Nedávno som sa stretla so svojou dlhoročnou kamarátkou, s ktorou som sa nevidela veľmi dlho. Nakoľko bývala odo mňa ďalej, rozhodli sme sa, že sa stretneme na tzv. pol ceste, v našom prípade to bolo mesto Košice. Spoločne sme sa dohodli, že pobeháme obchody a nakoľko sme sa dlho nevideli, tak skončíme v kaviarni. Spoločne sme sa dohodli, že najoptimálnejšie miesto bude obchodné centrum Aupark.

Po nákupoch sme plán samozrejme nezmenili a to znamená, že sme začali zháňať kaviareň podľa našich požiadaviek a predstáv. Aupark ponúka naozaj mnoho kaviarní. Naše požiadavky neboli náročné. Hľadali sme na prvý pohľad sympatické prostredie a nakoľko kamarátka fajčí, tak aj fajčiarske prostredie. Išli sme okolo jednej kaviarne, ktorá vyzerala už na prvý pohľad veľmi pôvabne. Kaviareň sa volala Coffeeshop Company. Už z názvu mi bolo jasné, že  kaviareň sa špecializuje na kávu. Zapozerali sme sa a na konci kaviarni sme videli sklenené dvere, za ktorými sme videli zopár ľudí, ktorí fajčia. Mali sme rozhodnuté.

Exteriér kaviarne bol lákavý už na prvý pohľad. Nad vchodom do kaviarne sa nachádzal veľký biely názov kaviarne na červenom pozadí. Kaviareň bola otvorená, nebola pre sklenená. Presklená časť bola jedine na konci kaviarne, kde bol fajčiarsky priestor. Samozrejme sme si prešli cez celú kaviareň až dozadu. Akonáhle sme prechádzali okolo baru, kde sa nachádzali zopár čašníkov, hneď sa nám slušne pozdravili. Nad barom sa nachádzali rôzne ponuky káv. Celá kaviareň bola ladená do farieb sivej a červenej. Musím sa priznať, je to moja najobľúbenejšia farebná kombinácia.

Prešli sme do fajčiarskej časti, kde sme sa usadili na pohodlné sedačky, rovnako sivej farby. Jedna stena bola tvorená tehlami, na ktorej sa nachádzalo logo kaviarne Coffeeshop Company. V kombinácií so sivou a červenou sa táto tehlová stena do kaviarne veľmi hodila.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok. Priznám sa, nebola som si úplne istá či je to nápojový lístok ale bol. Na titulnej strane sa nachádzali dve fotografie a krátky článok o kaviarni na čiernom podklade. Bolo to síce iné, originálne ale nepáčilo sa mi to. To už nemôžem povedať o ostatných stranách. Nápojový lístok bol prehľadný, dizajnovo veľmi sympatický. Biele písmo na čiernom podklade s fotografiami. Veľmi pekné.

Všetko bolo v poriadku až na cenu. Na môj vkus boli ceny kúsok cez čiaru. Povedzme si úprimne, nie sme niekde v extra luxusnom hoteli. Na záver, keď sme boli vyplatiť účet som sa až sama čudovala, ale o tom pozdejšie.

Po krátkom čase sa pri nás zastavila čašníčka. Bola veľmi milá, usmievavá a slušne nás obslúžila. Onedlho nám aj doniesla naše objednávky.

 

 

 

 

Objednali sme si klasické veľké Espresso s mliekom a kolou a ľadovú kávu. Dostali sme ich klasicky na striebornom podnose spolu s cukrom a keksíkom. Všetko sa nachádzalo v hrnčeku a v pohári s názvom kaviarne. Veľmi sa mi páčil pohár, v ktorom som dostala ľadovú kávu. Bol to obyčajný sklenený pohár ale s gumenými doplnkami. No veľmi sa mi páčil. Mala som sto chutí sa ísť opýtať, či nemajú náhodou jeden na predaj.

Kamarátka si Espresso chválila ale ja som mala s ľadovej kávy menšie obavy, nakoľko nemám na nich najlepšie skúsenosti. Buď je ľadová káva výborná a hustá, alebo je tu opačná verzia a to voda s ľadom, ako tomu hovorím ja. V tomto prípade bola ľadová káva dobrá. Nebola taká, žeby som z nej odpadla, ale zasa nebola ani zlá. Taký dobrý priemer by som povedala.

Po dopití sme sa pozbierali a odišli sme k baru, vyplatiť účet. Platili sme v hotovosti. Na moje prekvapenie, za jedno veľké presso s kolou a jednu ľadovú kávu sme platili 8 eur. Prišlo mi to naozaj veľa. Kaviareň ponúka wifi pripojenie ale je bez toalety, čo mi nevadilo, lebo sa kaviareň nachádza v nákupnom centre. Otváracie hodiny sú každý deň rovnaké a to: Po – Ne = 9-21. Kaviareň ponúka značku kávy Coffeeshop Company.

Celkovo hodnotím kaviareň  dobre.  Kaviareň sa mi veľmi páčila, ale nakoľko je drahšia, neviem či sa do nej ešte vrátim.

Adresa: Námestie osloboditeľov 1, 040 01 Staré Mesto – Košice.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 2, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Coffeeshop Company dobre a to známkou 2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Coffeeshop+Company/@48.7172977,21.2602291,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473ee17f073ea113:0x56d437e429b17362!8m2!3d48.7172977!4d21.2624178