Do Nového Mesta nad Váhom nás priviedli neodkladné pracovné povinnosti. Nové Mesto nad Váhom je okresné mesto ležiace na pravom brehu Váhu v Trenčianskom kraji. Tento slnečný a zároveň pracovný deň sme si chceli spríjemniť šálkou kávy. Preto po vybavení pracovných záležitostí sme sa vybrali na Námestie slobody. Na tomto námestí nás zaujali hneď dve kaviarne, a to Object a Conditorei Caffe. Nakoniec sme sa rozhodli pre Object. No medzičasom sme navštívili tiež Conditorei Caffe, do tejto kaviarne vás však zavediem niekedy nabudúce. Teraz sa ale spoločne vrátime do kaviarne Object.

Pretože bolo vonku krásne počasie, posadili sme sa na veľkej letnej terase. Z terasy sme mali pekný výhľad na historické Námestie slobody. Za krátky čas nás prišla obslúžiť príjemná čašníčka. Priniesla pekne zhotovený ponukový lístok. Z danej ponuky sme si vybrali cappuccino v hodnote 2€. Kávička bola naservírovaná v bielej elegantnej šálke s pohárom vody a cukrom. Ja osobne kávu nesladím, ale oceňujem, že na stole bola dóza s cukrom, aby si v prípade potreby mohol zákazník svoju kávu osladiť. Káva bola vskutku vynikajúca a na hodnote jej pridávala krémová hustá pena. V Objecte podávajú kávu, ktorá je vypestovaná malými farmármi a upražená s najvyššou starostlivosťou. Ku káve ponúkajú skvelé koláče, dezerty, ale aj domáce limonády. Pokiaľ ste hladní, radi vám pripravia aj drobné jedlo. V kaviarni ponúkajú široký výber kávových nápojov: Ristretto, Espresso, Lungo, Americano, Hario V60, Macchiato, Cappuccino, Latte, viedenskú kávu. Samozrejme, majú taktiež v ponuke rôzne alkoholické a nealkoholické nápoje. Pre milovníkov sladkého si pripravili horúcu čokoládu značky Lyra s malinami. Musím vyzdvihnúť, že v tejto prevádzke kladú veľký dôraz na kvalitné a čerstvé suroviny.

Kaviareň Object je opticky prepojená s obchodom Laura Móda. Budova kaviarne má krásne a moderné prevedenie. Vďaka veľkým oknám sa do interiéru kaviarne dostáva dostatok denného svetla. V oknách bola umiestnená črepníková zeleň, lucerny a svietniky. Kaviareň disponuje aj veľkou letnou terasou. Exteriér kaviarne bol síce zariadený jednoducho a ani sedenie nebolo príliš pohodlné, ale scenérie, ktoré táto terasa ponúka, sú dostačujúcou náplasťou. Ako už bolo naznačené, použitý záhradný nábytok nepatrí k najpohodlnejším, ale oceňujem, že použili podušky. Na stoloch sa nachádzala dóza s cukrom, sklená nádoba so sviečkou a váza s kvietkom. Vnútorné priestory kaviarne som si mala možnosť poobzerať, až keď som bola zaplatiť účet. Kaviarnička je naozaj celkom maličká, ale milá. Priestor bol zariadený moderne a pekne farebne zladený. Páčil sa mi nápad, že parapety okien premenili na sedačky. Nakoľko je kaviareň maličká, oceňujem, že sa snažili využiť priestor tak, aby tam bolo dostatok miest na sedenie. Kaviareň dekorovali vankúše, obrazy, črepníková zeleň, vázy s kvetmi, sviečky a iné drobnosti. Kaviareň Object ponúka príjemnú atmosféru. Sedeli sme na teraske, vychutnávali sme si skvelé cappuccino a pozorovali sme vymieňajúcich a ponáhľajúcich sa ľudí. No my sme sa tentokrát už ponáhľať nikam nemuseli. Kaviareň Object jednoznačne odporúčam.

Adresa: Námestie Slobody 2/2, 915 01 Nové Mesto nad Váhom

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7 – 20, Pia: 7 – 22, So: 8 – 22, Ne: 8 – 20

Object hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Object celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x4713571782e2320f:0x3d444826e2147c1f!3m1!7e115!4shttps://lh5.googleusercontent.com/p/AF1QipPYeDgQchQSvRId61ualXMzzwTSLomPyPyllpjP%3Dw120-h160-k-no!5sOBJECT+%E2%80%93+Nove+Mesto+nad+V%C3%A1hom+-+H%C4%BEada%C5%A5+Googlom!15zQ2dJZ0FRPT0&imagekey=!1e10!2sAF1QipPYeDgQchQSvRId61ualXMzzwTSLomPyPyllpjP&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiXiNLr4qPuAhWqlIsKHQlYAdYQoiowCnoECAwQAw