Keď som v Novom Meste nad Váhom, rada sa poprechádzam námestím. Po rozsiahlej rekonštrukcii, ktorá na tomto historickom námestí prebiehala v rokoch 2001 až 2005, sa z námestia stalo veľké betónové námestie s fontánou. Zo začiatku sa táto rekonštrukcia stretla s nepochopením zo strany občanov predovšetkým pre nedostatok zelene. Vzniknutú situáciu však vyriešili kvetináčmi s pestrými kvetmi a staré stromy nahradili novými. Obnovené boli aj pamiatky na námestí. Socha sv. Floriána a Morový stĺp sa tak stali krajšími a večer pekne vysvietenými. Pri rekonštrukcii sa narazilo aj na podzemné chodby. Na námestí taktiež postupne reštaurujú staršie budovy. V strede námestia je sklená budova, kde dnes sídli napríklad ázijské bistro. No musím sa však priznať, že ja toto námestie opakovane vyhľadávam hlavne kvôli kaviarni Weiss Caffé.

Táto kaviareň nachádzajúca sa priamo na Námestí slobody je veľmi atraktívna. Kaviareň je vhodná na obchodné, ako aj priateľské stretnutia. Názov Weiss Caffé vychádza z bieleho prevedenia kaviarenských priestorov. V miestnosti dominuje samozrejme biela farba v kombinácii so svetlohnedou. Tieto jemné tóny pôsobia veľmi príjemne a decentne. Kaviareň je rozdelená na fajčiarsku a nefajčiarsku zónu. Za veľmi štýlové považujem prevedenie stien. Nakoľko steny sú neomietnuté, takže podklad je tehlový a natretý bielou farbou, čo dodáva kaviarni šmrnc. Takisto sa mi páči strop, na ktorom sú bledé trámy a zrkadlá. Za dominantu miestnosti považujem krásne a dômyselne vyhotovený veľký barový pult. Na posedenie použili kreslá a pohovky doplnené o biely stôl. Sedí sa tu naozaj veľmi príjemne a pohodlne. Na dekoráciu kaviarne použili rôzne lampičky, vázy s kvetmi, svietniky, lampáše, keramické nádoby a iné milé drobnosti. Kaviareň sa môže popýšiť slnečnou terasou s priamym výhľadom na námestie. Vďaka veľkým oknám máte skvelý výhľad na centrum mesta aj v zimných mesiacoch. Toto presklenie pochopiteľne zabezpečuje taktiež dostatok svetla v miestnosti. Zaujímavé je, že v kaviarni sa nachádza aj kvalitné a moderné solárium, ktoré bezpochyby do tejto prevádzky pritiahne nejedného hosťa. Považujem to za dobrý a premyslený marketingový ťah spojiť kaviareň so soláriom. Weiss Caffé & solárium tak ponúka biely interiér, čiernu kávu a čokoládové opálenie.

V tejto kaviarni si zvyčajne objednávame cappuccino malé v hodnote 1,90€ alebo cappuccino veľké v hodnote 2,20€. Cappuccino servírujú v pekných šálkach s vlastným logom na striebornej tácke s pohárom vody a škoricovým keksom. Podľa propagačných materiálov, ktoré sa v kaviarni nachádzajú, usudzujem, že pripravujú kávu značky CAFÉ RESERVA – 100% RAINFOREST. Na pene cappuccina objavíte hviezdičku zo škorice, ktorá kávu takpovediac rozžiari. Táto káva ma naozaj dobrú chuť. V ponuke majú kávy, limonády, kvalitné vína, destiláty, alkoholické a nealkoholické nápoje, čerstvé šťavy, cheesecaky, tvarohové torty a iné dezerty. Každý deň ponúkajú čerstvé panini, a to šunkové, kuracie a vegetariánske. Kaviareň, ako už bolo spomenuté, som navštívila viackrát a vždy som bola s personálom spokojná. Ja sa v tejto kaviarni ešte určite zastavím a pevne verím, že aj vám som dala minimálne chrobáka do hlavy.

Adresa: Námestie slobody 11/12, 915 01 Nové Mesto nad Váhom

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8 – 22, Pia: 8 – 0, So: 10 – 0, Ne: 10 – 21

Weiss Caffé hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 1

Weiss Caffé celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x471357d7425226f3%3A0x77268680236368ea!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMg30uq1D-CH4HVBRQT_2PEwCpPG7c8S_xN2NAi%3Dw240-h160-k-no!5zV2Vpc3MgQ2FmZsOpIC0gSMS-YWRhxaUgR29vZ2xvbQ!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMg30uq1D-CH4HVBRQT_2PEwCpPG7c8S_xN2NAi&sa=X&ved=2ahUKEwjC2qnyjJDoAhVWPcAKHZcIAR0QoiowE3oECBEQBg