Mesto Košice sú od môjho rodného bydliska vzdialené len pár kilometrov, preto ho navštevujem pomerne často, dá sa povedať že najčastejšie. Najradšej navštevujem nákupné centrá a tentoraz som si vybrala nákupné centrum Optima.

Optimu poznám veľmi dobre a nedávno v nej pribudli aj nové obchody, rovnako aj kaviarne. Jednou z nich je aj kaviareň s názvom Bassano Cafe. Myslím si, že väčšina okoloidúcich sa pozastaví nad touto kaviarňou. Na prvý pohľad je to ako priemerná kaviareň ale nakoľko ju doplnili bielo-čiernymi sedačkami, pripomínajúc zebru, hneď priláka nejedno zvedavé oko.

Po lepšom zapozeraní sa uvidíte aj dizajnové prvky v podobe svetielok. Tie ja úplne zbožňujem. Nepotrebovala som viacej hľadať. Táto kaviareň si ma hneď získala.

Kaviareň je fajčiarska ale pre nefajčiarov ponúka aj dve stoly pri spomínaných „zebrovských“ sedačkách pred kaviarňou.

Exteriér kaviarne je presklený a nad jeho vchodom sa nachádza veľký názov kaviarne a to Bassano Cafe. Už pred vstupom je jasne vidieť, že kaviareň ponúka aj poschodie. Neboli sme si isté, či je poschodie prístupne, nakoľko sme tam nikoho nevideli, tak sme sa jednoducho spýtali pri bare, či môžeme ísť hore. Personál sa skladal z mladých ľudí, ktorí nám s úsmevom potvrdili, že poschodie je otvorené.

Dolné poschodie vyzeralo veľmi dobre. V kaviarni prevládalo tlmené svetlo. Veľký bar, spolu s kamennými stenami a veľkou tapetou pôsobili úžasne. Každý jeden doplnok v kaviarni mal svoje správne umiestenie a všetko spolu dokonale ladilo.

Vyšli sme na poschodie po drevených schodoch, ktoré som mala pocit, že sa ma neudržia. Odporučila by som ich do budúcna vylepšiť. Prišli sme na poschodie, kde sa nachádzalo pár stolov, cca. 6. Usadili sme sa. V kaviarni sa nachádzajú kožené sedačky, ktoré boli nesmierne pohodlné. Doslova som do nich spadla. Boli extrémne mäkké a mala som chuť si ju zobrať domov. Tieto sedačky boli asi zatiaľ najpohodlnejšie spomedzi tých, na ktorých som kedy sedela. Vtedy som si povedala, žeby som našla ideálnu kaviareň?

Na zábradliach boli poprepletané svetielka, ktoré spríjemňovali celkové prostredie.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok. Samozrejme aj tento dokonale pasoval k celému dizajnu kaviarne. Bol béžový a na titulnej strane nesmel chýbať názov kaviarne. Ponuka bola prehľadná a dobre čitateľná. Ceny boli prijateľné.

Nevýhodu vidím v tom, že bol na stole len jeden nápojový lístok, to znamená, že kým sa nápojový lístok dostal až ku tretej kamarátke, tak už bol pri nás personál. Nemal problém, chvíľku pri nás počkal kým si kamarátka vybrala.  Personál bol slušný, po jeho príchode sa pozdravil a usmial.

Po pár minútach sme už mali objednávku pred sebou. Objednali sme si klasicky Espresso s mliekom, kiwi-malinovú limonádu a viedenskú kávu. Čo sa týka kávy, bola veľmi chutná, nebola silná ani horká. Pila sa výborne. Viedenská káva podľa slov kamarátky nemala taktiež chybu a čo sa týka limonády, bola som milo prekvapená. Bola veľmi chutná, bolo cítiť že ovocie je čerstvé a nie mrazené. V zime je to naozaj unikát dať si výbornú limonádu z čerstvého ovocia.

Po dopití sa u nás zastavil čašník, ktorý zobral prázdne poháre a spýtal sa, či si ešte niečo nedáme. Jedine kamarátka si objednala neperlivú vodu nechladenú. Čašník sa pomýlil a náhodou jej doniesol chladenú, čo zistila až keď sa napila. Nerobila z toho veľký problém, len by prijala viac nechladenú, nakoľko bola chorá.

Možno čašník zle počul, pretože hudba bola príliš nahlas. Niekedy sme aj my mali problém sa počuť navzájom. Hudba bola dobrá len príliš hlasná. Trošku mi to prekážalo.

Po dopití sme prišli dole k baru, aby sme vyplatili účet. Účet sme si platili každá zvlášť a to hotovosťou. Pri odchode sa nám slušne personál pozdravil. Kaviareň neposkytuje wc ale wifi je samozrejmosťou. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po-Ne = 9-21.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Určite sa sem ešte vrátim.  Adresa: Atrium Optima, Moldavská cesta 32, Juh.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Bassano Cafe veľmi dobre a to známkou 1*.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Bassano+Caffe/@48.6959567,21.234743,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473ee01c8cd3724d:0xff78934350136024!8m2!3d48.6959567!4d21.2369317