AZTÉK je kaviareň v centre mesta Piešťany. Nachádza sa priamo v srdci pešej zóny na Winterovej ulici. V AZTÉKU sme boli už niekoľkokrát. Tentokrát sme sa tam vybrali v jeden pekný letný večer. Nakoľko bolo vonku teplo, usalašili sme sa na letnej terase. Mesiac bol práve v splne, krásne svietil a umocňoval tak príjemnú atmosféru.

Prečo kaviareň dostala názov práve „AZTÉK“? Kaviareň prepojili s Aztékmi predovšetkým kvôli ich histórii spojenej s kakaovými bôbmi a čokoládou. Budova kaviarne vyzerá skôr nenápadne a v zime ju takmer prejdete bez povšimnutia. V lete na túto kaviarničku upozorní milá a pekná letná terasa. Vnútorný priestor kaviarne je rozdelený na dve menšie miestnosti, pričom v zadnej miestnosti nájdete akvárium a veľký televízor. Usadiť sa môžete do béžových kresiel. V tomto priestore sa cítite ako doma v obývačke.V prednej miestnosti sa nachádza veľký barový pult. Táto miestnosť je pekne podsvietená a na strope sa vypína veľké slnko. V kaviarni sú výklenky, kde nájdete napríklad vázy a iné dekorácie. Kaviareň je dozdobená obrazmi, zrkadlom, lampičkami, kvetinovými aranžmánmi a inými drobnosťami.

Táto kaviareň ma upútala tým, že majú veľmi široký výber miešaných nápojov, kávových špecialít – až do 50 druhov kávových variácií a iných nealkoholických nápojov a alkoholických drinkov. Vyberať si môžete zo širokého sortimentu alkoholu, ako napríklad vodku, whisky, rum, koňak, brandy, ale aj orosené pivo, lahodné víno a iné. V AZTÉKU podávajú skvelé zákusky, dezerty, torty z vlastnej cukrárne, ktoré sú už na prvý pohľad priam umeleckým dielom. Dbajú na to, aby každý zákusok či koláčik vyrobili vždy z kvalitných a čerstvých surovín. Najpopulárnejším koláčom je „AZTÉK SLZA“ alebo stará dobrá klasika – krémeš, punčová torta, veterník. V ponuke majú zmrzlinu, ktorú si taktiež vyrábajú sami. Používajú len mlieko a prísady dodávané od slovenskej farmárskej spoločnosti. Čiže ich výrobky sú od základu domáce a čerstvé. Objednať si môžete torty zákusky, štrúdle, suché pečivo alebo celé balíčky suchých koláčikov na rôzne príležitosti a oslavy. Pochutnať si môžete aj na skvelej belgickej čokoláde. Vybrať si môžete horkú čokoládu so 72% kakaom či mliečnu s 38% kakaom. Skombinovať si ju môžete podľa vlastnej chuti, a to s čerstvým ovocím, alkoholom, kokosom, orieškami alebo so šľahačkou. Ceny sú vzhľadom na skutočnosť, že sa kaviareň nachádza v piešťanskom centre primerané a akceptovateľné.

Nakoľko bola už pokročilá hodina, objednali sme si viedenskú kávu v bezkofeínovom prevedení a miešaný nápoj Cuba Libre. Kávička mi veľmi chutila. Servírovaná bola v krásnom sklenom pohári. Pripravujú kávu Costadoro Esspreso. Jedná sa o najpredávanejšiu kávu spoločnosti Costadoro. Costadoro Esspreso je miešaná a pražená z 90% Arabica a 10% Robusta, pripravovaná zo zelenej kávy pochádzajúcej z Ameriky. Táto káva sa pýši ocenením z medzinárodnej súťaže IICT, kde spomedzi 200 testovaných blendov získala zlatú medailu. Personál je zvyčajne rýchly a ochotný. No pri terajšej návšteve ma trošku zarazilo, keď som sa spýtala čašníčky/brigádničky, či mi môžu viedenskú kávu pripraviť aj bezkofeínovú a ešte som sa spýtala, či majú domácu šľahačku alebo sprejovú šľahačku. Na to mi čašníčka ochotne odpovedala, že sa spýta. Tak sa išla opýtať na moju požiadavku inej čašníčky a bolo počuť, že sa služobne staršej čašníčke zdala moja požiadavka prehnaná. Usudzujem z toho, ako netaktne a možno až povýšenecky podotkla, že samozrejme a utrúsila nejakú poznámku, ktorú som už ale nezapočula. Však brigádnička, ktorá nás obsluhovala, bola príjemná. Taktiež čašník, ktorému sme platili účet, bol veľmi milý a nezabudol sa spýtať, či sme boli spokojní a či bolo všetko v poriadku. Takže obsluhu vzhľadom aj na naše predošlé skúsenosti musím hodnotiť len pozitívne. Možno pani čašníčka nemala svoj deň, no každopádne som sa nad tým povzniesla a nenechala som si pokaziť pekný večer pri chutnom nápoji. Kaviareň nájdete otvorenú každý deň. Tak keď sa zatúlate do kúpeľného mesta Piešťany, neváhajte AZTÉK BAR – kaviareň objaviteľov čokolády navštíviť.

Adresa: Winterova 18-36, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 8 – 22

AZTÉK hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

AZTÉK celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b5485ae5f3713%3A0xfa6c44970ddae37c!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOtK0cccMTPyXFikwyeuML_fWLbAXyDe99JjdrA%3Dw213-h160-k-no!5zQVpUw4lLIEJBUiDigJMgUGllxaHFpWFueSBBWlTDiUsgamUga2F2aWFyZcWIIHYgY2VudHJlIG1lc3RhIFBpZcWhxaVhbnkuIE5hY2jDoWR6YSBzYSBwcmlhbW8gLSBIxL5hZGHFpSBHb29nbG9t!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOtK0cccMTPyXFikwyeuML_fWLbAXyDe99JjdrA&sa=X&ved=2ahUKEwiMxvWampXrAhWC-qQKHZ0xClAQoiowE3oECBMQBg