Cez túto konkrétnu kaviareň som už prechádzala neraz, nakoľko nákupné centrum Aupark v Košiciach navštevujem pomerne často. Ani sama neviem, prečo som ju nikdy nenavštívila. Asi som stále uprednostnila tie, ktoré mám už odskúšané a ktoré mi zarušene vyhovujú. Mala som dostatok času, pretože som čakala na kamarátku, tak som sa rozhodla, že teraz prišiel ten čas, kedy ju vyskúšam.

Kaviareň bola stále dostatočne preplnená. S kamarátkou, s ktorou som čakala na ďalšiu kamarátku sme chceli ísť dovnútra, nakoľko je tam fajčiarska časť. Zastali sme ale vo vchode, nakoľko sme nevideli nikde voľné miesto. Postávali sme tam dosť dlho a hľadali sme očami voľné miesto ale nič sme neuvideli. Rozhodli sme sa, že zatiaľ kým sa nič neuvoľní si sadneme vonka, do nefajčiarskej časti. Vtedy ale niekto z vnútra vyšiel, tak sme sa znova postavili do dverí a pozerali sme, skadiaľ tí ľudia vyšli. Stále sme nič nevideli. Vtedy sa ozval čašník, že „koľko Vás je?“, keď sme odpovedali že len my dve, tak ukázal rukou na posledné dve voľné miesta.

Čašník tam bol celý čas a len teraz sa vie ozvať, že je voľné miesto? A akým spôsobom? Ani dobrý deň, pomôžem Vám? Rovno sa spýtať koľko Vás je? Prišlo mi to veľmi nepríjemné a rovnako aj gesto, akým nám ukázal voľné miesta. Prišlo mi to, ako keby povedal „čo tu chcete, choďte preč“.

Ďalšia nepríjemnosť sa mi stala keď som si chcela sadnúť. Popri skle sa nachádzali stoly, len pre dvoch ľudí. Boli celkom blízko pri sebe a pri mojom šťastí na mojej strane sedel muž, ktorý mal pár kíl navyše. Nevedela som si poriadne ani sadnúť. Keby som mala o pár kíl navyše, proste sa tam nezmestím. Sedelo sa mi veľmi zle.

Čo sa týka kaviarne, bola veľmi pekná. Exteriér bol zväčša presklený. Pri vchode sa nachádzali zákusky a koláče a nad vchodom bol veľký názov kaviarne. Časť nefajčiarskej zóny sa nachádzal aj pred kaviarňou. Veľký čierno biely bar, spolu s červenými sedačkami ako dnuka tak aj vonka. K výzoru kaviarne som nemala žiadne pripomienky. Páčila sa mi.

Čo sa týka nápojového lístka, nachádzal sa na každom stole. Bol farebný, s obrysom šálky kávy spolu s názvom kaviarne. Veľmi sa mi páčil, rovnako aj vnútro lístku. Bolo tiež farebné, raz bolo červené pozadie, raz biele. Bol to zaujímavý lístok a hlavne prehľadný.  Ponúkal všetko, čo by mala správna kaviareň ponúkať.

Odložili sme nápojový lístok a čakali sme na obsluhu. Vtedy som si spomenula na toho čašníka a prosila som, aby nás neprišiel obslúžiť on.

Na moje prekvapenie prišla čašníčka, ktorá bola veľmi milá. Slušne sa nám pozdravila, obslúžila nás, bola usmiata celý čas a kypela z nej radosť. Aspoň ona mi trošku zdvihla náladu, nakoľko mi ju ten čašník pokazil.

Po krátkej chvíli bola naša objednávka pripravená. Obe sme si objednali veľké Espresso s mliekom. Chceli sme aj vodu s citrónom ale to na moje prekvapenie nepodávajú. Tak som si objednala obyčajnú citrónovú Romerquelle.

Kávu sme dostali klasicky na tanieriku s mliekom. Káva bola klasicky v bielej šálke s názvom značky kávy a to pre mňa doposiaľ neznáma značka, tzv. Caffe Trieste.

Káva bola veľmi chutná, hustá a nebola horká. Pila sa výborne. Bola som s ňou nadmieru spokojná a rovnako aj kamarátka. Po chvíli sa k nám pripojila aj kamarátka, na ktorú sme čakali. Nakoľko sme boli rozložené, tak si kamarátka k nám pritiahla sedačku. Usadila sa, vyzliekla a vtedy k nám prišiel personál s tým, aby sme sa presadili, nakoľko blokujeme prechod. Za nami sa nachádzal už len jeden stôl ale neprotestovali sme a presadli sme si. Personál nám to povedal slušne.

Po chvíľke sme dopili svoje nápoje a išli sme účet vyplatiť k baru. Platili sme v hotovosti. Ceny sú  veľmi prijateľné. Hudba hrala hudbu z rádia. Wc kaviareň neposkytuje, aspoň som si nevšimla ale kaviareň sa nachádza v nákupnom centre, čiže je wc na každom kroku a wifi pripojenie kaviareň poskytuje.  Otváracie hodiny sú nasledovné: Po-Pia = 8-21, So-Ne = 9-21.

Celkovo hodnotím kaviareň dobre. Adresa: Aupark Shopping Center, Námestie osloboditeľov 1, 040 01 Košice-Staré Mesto.

Moje hodnotenie: personál = 3, káva = 1, prostredie = 2.

Celkovo hodnotím kaviareň Patio Cafe  dobre a to známkou 2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Patio+Cafe/@48.7180961,21.2611802,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473ee0709f32f895:0xafd775aaf639184d!8m2!3d48.7180961!4d21.2633689