Espresso pod Lipou je kaviareň so skvelou polohou, nakoľko leží priamo na Námestí Slobody v Piešťanoch. Námestie Slobody je situované v blízkosti pešej zóny a neďaleko nákupného centra Aupark. Konajú sa tu rôzne podujatia, koncerty, festivaly, ako aj vianočné trhy. Takže určite mi dáte za pravdu, že táto kaviareň si pre svoje pôsobenie v Piešťanoch ani lepšie miesto vybrať nemohla. Paradoxom je, že sme túto kaviarničku až doteraz obchádzali. Pritom toľkokrát sme išli okolo a pozorovali sme túto kaviareň, no nikdy sme tam nevošli. Až jedno februárové poobedie sme sa konečne rozhodli do tejto prevádzky zavítať. Čiže táto pre nás dobre známa a zároveň neznáma kaviareň mala premiéru, ale určite nie derniéru.

Budova tejto kaviarne má atypický tvar. Za veľkú výhodu považujem, že je kaviareň celá presklená a ponúka tak pekný výhľad na okolitý svet. Kaviareň Pod Lipou je maličká, ale zato utešená kaviareň. V letných mesiacoch disponuje terasou, ktorú hostia radi využívajú. Priestor je zariadený moderne a vkusne. Dominujú tu odtiene hnedej farby. Na sedenie použili tmavohnedé a bledohnedé kreslá a doplnili ich o guľatý stôl. Na povrchu stola je sklo a vyzerá to veľmi pekne. Na stenách, ako aj na barovom pulte je drevo skombinované so sklom, čo vyzerá veľmi dizajnovo a nadčasovo. Barový pult aj napriek tomu, že je malý, je dominantou miestnosti. Na zemi je hnedá dlažba, čo považujem za veľmi praktické riešenie. Kreslá, v ktorých sme sedeli, boli veľmi príjemné a pohodlné, priznám sa, že by som si jedno kreslo s radosťou odniesla aj domov. Espresso pod Lipou má veľmi dobrú atmosféru.

Počas našej návštevy bola kaviareň úplne prázdna, takže núdzu o voľné miesto a súkromie sme rozhodne nemali. Má to však aj malú nevýhodu, pretože sa cítite ako „ostro sledované vlaky“ zo strany personálu. Samozrejme, že to nemyslím v zlom, ale vzhľadom na to, že sme tam boli len my, čašníčka sa chcela uistiť, že nám nič nechýba a nič nepotrebujeme. Preto jej pohľady k nášmu stolu boli pomerne časté. Trošku ma prekvapilo, že nám čašníčka nepriniesla ponukový lístok a keď som si ponuku vypýtala, tak mi povedala, že žiadny nemajú. Tak sme vsadili na klasiku a objednali sme si cappuccino. Kávu pripravujú talianskej značky Lavazza. História kávy Lavazza sa začala písať už v roku 1894, kedy Luigi Lavazza v starej časti Turína založil svoj vlastný obchod. Spoločnosť s názvom Lavazza bola založená v roku 1895. Dnes je Lavazza veľkým hráčom na kávovom trhu a nielen v Taliansku. Cappuccino malo aj veľmi prijateľnú cenu 1,60€. Tu však musím vyzdvihnúť veľmi dobrú chuť cappuccina aj napriek tomu, že používajú pre mňa menej obľúbenú Lavazzu. Pretože ma ich ponuka zaujímala, tak som si ju vyhľadala ako inak, než na internete. A musím uznať, že ich ponuka je celkom široká. V ponuke majú veľký výber káv, ktoré vedia pripraviť aj bez kofeínu. Prekvapilo ma, že majú v ponuke aj cibetkovú kávu alebo detskú kávičku. Pripravujú rôzne teplé nápoje, ľadové nápoje, nealkoholické nápoje, likéry, destiláty, pivo, víno, ale taktiež rôzne dezerty, zmrzlinu Glacio. Personál v tejto prevádzke bol veľmi milý. V kaviarni Espresso pod Lipou som síce bola prvýkrát, ale určite nie naposledy.

Adresa: Námestie Slobody 6966, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 7,30 – 23

Espresso pod Lipou hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Espresso pod Lipou celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.bing.com/maps?v=2&pc=FACEBK&mid=8100&rtp=%7Epos.48.5892_17.83428_Espresso+pod+Lipou&cp=48.5892%7E17.83428&lvl=16&sty=r&rtop=0%7E0%7E0%7E&mode=D&FORM=FBKPL6&mkt=en-US