Kaviareň Caffé 41 sa nachádza v košickom Auparku na prvom poschodí. Kaviareň sa tu nachádza približne viac ako jeden rok. Kaviareň je na pomery Auparku veľká, a dokonca už má aj letnú terasu, z ktorej je výhľad na Košice. V kaviarni viete sedieť dnu, na spomínanej terase, ale aj pred kaviarňou môžete vidieť stoly, ktoré sú pravidelne zaplnené.

Kaviareň je zariadená starodávnym štýlom, nachádza sa tu niekoľko stolov, a to buď pre dve osoby alebo aj pre viac osôb. V kaviarni môžete nájsť aj sedenie za barovými stoličkami. Pri vstupe do kaviarne sa nachádza obslužný pult, pri ktorom máte možnosť výberu koláčikov, alebo dezertov ku káve. Kaviareň je nefajčiarska, čo veľmi neocenia fajčiari. Na druhej strane táto kaviareň vyhovuje najviac tým, ľuďom, ktorí nefajčia. Kaviareň ľudia väčšinou využívajú po dlhých nákupoch v Auparku, ale taktiež som si všimla, že aj na rôzne pracovné stretnutia, dokonca aj študenti, ktorí sa učia pri kávičke.

Ako negatívum tejto kaviarne považujem to, že v kaviarni sa kreditnou kartou dá platiť, len ak si tam objednáte nad 5 eur, inak na platbu kartou môžete zabudnúť. V posledných dňoch, kaviareň už ponúka možnosť aj raňajkového menu. Negatívum kaviarne je ešte to, že na stoloch si nemôžete všimnúť nápojový lístok, čiže vždy musíte čakať na obsluhu, ak neviete čo si chcete objednať, alebo ste tam prvý krát.

 V kaviarni som si dala karamelové cappuccino. Bola som trošku nemilo prekvapená, že ku káve som vôbec nedostala pohár vody. Pohár vody ku káve dostanete jedine ak si ju objednáte a na výber máte minerálky. Čo sa týka toho karamelového cappuccina, tak chuťovo bolo veľmi dobre, ale karamelová príchuť bola jedine na mliečnej pene. Ak už penu nemáte, tak žiaľ nemáte už ani karamelovú príchuť. Pre ľudí, ktorí potrebujú viac cukriť, dochádza k ďalšiemu menšiemu problému – dostanete iba dva kusy cukru. Celkovo ak si človek odmyslí tieto, pre niekoho malé, pre niekoho väčšie detaily je táto kaviareň veľmi dobrá. Káva chuťovo bola taktiež veľmi dobrá.

Celkové hodnotenie kaviarne: 2.

Personál: 2, káva veľmi dobrá: 2, zariadenie kaviarne je krásne, útulné: 1.

 

Súradnice:

https://www.google.sk/maps?q=cafe+41+aupark+kosice&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiskLSU95fcAhUKKlAKHXJDBcUQ_AUICigB

GPS súradnice: 48.7176749,21.26298129999998

Adresa: Aupark Shopping Center, Námestie osloboditeľov 1, 040 01 Košice-Staré Mesto