Na nábreží Váhu sme objavili novootvorenú reštauráciu s kaviarňou, ktorá nesie názov Organila Food & Drink. Nemohli sme inak a toto miesto s úžasným výhľadom na Váh sme museli navštíviť. Inšpiráciou pre vznik tohto bistra bol záujem o vegánsku stravu v Piešťanoch. Poďme sa do tohto podniku pozrieť zblízka.

Majitelia pre bistro hľadali očarujúce prostredie, kde by si ľudia mohli oddýchnuť a načerpať novú energiu. Podotýkam, že sa im to jednoznačne podarilo. Koncept je tvorený tak, aby hostia boli v rámci možností v spojení s prírodou. Podnik disponuje terasou, ktorá je vyvýšená a okrem nádherných scenérií ponúka príjemné a pohodlné posedenie. Už len predstava vypiť si šálku kávy na tejto úžasnej terase je viac ako lákavá. Terasa je zariadená jednoducho až minimalisticky. Nič vás na nej nevyrušuje, a to považujem za výhodu. Nad hlavami vejú plachty, ktoré vás chránia pred slnkom a čiastočne dodávajú pocit, ako keby ste sedeli na palube lodi. Interiér kaviarne je zariadený veľmi krásne a útulne. Páči sa mi, že aj do vnútorných priestorov sa podarilo vniesť kus prírody. Nájdete tam prírodný materiál, drevo a hlavne nespočetné množstvo zelene. Cez veľké okná sa do miestnosti dostáva dostatok denného svetla. Taktiež farebné ladenie priestoru je veľmi príjemné. Je vidieť a cítiť, že kaviareň zariaďovali s láskou.

Pohodlne sme sa usadili na letnej terase, pričom Kolonádový a Krajinský most sme mali ako na dlani. O krátku chvíľu sa prišla čašníčka opýtať, čo nám môže ponúknuť. Pretože sme v tomto podniku ešte neboli, poprosili sme ju o nápojový lístok. Lenže ako sme sa dozvedeli, nápojový lístok k dispozícii nemajú. To považujem za nedostatok. Tak sme si objednali cappuccino za 1,80€. Cena za kávu ma celkom milo prekvapila. Cappuccino bolo veľmi chutné. Pripravujú kávu značky Pellini. Musím sa priznať, že s touto kávou som sa stretla prvýkrát, ale verím, že nie naposledy – celkom si ma získala. Spomínaná značka bola založená ešte v roku 1922 v talianskom meste Verona. Spoločnosť Pellini kladie dôraz na kvalitu, vďaka čomu bola ocenená zlatou medailou na medzinárodnom testovaní káv a je lídrom na trhu mletej MOKA kávy. Myslím si, že to hovorí za všetko. Káva Pellini sa pýši certifikáciou Kosher na všetky svoje produkty. Rodinná pražiareň Pellini má na talianskom trhu silné postavenie. Kávička bola servírovaná v bielej šálke s logom Pellini a s cukrom. Sklamaním bolo, že ku káve nepodávajú pohár vody a ani drobnú sladkosť. Organila do Piešťan okrem iného priniesla prvé vegetariánsko-vegánske bistro s donáškou. V Organile vám pripravia raňajky, obedy, ale aj večerné snacky a kvalitné RAW koláče. Uprednostňujú lokálne potraviny. V ponuke majú napríklad: Hummus so zeleninou a kváskovým chlebom, celozrnné placky s listovým špenátom, stir-fry s rezancami, vegan burger v kváskovej žemli, falafel s arabským chlebom, kváskové hrianky s avokádom a cherry paradajkami, lievance s lesným ovocím a javorovým sirupom, lievance so slaným karamelom a zapečeným banánom, zeleninové burrito a veľa iného. Milovníci bezmäsitej stravy si tu isto prídu na svoje. Vychutnať si môžete čerstvé šťavy, limonády, Prosecco, Aperol Spritz, Hugo, rôzne kávy a nápoje. Celkový dojem z tejto, povedzme, kaviarničky som mala viac ako dobrý. Takže aj niektorá z ďalších prechádzok po nábreží Váhu ma isto do tohto zaujímavého podniku zavedie.

Adresa: Winterova 62, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 8 – 20

Organilu hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 1-

Organilu celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b5572ab5ece33%3A0xfd3499e6ec81f3b7!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOTxm7rr1GCsIoa2UyEG2o2fgs11utnaaxb2fQB%3Dw213-h160-k-no!5sorganila%20food%20and%20drink%20piestany%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOTxm7rr1GCsIoa2UyEG2o2fgs11utnaaxb2fQB&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjX9ouTu9TrAhWS-aQKHekFAh4QoiowCnoECBUQBg