Neočakávané a zároveň neodkladné pracovné záležitosti nás priviedli do Trenčína. Po vybavení všetkých povinností sme sa rozhodli, že si tento dlhý pracovný deň spríjemníme kávou, respektíve šálkou dobrej kávy. Každopádne v Trenčíne sa nachádza množstvo kaviarní, ktoré sa oplatí navštíviť. Tentokrát sme objavili Clock Coffee & Bar priamo na Mierovom námestí s veľkolepým výhľadom na Trenčiansky hrad.

Kaviareň má pekný názov Clock, čo v preklade znamená Hodiny. V dnešnej dobe sa človek stále niekam ponáhľa, preto sa mi páči myšlienka kaviarne: „Urobte si čas, aby ste si vychutnali jedinečné chvíle. Najdôležitejšie sú pre nás krásne zážitky, ktoré zažijete pri špičkových nápojoch a gurmánskych špecialitách.“

Na sedenie sme si vybrali letnú terasu, odkiaľ bol neskutočný výhľad na dominantu mesta, ktorou je bezpochyby Trenčiansky hrad. Interiér kaviarne som si mala možnosť pozrieť, keď som hľadala toalety. Síce to bolo len tak narýchlo, ale všimla som si, že kaviareň je zariadená štýlovo a luxusne. Jedná sa o moderný koncept. Interiér kaviarne prezrádza, že si majiteľ na jeho prevedení dal mimoriadne záležať. Kaviareň disponuje aj krásnou miestnosťou, ktorá je určená pre fajčiarov. Až sa domnievam, že takúto peknú miestnosť je škoda zahaľovať dymom z cigariet. Dokonca aj na toaletách hrala príjemná hudba. Aj napriek tomu, že bola kaviareň krásne zariadená, vonkajšie sedenie ponúka nádherné scenérie na okolie, ktorým sa jednoducho nedalo odolať. Na terase sa nám sedelo naozaj pohodlne.

Netrvalo dlho a čašníčka sa nás prišla spýtať, čo si dáme, ale nakoľko sme boli v tejto kaviarni prvýkrát, tak sme chceli vedieť, akú majú ponuku. Ochotne nám priniesla nápojový lístok, ale dosť dlho trvalo, než sa čašníčka prišla spýtať, čo sme si vybrali. Nakoniec sme si objednali cappuccino za 2,10€. Následný servis bol už celkom rýchly. Kávu pripravujú značky Puro. Spoločnosť Puro si k dobrej káve našla ekologickú cestu, na ktorej uplatňujú hodnoty Fairtrade, vyznávajú úctu k prírode. Navyše káva Puro má výbornú chuť a je vyrobená v súlade s hodnotami spravodlivého trhu, pestovateľom ponúka spravodlivé ceny a stará sa o ochranu pralesov. Cappuccino bolo servírované v bielej šálke s logom spoločnosti Puro na bielej oválnej podšálke s trstinovým cukrom a sušienkou. Káva bola veľmi dobrá. Personál v tejto kaviarničke na mňa pôsobil príjemne. V ponuke majú prvotriedne čaje Harney & Sons. Ručne zbierané a vyberané lístky v čajoch poskytujú záruku 100% kvality. Pivo ponúkajú z banskoštiavnického pivovaru ERB. Vo vínnej karte nájdete viac ako 100 druhov kvalitných vín z celého sveta. V kaviarni vám pripravia taktiež raňajky, ktoré pozostávajú z domácich a prevažne lokálnych surovín. Počas dňa si môžete dopriať špeciality z ponuky snackov a dezertov. Na osvieženie si môžete vybrať zo širokej ponuky nealkoholických a alkoholických nápojov. Je vidieť, že sa v tejto prevádzke kladie veľký dôraz na kvalitu. Ceny v Clock Coffee sú vyššie, ale zodpovedajú lokalite a ponuke. Ak hľadáte miesto, kde by ste si vychutnali večer plný dobrej hudby a jedinečnej atmosféry, Clock Coffee & Bar je tým pravým miestom. Dokonca každý piatok hrá DJ. V Clock Coffee zostavili správny pomer dobrého jedla, drinkov a hudby, aby si hostia vychutnali čas strávený v tomto podniku. Kaviareň s výhľadom na hrad sa mi veľmi páčila, preto vrelo odporúčam.

Adresa: Mierové námestie č.15, 911 01 Trenčín

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7:30 – 22, Pia: 7:30 – 1, So: 8 – 1, Ne: 8 – 22

Clock Coffee hodnotím: personál = 2, káva = 1-, prostredie = 1

Clock Coffee celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x4714a15e1662a8e3%3A0xfc374e8f433cfeb1!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNIR4eDtzTcrF6hKIE1u9H1M-ThtgRfb2cFJXfP%3Dw213-h160-k-no!5sClock%20Coffee%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNIR4eDtzTcrF6hKIE1u9H1M-ThtgRfb2cFJXfP&sa=X&ved=2ahUKEwj13v35ypPrAhXG2aQKHVZjAvYQoiowE3oECBIQBg