Kaviareň Conditorei Caffe nájdete v Novom meste nad Váhom na Námestí slobody. Nové Mesto nad Váhom leží na malebnom Považí. Prednedávnom sme tu objavili kaviareň Object, ktorá susedí s kaviarňou Conditorei Caffe. Vtedy sme si povedali, že nabudúce navštívime práve Conditorei Caffe.

Dnes vás teda zavediem do Conditorei Caffe. Ako už bolo spomenuté, kaviareň má za susedku svoju konkurentku kaviareň Object a obchod Laura Móda. Interiér podniku je veľmi elegantný a moderný. Hneď ako som vstúpila do vnútorných priestorov, moju pozornosť upútala veľká vitrína s úžasnými zákuskami. Je vidieť, že je zariadená kvalitným nábytkom a materiálom. Kaviareň je pestrofarebná a pôsobí veľmi optimisticky. Použili rôzne farebné kreslá a pohovky. Kaviareň zdobia zrkadlá, obrazy, vankúše, svietidlá, hodiny, zeleň a drobné dekorácie. Veľké okná vpúšťajú do interiéru dostatok slnečných lúčov. Posadili sme sa na vonkajšej terase, ktorá ponúkala skvelý výhľad na námestie. Terasa je zariadená pohodlným a pekným záhradným nábytkom. Bonusom je, že Conditorei Caffe má aj krásnu záhradnú terasu, ktorá je ukrytá vo dvore. Dizajn kaviarne sa mi skutočne veľmi páčil. Ako sa hovorí – oslovil ma.

Obslúžiť nás prišiel veľmi milý čašník. Jediné, čo by som vytkla je, že prišiel bez ponukového lístka. Samozrejme, tento malý nedostatok obratom ruky čašník ochotne napravil. Prevedenie ponukového lístka bolo pútavé a jedinečné.  Z danej ponuky sme si vybrali cappuccino a syrovo-šunkové panini. Cappuccino bolo servírované na tácke v bielej šálke s pohárom vody a cukrom. Pripravujú lahodnú kávu značky Nespresso. História Nespressa sa začala písať ešte pred 30. rokmi síce jednoduchou, ale revolučnou myšlienkou. Vďaka neustálym inováciám a kvalite sa spoločnosť Nespresso vypracovala na svetovú úroveň. Nespresso umožňuje každému kávičkárovi pripraviť si rovnako skvelú šálku kávy ako od skúseného baristu. Kávové kapsuly Nespresso sú vyrobené z hliníka pre schopnosť udržať kávu čerstvú a plnú arómy. Každá káva Nespresso má svoj osobitný charakter, typickú vôňu a dokonca stelesňuje krajinu svojho pôvodu. V kaviarni podávajú rôzne nealkoholické a alkoholické nápoje. Taktiež majú v ponuke domáce limonády: jahodová, malinová, bazová, limetková, levanduľová, uhorková, zázvorová. Samozrejmosťou je, že vám pripravia niečo chutné na jedenie. Pýchou ich kaviarne sú bezpochyby zákusky od „Svet dezertov“. Svet dezertov už od roku 2013 podľa vlastných receptúr pripravuje dezerty a zákusky na akúkoľvek príležitosť. Ich mottom je: „Kvalita a nie kvantita.“ Pri výrobe používajú len tie najkvalitnejšie suroviny. Dezerty ponúkajú od tradičných až po exkluzívne. Vonku svietilo slnko, my sme popíjali kávu, no čo by si človek mohol viac želať? Na terase kaviarne sa nám sedelo výborne, nabudúce ešte ochutnáme nejaký zákusok. Kaviareň Conditorei Caffe určite odporúčam.

Adresa: Námestie Slobody 2/2, 915 01 Nové Mesto nad Váhom

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7:30 – 23, Pia – So: 7:30 – 1, Ne: 8 – 22

Conditorei Caffe hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Conditorei Caffe celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x471357a3eaf62bb7%3A0xb92c0f6ed0fc1e53!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMcKVxWiMEyx84UaS2nj2LRi4o61uvY4z0mEPwV%3Dw284-h160-k-no!5sConditorei%20Caffe%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMcKVxWiMEyx84UaS2nj2LRi4o61uvY4z0mEPwV&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiTk4z93aPuAhWRHXcKHSGNAPgQoiowE3oECB8QAw