Nákupy sú riadna otrava – ešte, že sa nákupné centrá starajú o to, aby sme po ruke mali vždy stánky osvieženia, kde môžeme dobiť minutú energiu. Ako človek, ktorý behal po 3 hodiny obchodoch a nakoniec si nič nekúpil môžem povedať, že som si šálku kávy jednoznačne zaslúžil.

Punc južanského vidieku

Café 41 si nedávno prešla prerábkou interiéru a odvtedy na nej môžem oči nechať. Je tu síce markantný nádych à la Provence, čiže otrepaný francúzsky vidiek, ktorý mi už príde ako klišé kričiace po kvapke kreativity, no tu to funguje celkom dobre. Klasický stereotyp je narušený využitím farebnej palety, ktorá nie je ortodoxne postavená na bielej – dominujúce tmavé i svetlé drevo s akcentom tyrkysovej na pohovkách priestor efektívne zachraňuje. Aj tak tu nájdeme zopár „must have“ odkazov na provensálske dedinky ako levandule vo vázičkách, čo podniku plne odpúšťame. V interiéri sa mixuje bistro štýl s familiárnosťou jedálne u babičky (poznámka – bohatej babičky zo Stredozemia). Doplnky spolu pekne hrajú a nenechávajú ani jeden kútik bez povšimnutia. Osobne som si najviac vychutnal obrovské kovové lustre. Celkový dojem z kaviarne je útulný, príjemný a návštevy hodný.

Pozor – nájdite chýbajúcu šrúbku z mojej stoličky a opravte operadlo ?

Extra mlieko

Na študovanie nápojového lístku som nemal chuť po celej tej vyčerpávajúcej nákupo-túre. Môžem však povedať, že si tu určite vyberiete (teda, pokiaľ nie ste maximálny fajnšmeker) z klasických i ochutených káv, teplých i  ľadových čajov, smoothies atď. Žalúdok takisto neostane naprázdno – sladké i slané, koláčiky i chlebíčky. Čo sme si vybrali? Cappuccino a Fredo.

Z cappuccina si odchlipoval môj doprovod, ktorý do toho nalial sójové mlieko (na ktoré som alergický) a tak sa musíme uspokojiť iba s vyjadrením druhej strany: „Tak dá sa, ale kúsok horkejšie.“ Z vizuálnej stránky môžem povedať len toľko, že bolo celkom pekné a pena priemerná.

Miss Fredo určite neudeľujem tejto ľadovej káve – príliš mliečna a chuť kávy minoritná. V tom drobnom kávovom závane, ktorý bojoval o život topiac sa v laktózovom mori, som zacítil jemne orieškový podtón. Fredo bolo osviežujúce ale určite to nie je košická topka v danej kategórii. Značka kávy: Lavazza

Niééé, ďalší zákazník!

Čo to o neverbálnej komunikácii viem, ale myslím si, že aj laik by dokázal dešifrovať gestá a mimiku slečny čašníčky. Kaviareň bola úplne prázdna. Vošli sme dnu a čašníčka čumí ako tela na vráta. Po tom, ako sme sa my pozdravili ako prví, niečo zašomre pod nos. Dobehne za nami, že čo si dáme. Tak asi nápojový lístok. Znechutená tým, že sa musí opätovne vrátiť k pultu sa otočí, dobehne po lístky a tie nám na stôl hodí – aby ušetrila ten jeden krok bližšie k nám. Nuž dobre, našťastie sa daná slečna ďalej zdržiavala iba za barom a obsluhu za ňu prebrala iná mladá žena, ktorá bola v pohode. Pri odchode nám blondínka so slabými sociálnymi kompetenciami ani nepovedala „dovidenia“. Záver? Zákazník má pocit, že je nechcený a že personál iba obťažuje, keď chce v ich podniku minúť peniaze.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 5/5
  • Káva: 3,5/5
  • Personál: 2/5
  • Celkovo: 3/5

Naša návšteva išla dolu kopcom lineárnym vzťahom – skvelý interiér, priemerná káva a iritujúca obsluha. V košickom Auparku je veľa alternatív, kde si vychutnať svoju kávu a tak by som navrhoval, vymeniť mladú blondínku za inú študentku, ktorá si tringelty zaslúži viac. Odhliadnuc od spomínanej vady ponúka Café 41 pekný kaviarenský zážitok. Človek tu má dostatok súkromia vzhľadom na to, že sa nachádza v rušnom nákupnom centre + to, že podnik je obdarený prírodným denným svetlom je ozaj skvelé. Och, aby som nezabudol – cenovo sme vo vyššom priemere. Je len na vás, či počas nákupnej horúčky poctíte svojou návštevou práve Café 41.

Café 41

Aupark Shopping Center, Námestie osloboditeľov 1, 040 01 Košice-Staré Mesto

https://www.google.sk/maps?q=cafe+41&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwi5vZmd5oXbAhWFyqQKHYNXBf4Q_AUICigB