Nákupné centrum Aupark v Košiciach navštevujem poslednú dobu pomerne často. Ponúka mnoho obchodov, ktoré mi dostatočne vyhovujú a čo je dôležité, nachádza sa v nej veľa kaviarní. Nakoľko sa nazývam správnou kávičkárkou, kaviarne nesmú samozrejme chýbať.

Jednou z kaviarní, ktorú som ešte nemala tú česť navštíviť sa volá Cube Cafe. Kaviareň sa nachádza hneď pri vchode do nákupného centra Aupark. Kaviareň mi odporučil kamarát a nakoľko si ju nevedel vynachváliť, tak som sa rozhodla, že ju musím vyskúšať. Kamarát ma ale dopredu upozornil, že kaviareň tvoria dve časti a to nefajčiarska časť, ktorá sa nachádza vo vnútri obchodného centra a druhá časť, čiže fajčiarska, do ktorej sa dostanete len po východe z obchodného centra. Tento nápad nie je zlý, ale nakoľko som si kabát nechala v podzemnom parkovisku, nebolo to celkom ideálne. Uprednostnila by som riešenie, ako má väčšina kaviarní a to, že sa fajčiarska časť nachádza úplne na konci za zasklenými dverami.

Vo vnútri  nákupného centra sa nachádzala nefajčiarska časť, ktorá sa pýšila obrovským barom, tmavej farby. Nachádzala sa na ňom ponuka kaviarne, rôzny výber zmrzliny alebo zákuskov/koláčov. Sedacia časť sa nachádzala až za barom, kam som už ja bohužiaľ nevidela, nakoľko som uprednostnila fajčiarsku časť.

Nevadí, cez tú zimu som šikovne prebehla a dostala som sa do ako keby sklenenej búdky. Priestor bol dostatočne veľký, v tvare obdĺžnika a nakoľko bol presklený, dala sa odhadnúť obsadenosť. Hneď pri vchode sa nachádzal drevený bar spolu s barovými stoličkami. Za barom sa nachádzali čašníci, ale nepamätám si, žeby sa mi niekto zdravil.

Kaviareň ponúkala možnosť rôzneho posedenia a to buď na barových stoličkách priamo pri skle alebo pohodlné sedačky modrej a rôznorodej farby, ktoré sa výborne hodili k dizajnu kaviarne. Skoro nad každým stolom sa nachádzala veľká lampa, ktorá podľa slov kamaráta večer krásne osvecuje celý priestor. Keď som sa zapozerala na jeden mladý pár, ktorý sedel na barových stoličkách a v rukách mali svoje nápoje, hneď som si povedala, že by z toho bola krásna fotka. Úprimne som bola kúsok nesvoja, nakoľko som mala pocit, že spoza skla na nás každý pozerá, ale bol to naozaj len pocit.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok, okrem toho nášho. Tak som si jednoducho zobrala nápojový lístok z iného stola.

Čo sa týka nápojového lístka, bol veľmi pekne dizajnovo spracovaný. Na titulnej strane sa nachádzali kocky sfarbené do čierno-bielo-červenej farby a veľký názov kaviarne. Zvyšok nápojového lístka tvorilo pozadie z titulnej strany ale zosvetlené. Dopĺňal ho čierny text, ktorý znázorňoval ponuku kaviarne. Všetko bolo veľmi priehľadné. Skoro ku každej ponuke sa viazala aj ilustrácia. Nápojový lístok bol taký, aký by som si predstavovala všade.

Samozrejme som si očami prezrela celý nápojový lístok, ale zostala som klasicky pri káve ako správna kávičkárka.

Po dlhšom čase sa pri mne zastavila čašníčka. Bola slušná, pozdravila sa, obslúžila ma ale nebola mi veľmi sympatická.

Čakala som na môj vkus príliš dlho. Je pravda, že mali veľa ľudí, ale aj tak.

Po dlhšom čakaní sme sa už konečne dočkali našej objednávky. Objednali sme si 2x klasické Espresso s mliekom a broskyňový teplý čaj. Espresso sme dostali v šálke na tanieriku spolu s mliekom. Šálka bola veľmi pekná, ladená do bielej a červenej farby. Šálku som už videla viac krát, nakoľko kaviareň ponúka značky kávy Julius Meinl. Väčšinou tie kaviarne, ktoré ponúkajú túto značku kávy ju podávajú v tejto šálke.

Čo ma viac prekvapilo bol čaj. Bol podávaný v pohári ako sa podávajú limonády. Nachádzalo sa v ňom veľa ovocia, predpokladám že to bola broskyňa a mäta. Podľa slov kamarátky bol úžasný, vraj najlepší aký pila. Čo sa týka kávy, bola v poriadku, nebola horká a pila sa dobre. Značku Julius Meinl poznám, čiže tam nebolo toho veľa čo hodnotiť.

Kamarát veľmi chválil raňajky, ktoré kaviareň ponúka. Povedali sme si, že taký čas, aký sme tam boli, to znamená okolo 15:00 sa už raňajky podávať nebudú ale nakoľko sa plagát stále nachádzal na stole, vydedukovali sme z toho, že sa raňajky ešte podávajú. Nemali sme pravdu.

Po tom, ako sa pri nás zastavila čašníčka s tým, či si ešte niečo nedáme, kamarátka ju poprosila o raňajky ale bohužiaľ sa už nepodávali. Samozrejme, rozumiem že sme ich chceli o 15:00, čo je hlúposť, ale načo sa nachádza na stole ponuka, ktorá už nie je aktuálna? Nevadí, ja som už nemala o nič záujem ale kamarátka si ešte objednala limonádu a výber nechala na čašníčke. Kamarátka žiadala najlepšiu limonádu, ktorú ponúkajú.

Znova po dlhšom čase sa ku nám dostala aj limonáda. Vyzerala znova veľmi lákavo. Po slovách kamarátky bola dobrá, len vraj veľmi sladká.

Po dopití našich nápojov sme sa vybrali k baru, kde som vyplatila účet v hotovosti. Za dve kávy, čaj a limonádu som platila 9 eur. Je to na môj pomer trošku veľa, ale zaradila by som to medzi také priemerné ceny.

Kaviareň ponúka wifi pripojenie ale toaletu nie, nakoľko sa kaviareň nachádza v nákupnom centre.  Otváracie hodiny sú nasledovné: Po-Ne: 8-21.

Celkovo hodnotím kaviareň dobre. Adresa: Aupark Shopping Center, Námestie osloboditeľov 1, 040 01 Košice-Staré Mesto.

Káva bola chutná a prostredie príjemné.

Moje hodnotenie: personál = 2, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Cube Cafe  dobre a to známkou 2.

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/CUBE+CAF%C3%89/@48.7172836,21.2591387,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473ee070f3c34c8b:0xa4cc09b56c1bfa33!8m2!3d48.7172836!4d21.2613275