Na Staničnej ulici v širšom centre Piešťan je v starom dome umiestnená reštaurácia s názvom BLUE´S. V tomto domčeku sa už pred 60 rokmi nachádzal známy hostinec. Reštaurácia BLUE´S je vzdialená len 300 metrov od železničnej a autobusovej stanice. Svižným krokom sa z BLUE´S-u dostanete za 15 minút priamo do centra tohto kúpeľného mesta. Budovu reštaurácie s určitosťou neprehliadnete, pretože jej fasáda je modrá. Hostia môžu pohodlne zaparkovať v blízkosti prevádzky. Túto reštauráciu opakovane a s obľubou navštevujeme.

Poďme sa spoločne pozrieť do tejto peknej reštaurácie. BLUE´S má príjemnú atmosféru, krásny interiér, ochotný personál, a to robí z tohto podniku štýlové a zároveň komorné miesto pre rozhovory a stretnutia s priateľmi, rodinou alebo obchodnými partnermi. Priestor reštaurácie je rozdelený na dve celkom veľké miestnosti, ktoré sú zariadené nadčasovo a vkusne. V lete je otvorená krytá terasa s detským ihriskom. Modrá farba nedominuje len na fasáde budovy, ale nájdete ju aj na stenách a záhradnom nábytku. Zaujímavosťou je, že na stropoch nájdete zavesené kanoe, ktoré bezpochyby priťahujú pozornosť nejedného hosťa. Reštauráciu dekorujú tehlové steny, police s nespočetným množstvom kníh, obrazy, sochy, sudy, črepníková zeleň, zrkadlá, hodiny, ŠPZ a množstvo ďalších drobností. Všimla som si napríklad aj fotografiu s venovaním a podpisom od speváčky Marcely Laiferovej. Samozrejme, dalo by sa na nejakých maličkostiach zapracovať, ale celý dizajn a duch reštaurácie pôsobí super.

Do tejto reštaurácie sa ideme z času na čas naobedovať alebo navečerať. Tentokrát sme si objednali espresso v hodnote 1,45€. V BLUE´S sme ochutnali už aj cappuccino malé za 1,80€ a cappuccino veľké za 1,99€. Pripravujú kávu značky illy a chutí veľmi dobre. Obchodná značka kávy illy je vyrábaná od roku 1933 v talianskom meste Terst. Spoločnosť illy vyrába jedinú zmes kávy v troch rôznych stupňoch praženia – normálne praženú, tmavo praženú a bez kofeínu. Zmesi kávy illy sú vyberané z rôznych odrôd kávy typu Arabica, ktorá má silnejšiu chuť, ale zároveň menej kofeínu než káva typu Robusta. Káva bola servírovaná v malej bielej šálke s logom firmy illy. Ku káve, samozrejme, podávajú cukor, no za nedostatok považujem, že k nej neservírujú pohár s vodou. Reštaurácia s otvorenou kuchyňou ponúka špeciality upečené v originálnej pizza peci na drevenom uhlí, rôzne druhy cestovín, šalátov, polievok a jedál z grilu a panvice, medzinárodnú kuchyňu, denné menu, dezerty a veľa iného. Nielenže výborne varia, ale aj jedlo krásne naservírujú. Z nápojového lístka si môžete vybrať teplé nápoje, alkoholické a nealkoholické nápoje, limonády, víno, pivo, destiláty a podobne. Obsluha v tomto podniku je veľmi milá a priateľská. Navštíviť môžete aj ich ďalšie prevádzky, akými sú: Coffee Time, Remix Music Club Coffe & Bar, Eden Caffe, Kofein Caffé & Solárium, Body Speed fitness & Solárium – stačí si len vybrať. Do reštaurácie BLUE´S určite zájdeme aj niekedy nabudúce.

Adresa: Staničná 2328/39, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny: Po – So: 11 – 21, Ne: Zatvorené

BLUE´S hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

BLUE´S celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b54f2a2164cb3%3A0x5ae0ed947022ea16!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipO7IrX0VT3P-CwWu8n02QP0FR3_NV8_vF2T-t-l%3Dw238-h160-k-no!5zQkxVRcK0UywgUGllxaHFpWFueSAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipO7IrX0VT3P-CwWu8n02QP0FR3_NV8_vF2T-t-l&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjroPvj1_jsAhVKDWMBHaw9AJ4QoiowCnoECBIQAw