Niektorú kávu chcete pre jej chuť piť stále a niektorú vám je ľúto vôbec začať piť. Výborné kapučíno, z ktorého vykúka tiger, srdce, labuť, snehuliak a ďalšie neskutočné zázraky nakreslené do peny – krása a chuť zároveň. Kaviareň Central v srdci Ružomberka ponúka presne takúto kávu. Výbornú a navyše krásnu.

S srdci mesta

Kaviareň je umiestnená priamo v centre. Je k nej pohodlný prístup autom, pretože sa nachádza na konci pešej zóny a tesne pred ňou je parkovisko. Ak ste turisti milujúci chuť dobrej kávy a navyše aj obdivovatelia jej krásy, z autobusovej a železničnej stanice sa do kaviarne dostanete za necelých 10 minút. Cestu uľahčí Googlemaps, kde je prevádzka Cafe Central označená.

Výborná obsluha, úžasná káva

Do nádherného interiéru vchádzame niekoľkými schodíkmi. Privíta nás vôňa kávy a milá obsluha. Majiteľ  kaviarne  je  skúsený  odborník, venuje sa  Latte art a jeho výsledky zo súťaží vidíme vo svojej šálke kávy. Slečna, ktorá s ním pracuje, je tiež veľmi šikovná a taktiež sa púšťa cestou Latte art. Tu vidno, že ak obsluha miluje kávu, tak aj káva bude milovať obsluhu. V tomto je kaviareň skutočne výnimočná.

Minimalistické vybavenie

Prostredie kaviarne je krásne, vhodné aj pre väčšie skupiny, mamičky s deťmi, jednotlivcov s knihou, partnerov, ale obľúbili si ju aj študenti. Vnútorný priestor je nefajčiarsky. Toalety sú čisté a udržiavané. Cafe Bar Central v Ružomberku zaujme svojim romantickým nábytkom v jednej časti a minimalistickým vzhľadom v druhej. Kým prvá sa pýši príjemným a útulným posedením s kreslami pre mamičky alebo partnerov, druhá je vhodnejšia pre väčšie skupiny. Nájdu si tu miesto takmer všetci, dokonca i deti, ktoré priláka pôvabný detský kútik. Ak nie je preplnené parkovisko, z kaviarne máme výhľad do mesta a cez leto je otvorená aj vonkajšia terasa.

Ponuka káv a kávových pochutín

Cafe Bar Central pripravuje kávu od značky Coffeein. Ide o slovenského výrobcu kávy praženej u nás. Chuť kávy je takmer vždy plná, niekedy s nižšou aciditou, čo záleží od druhu aktuálne otvorenej odrody. Okrem espressa  sme si vychutnali lahodné (nie silné) kapučíno alebo špeciality z kávy. Napríklad nápoj Bon-Bon, ktorý je svojím charakterom viac sladkosťou než kávou. Jeho súčasťou je napríklad pikao a kondenzované mliečko, čo vytvára v káve neodolateľnú chuť. Kávu nesladím, ale táto špecialita ma naozaj zaujala. Milovníci sladučkých káv si nápoj určite obľúbia. V ponuke sú aj zákusky, rôzne smoothie, miešané drinky, limonády a ďalšie pochúťky. Ku káve dostanete väčší pohár vody, takže kaviareň nenúti zákazníka objednávať si minerálku.

Kaviareň je vhodná pre alergikov aj tehotné

Kaviareň Central v Ružomberku ponúka ku káve mlieko bez laktózy alebo kokosové mlieko, z ktorých Vám na požiadanie pripravia aj celé kapučíno alebo caffe latte. Ak si neviete odrieknuť mlieko v espresse, k Vašej šálke Vám ponúknu taktiež buď kokosové alebo mlieko bez laktózy, prípadne podľa ponuky. Tehotné mamičky určite poteší bezkofeinová káva.

 

Moje hodnotenie je skutočne výnimočné. Ak navštívite Ružomberok, jednoznačne odporúčam aj návštevu Cafe Baru Central.

Kaviareň – 1, Personál – 1, Káva – 1, Celkové hodnotenie – 1.

 

Zuzana Rojíková