V našom hlavnom meste Bratislava, nájdeme mnoho nákupných centier. Jedným z nich a zároveň mojím najobľúbenejším je Centrál, inak povedané nákupné srdce Bratislavy. Po vyčerpávajúcich sa nákupoch nastala únava a to znamená, že nastáva obľúbená časť môjho dňa: je čas na kávu.

V nákupnom centre sa nachádza mnoho kaviarní, ktoré som už navštívila a preto som s kamarátkou chcela vyskúšať niečo iné/nové. Ako prvá nám „vošla do cesty“ kaviareň s názvom Julius Meinl.

Exteriér doslova ťahal oči a to hlavne s ich výstavnými koláčmi a zákuskami. Názov kaviarne sa nedal prehliadnuť. Bol veľký, vysvietený a uložený nad vchodom. Kaviareň ponúka fajčiarky priestor, posedenie vo vnútri aj nefajčiarsky priestor, ktorý sa nachádza pred kaviarňou. Nakoľko mne osobne prekáža, že pri pití kávy okolo mňa prechádzajú nakupujúci ľudia, tak sme sa zhodli s kamarátkou, že pôjdeme do vnútra, čiže do fajčiarskej časti.

Interiér kaviarne obsahuje 2 poschodia. Osobne sa mi to veľmi páčilo, pretože na druhom poschodí sa nachádzalo len pár stolov, čo sa hodí na osobné stretnutia alebo menšie oslavy. Na prvom poschodí sa nachádzal dostatočný počet miest. Interiér sa skladal hlavne z vysvieteného baru, televízora a z drevených stôl a stoličiek (pohodlné), ktoré sa niesli vo farbách zelenej, sivej alebo v hnedej. Exteriér sa pochopiteľne nieslo v rovnakom dizajne ako interiér.

Na každom stole sa nachádzal ponukový lístok, ktorý sa niesol v tyrkysovej farbe. Na prvej a zároveň hlavnej strane bol vyobrazený kreslený chlapec, ktorý si oblizuje prst, spolu s bielym psom. Bolo to pekné ale neporozumela som pointe, prečo tam vlastne ten chlapec je. Veď deti nepijú kávu. Lístok bol prehľadný a niektoré produkty boli aj názorne ilustrované. Ponukový lístok obsahoval rôzne kávy, miešané nápoje, domáce limonády, mliečny koktail alebo aj raňajkové menu, obedy atď. Čo sa týka ceny, prišli mi trochu vysoké, narozdiel od iných kaviarní, ktoré sa taktiež nachádzajú v Centráli.

Personál bol milý, usmievavý a prišiel akurát včas, keď sme si vybrali čo si dáme. Kamarátka si nebola celkom istá, ktorý nápoj si dá tak jej personál s radosťou poradil miešaný nápoj s názvom Fresh a ja som si dala klasicky Espresso s mliekom.

Kaviareň ponúka kávu značky Julius Meinl 1862 PREMIUM. Pochádza zo starostlivo vyberaných 100% Arabica zŕn z vysočín v Brazílii a v Afrike.

Onedlho nám personál doniesol kávu spolu s miešaným nápojom, ktorý nám pomohol vybrať sám personál. Kamarátke miešaný nápoj Fresh veľmi chutil a nakoľko mi dala ochutnať, tak som ho vedela objektívne ohodnotiť aj ja. Bol naozaj výborný, jablkový (na výber je ešte grep, pomaranč, mrkva a zázvor). Chutil ako reálne jablko, žiadne „umeliny“.

Čo sa týka môjho Espressa, dostala som ho na klasickom striebornom podnose, spolu s cukrom, mliekom a keksíkom. Veľmi sa mi páčila elegantná šálka v ktorej som mala kávu. Bola červená s bielym logom kaviarne a doladená dizajnovým čiernym uškom. Káva chutila lahodne, nebola horká a pila sa výborne. Keksík, ktorý bol zabalený v červenom obale s logom kaviarne bol taktiež výborný.

Nakoľko sme boli v časti, kde sa fajčilo, tak cigaretový dym som takmer vôbec necítila, takže aj pre nefajčiarov je to vhodné prostredie. V kaviarni sa nachádza WIFI pripojenie ale čo sa týka toalety, neviem posúdiť či tam bola alebo nie, nevidela som ani žiadne označenia. Kaviareň má otváracie hodiny nasledovné a to všetky dni rovnaké: Po-Ne= 9:00-21:00. Čo sa týka hudby, hrala súčasné hity. Účet sa platí pri bare.

S kaviarňou Julius Meinl sme boli nadmieru spokojní. Určite sa sem ešte vrátime.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Julius Meinl veľmi dobre a to známkou 1.

 

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Julius+Meinl/@48.1574583,17.1280235,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c894aa66ff08f:0xf046496a528087ee!8m2!3d48.1574547!4d17.1302122