Jedno nedeľné poobedie po prechádzke kúpeľným mestom Piešťany sme sa vybrali na kávu. Upútal nás REGAL BURGER TERASA na Nálepkovej ulici. Pre upresnenie Regal Burger sa nachádza na nábreží Váhu medzi Kolonádovým a Krajinským mostom. Za terasou Regal Burgeru sa pyšne týči známy piešťanský hotel Magnólia. Viac nám nebolo treba ausadili sme sa na terase tohto podniku.

Regal Burger vznikol 1.1.2014 a svoju prvú prevádzku otvoril v centre Bratislavy na Palackého ulici. Postupom času sa otvárajú prevádzky naprieč Slovenskom, a to napríklad: Bratislava, Trnava, Piešťany, Trenčín, Žilina, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Košice. Značka Regal Burger sa dokonca dostala až za hranice Slovenska, a to konkrétne do Čiech. Regal Burger ponúka spoluprácu pre franchisantov, samozrejme za splnenia konkrétnych podmienok. REGAL BURGER TERASA je zariadená ratanovým nábytkom. Na terase sa nachádzajú palmy, ktoré dodávajú tomuto miestu dovolenkovú atmosféru. Nad terasou je zavesené krásne farebné osvetlenie, ktoré predovšetkým v noci úžasne vyniká a púta pozornosť na túto terasu. Dominantným prvkom terasy je bezpochyby malá bielo-modrá dodávka so značkou Regal Burger. Na tejto terase sa sedí veľmi príjemne. I keď drobné úpravy by si zaslúžila. Vnútorné priestory prevádzky som mala možnosť vidieť len krátko, keď som išla k baru zaplatiť. Vnútorná miestnosť bola zariadená pekne a útulne.

Objednali sme si 2x cappuccino v hodnote 2€. Pripravujú kávu Caffé Trieste. Túto značku kávy som chutnala prvýkrát a celkom ma zaujala. Kávička bola dobrá. Caffé Trieste pochádza z výberových plantáží Strednej a Južnej Ameriky ako i centrálnej Afriky. Je pražená v Taliansku v meste Trieste, ktoré bolo známe ako mesto kávy už za čias Napoleona. Pražia ju spôsobom, ktorý jej dodáva silnú, no nie invazívnu chuť, pričom káva zostáva sladká a horká zároveň. Cappuccino servírujú v bielej šálke s pekným logom Caffé Trieste. Za nedostatok považujem, že ku káve nepodávajú pohár s vodou a ani žiadnu mini sušienku. Už samotný názov prezrádza, že Regal Burger sa zameriava na prípravu rôznych hamburgerov. V tomto podniku dobre vedia, že skvelý hamburger sa nezaobíde bez kvalitného mäsa. Preto používajú mäso z najlepších slovenských a českých fariem. Tajomstvo, prečo ich burger chutí tak fantasticky, spočíva v tom, že mäso korenia len na povrchu a to až počas prípravy. Žemle pečie ich dvorný pekár podľa tajnej receptúry dvakrát denne. Vďaka tomu je ich žemľa vždy čerstvá, chrumkavá a trošku sladká. Žiadne kupované polotovary. A pretože myslia na všetkých, pečú aj bezlepkové žemle. Syr dovážajú priamo z Holandska. Taktiež zelenina je vždy čerstvá, kvalitná a starostlivo vyberaná. Príprava hamburgeru od zadania objednávky, až pokiaľ pristane na vašom stole, trvá cca 8 minút. Takýto rýchly čas je výsledkom premyslenej optimalizácie kuchýň podporovanej ich vlastným IT systémom. Regal Burger je rýchly ako fast food a kvalitný ako prvotriedna reštaurácia. Preto sa ich koncept volá „Fast Casual“. Ceny v tomto podniku sú vyššie, ale produkty sú kvalitné. Za kvalitu sa jednoducho platí. Napríklad aj k hamburgerom podávajú domáce vynikajúce hranolky. V ponuke samozrejme majú pivo, víno, kávové, alkoholické a nealkoholické nápoje. Personál je ochotný, ale vzhľadom na väčší počet zákazníkov trvalo dlhšie, kým nás obslúžili. No REGAL BURGER TERASU vrelo odporúčam, pretože okrem skvelých produktov ponúka naozaj očarujúce výhľady na najdlhšiu slovenskú rieku Váh.

Adresa: Nálepkova 1815/1, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 11 – 22

Regal Burger hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 1-

Regal Burger celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b548420ec79bd%3A0xcb48ce84c9315a43!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipM6OmZWjY9EVkBdr_W9l7h7-CPXzLC155bXNe0E%3Dw213-h160-k-no!5sRegal%20Burger%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipM6OmZWjY9EVkBdr_W9l7h7-CPXzLC155bXNe0E&sa=X&ved=2ahUKEwiZnrnW4JXrAhUL2KQKHfVQBhoQoiowCnoECBQQBg