!1s0x473ee070f3c34c8b:0x3969baf0d72473cc!8m2!3d48.7174564!4d21.2619778!9m1!1b1