Kolonáda v Piešťanoch rozhodne patrí medzi pamätihodnosti mesta. Objekt kolonády bol postavený niekedy v rokoch 1958–1962 podľa projektu architekta Milana Šavlíka. Kolonáda je súčasťou prvého veľkého povojnového urbanistického celku nazvaného „Stred“. Tieto stavby sú charakteristické pre kúpeľné mestá. Piešťanská kolonáda pozostáva z bytových domov a obchodných priestorov, ktoré spoločne tvoria rozsiahly polyfunkčný komplex. Mestská promenáda je v celej svojej dĺžke prekrytá a poskytuje tak ochranu pred nepriaznivým počasím.

Súčasťou spomínanej kolonády je v súčasnosti aj novootvorená kaviareň s pekným názvom Mlynček Mulino. Túto exkluzívnu kaviarničku sme prednedávnom navštívili. Kaviareň sa nachádza v jedinečných priestoroch na Winterovej ulici neďaleko pešej zóny. Mlynček Mulino je krásna a unikátna kaviareň. Kaviarenské priestory sú menšie, ale pôsobia veľmi prepychovo. Na prvý pohľad je vidieť, že bol použitý kvalitný materiál od nábytku, cez dlažbu na podlahe, drevený obklad na stenách až po dekoratívne doplnky. Očividne sa pri zariaďovaní kaviarne myslelo aj na ten najmenší detail. Kaviareň je zariadená moderne, ale je doplnená o rôzne retro doplnky. Dôvod, prečo sa kaviareň volá Mlynček, pochopí každý, kto vkročí do jej priestorov, nakoľko v kaviarni sa nachádza nespočetné množstvo krásnych mlynčekov. Zaujímavým prvkom v tejto kaviarni okrem barového pultu je aj schodisko, ktoré vedie do štýlového salónika s koženým nábytkom. Z tohto salónika sa zároveň dostanete aj na vkusné toalety. Mimochodom, bola som veľmi milo prekvapená, koľko zákazníkov sa v kaviarni nachádzalo. Vzhľadom na to, že kaviareň otvorila svoje brány len nedávno, právom sa môže tešiť z veľkej obľúbenosti. Budova je presklená, vďaka tomu sa dostáva do miestnosti dostatok denného svetla. Kaviareň disponuje letnou terasou, ktorá sa rozprestiera priamo na kolonáde. Z terasy máte pekný výhľad na park. Kaviareň Mlynček Mulino je skutočne čarovné miesto, kde sa človek cíti fantasticky.

Mlynček sa nám zatiaľ podarilo navštíviť len dvakrát. Prvýkrát sme si objednali 2x cappuccino v hodnote 1,90€. Pripravujú pravé talianske espresso značky Mulino. Mulino je talianska rodinná pražiareň s vyše 50-ročnou tradíciou. Má sídlo v Ligúrii v severnom Taliansku. V ponuke majú konkrétne Dolce Sette a Mulino 100% Arabica. Dolce Sette je stredne pražená kávová zmes s výborne vyváženou chuťou pozostávajúcou zo zŕn 75% Arabica a 25% Robusta. Táto káva má nízku kyslosť. Mulino 100% Arabica je vynikajúca a jedinečná káva s jemnou kyslosťou a príjemnou chuťou. Táto zmes sa skladá zo 100% Arabica zŕn. Káva je vhodná predovšetkým pre mliečne nápoje, ako sú cappuccino a caffé latte. Cappuccino malo bohatú penu a výbornú chuť. Káva bola servírovaná v krásnej farebnej šálke s pohárom vody a s mandľou obalenou v čokoláde so škoricou. Servírovaniu nebolo čo vytknúť, ba práve naopak. Avšak pri našej ďalšej návšteve sme si objednali cappuccino a caffé latte. No nemilo nás prekvapilo, že nám nepriniesli ani pohár s vodou a ani sladké pokušenie, ako tomu bolo pri predošlej návšteve. Verím, že sa obsluha len pozabudla a že takto rýchlo neupustili zo štandardu. V ponuke majú aj skvelé TOP produkty, akým je napríklad Neolea – extra panenský olivový olej z Grécka. Taktiež ponúkajú ovčie produkty zo Slovenska –100% ovčí jogurt, bryndzu, žinčicu, ovčie syry, nite, pareničky údené a neúdené, slané a bylinkové syry do šalátov. V ponuke nájdete víno – Gatao Vinho Verde alebo prírodnú morskú soľ – Fleur de Sel, ktorá je ručne zbieraná. Tieto produkty si môžete zakúpiť v kaviarni, ale aj v ich e-shope. Je vidieť, že majitelia dbajú na kvalitné produkty. Samozrejme, okrem spomínaných potravín v kaviarni ponúkajú alkoholické, nealkoholické, kávové nápoje a chutné dezerty. V tejto prekrásnej kaviarni som sa cítila veľmi dobre a taktiež káva, kvôli ktorej som ostatne do kaviarne zašla, bola vynikajúca. Obsluha bola veľmi milá a príjemná, takže jednoznačne túto kaviareň navštívim aj v budúcnosti a vrelo ju odporúčam aj ostatným.

Adresa: Winterova 12a, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8 – 18, Pia: 8 – 20, So: 9 – 22, Ne: Zatvorené

Mlynček Mulino hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1

Mlynček Mulino celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b55545234525b%3A0xffaa75dfcf07b115!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPREMaQDx519MRJeQWit5QzsNzA4jSjUbU_yqEr%3Dw120-h160-k-no!5sMlyn%C4%8Dek%20Mulino%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPREMaQDx519MRJeQWit5QzsNzA4jSjUbU_yqEr&sa=X&ved=2ahUKEwj7iIfiopXrAhVGCewKHVbjDikQoiowE3oECBIQBg