Ak hľadáte príjemné miesto na stretnutie v bratislavskom centre s nenútenou atmosférou a príjemnou atmosférou, tak jedným z týchto miest je jednoznačne Foxford na Obchodnej ulici v Bratislave. Toto miesto ma „bavilo“ hneď z niekoľkých dôvodov. Ako som si sama vyskúšala, je to fantastické miesto na prácu, hoci na jednej strane je zrejme stále plné a teda, vrava neutícha, ale na druhej strane, hrá tu príjemná hudba, obsluha absolútne nenarúša celkový dojem a vo voľných chvíľach premýšľania môžete pozorovať nakupujúce okolie, keďže Foxford patrí k sieti kníhkupectiev Martinus. A čo prostredie? A ponuka kaviarne? Čítajte ďalej!

Útulná a príjemná

V prvom rade, v kaviarni je vhodne oddelená nákupná a kaviarenská zóna, vôbec ma nenarúšali nakupujúci ani predajcovia, ba naopak, dodáva to kaviarni veľmi dobrú atmosféru. Štýl zariadenia zariadenia je v duchu retro, ale štýlového dizajnu. Nájdete tu pohodlné kreslá, aj klasické, ale dostačujúce stoličky a malé stolíky, ktoré sú ideálne počas práce. Je tu sedenie aj pre štyroch, takže ani v prípade stretnutia by nemal byť žiaden problém. Veľmi sa mi páčili aj originálne lampičky a už spomínaná chill out hudba. Kaviarenskú časť nájdete na prízemí a jej ešte väčšie pokračovanie na poschodí. Ja osobne preferujem časť na poschodí, pretože je z nej veľmi dobrý výhľad.

Ponuka kaviarne

Do tejto kaviarne môžete zájsť, ak chcete niečo ľahké a svieže na obed, ale aj ak sa s priateľmi chcete stretnúť len na káve. V menu nájdete dennú ponuku polievok, inak veľmi chutne znejúcich ako je napríklad polievka zo sušených paradajok s jogurtom, nezabúda sa na šaláty, dezerty, zmrzliny, limonády, slané koláče, nátierky – ponuka je naozaj široká a ak sa vám okrem kávy žiada ešte niečo k tomu, určite si vyberiete, a to či už ste vegetarián alebo preferujete niečo mäsové.

Pozor – pokiaľ hľadáte klasiku v štýle slovenskej kuchyne, zájdite sem radšej iba na kávu. Keď sme však pri káve, moje espresso macchiato ma mierne prekvapilo kyslou chuťou, čo nie je úplne môj štýl. Ale je to 100-percentná Arabica, ktorá určite bude viacerým vyhovovať. Ku kávičke nesmel chýbať koláčik so škoricovou príchuťou a pohár vody, čiže tieto doplnky mi chuť po káve príjemne vyrovnali.

Hodnotenie?

  • Prostredie: 5/5
  • Káva: 4/5
  • Personál: 5/5
  • Celkovo: 4,5/5

Za mňa rozhodne áno. Veľmi príjemný dojem z obsluhy a prostredia a celkovo pozitívny dojem a príjemný zážitok predčil mne až nie tak vyhovujúcu chuť kávy. Kaviareň Foxford je podľa mňa skvelým miestom na kreativitu a prácu akéhokoľvek druhu, ale aj príjemné stretnutia.

Adresa: Obchodná 516/26

https://goo.gl/maps/xhxRmP2wZ922