Sieť rodinných kaviarní:

Počas našej rannej prechádzky Banskou Bystricou sme na Námestí SNP objavili kaviareň Moja Srdcovka. Jedná sa o rodinný podnik s hlbokými koreňmi a bohatou históriou. Všetko sa začalo v roku 1925, keď sa zakladateľ podniku ako mladík presťahoval do Československa a začal pracovať vo výrobe zmrzliny a gumových cukroviniek. Táto tradícia sa preniesla cez generácie a dnes je zavŕšená v podobe kaviarne, ktorá slúži nielen ako miesto stretnutí, ale aj ako symbol rodinnej hrdosti a dedičstva. Moja Srdcovka sa javí ako úspešná sieť rodinných kaviarní na Slovensku s pobočkami v Lučenci, Zvolene, Bratislave a Banskej Bystrici. Každá z nich odráža rodinnú tradíciu a zanietenie pre kvalitnú kávu a domáce zákusky.

Pohodlný a štýlový interiér

Interiér kaviarne Moja Srdcovka v Banskej Bystrici je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a štýl, čo vytvára priateľskú a uvoľnenú atmosféru. Priestor je vybavený modernými pohodlnými sedačkami a stolmi, pričom dekorácie obsahujú rodinné fotografie a umenie, čo dodáva miestu osobitý rodinný charakter. Steny sú ozdobené rôznymi obrázkami a knihami, čo zákazníkom ponúka nielen miesto pre kávu, ale aj pre chvíle oddychu a inšpirácie. V letných mesiacoch kaviareň rozširuje svoje pohostinstvo na vonkajšiu letnú terasu, ktorá sa rozprestiera priamo na námestí. Táto terasa poskytuje skvelé miesto na vychutnávanie kávy a dezertov pod holým nebom s výhľadom na živý ruch námestia, čo robí z návštevy Mojej Srdcovky ešte príjemnejší zážitok. Terasa je ideálnym miestom na stretnutia s priateľmi alebo na oddych počas teplých letných dní.

Pohodlný a štýlový interiér

Jedálny lístok kaviarne Moja Srdcovka v Banskej Bystrici je bohatý na rozmanité lahôdky, ktoré spĺňajú potreby každého gurmána. Ponúka široký výber káv od tradičného espressa až po viac exotické varianty. Pre milovníkov čaju tu nájdete výber najlepších čiernych, zelených či ovocných čajov. Kaviareň tiež ponúka domáce limonády pripravené z čerstvého ovocia a osviežujúce miešané nápoje. Obľúbené sú tiež ich domáce palacinky, ktoré sú dostupné v mnohých variáciách od klasických s džemom až po tie plnené šľahačkou a čerstvým ovocím. Nechýbajú ani zmrzlinové poháre, ktoré sú perfektnou pochúťkou pre teplé dni. Kaviareň dbá na kvalitu a ekologický prístup, čo sa odráža vo výbere surovín od lokálnych dodávateľov, ktorí sa zameriavajú na udržateľný rozvoj. Všetky ponúkané jedlá sú pripravované bez umelých farbív a s dôrazom na čerstvosť, čo zaručuje skvelý gurmánsky zážitok. Menu je nielen chutné, ale aj vizuálne lákavé, čo robí z návštevy v Mojej Srdcovke nielen pokrm pre telo, ale aj pre dušu. Z danej ponuky sme si vybrali naše obľúbené cappuccino. Cappuccino bolo podávané v štýlových farebných šálkach na tanierikoch, čo dodáva estetický nádych každému dúšku. Krémová pena je dokonale napenená a ozdobená umelecky vytvoreným latte art motívom. Tento detailný prístup k servírovaniu a estetike je dôkazom, že kaviareň kládla dôraz nielen na chuť, ale aj na vizuálny zážitok z pitia kávy. Rodinný prístup, kvalita servisu a produktov, a príjemné prostredie robia z Mojej Srdcovky miesto, kde sa každý cíti ako doma. Navštíviť túto kaviareň znamená nielen vychutnať si skvelú kávu alebo dezert, ale tiež pocítiť srdce a dušu, ktoré do nej rodina vložila.

Adresa: Námestie SNP 22, 974 01 Banská Bystrica

Moja Srdcovka hodnotím: personál = 1, káva = 1-, prostredie = 1-

Moja Srdcovka celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=moja+srdcovka+bansk%C3%A1+bystrica&sca_esv=80879160ea65325f&sca_upv=1&ei=cbNNZt_OKMOYi-gP5PK20AE&udm=&gs_ssp=eJzj4tVP1zc0TKuwKE8rKjc3YLRSNagwMTc0NU5Js0wyMU5MTrFIszKoSDJLsjAzMEi0SEtNNjNOtPCSy83PSlQoLkpJzi_LTlRISswrzj68UCGpsrikKDM5EQBlFhwz&oq=Moja+Srdcovka+banska&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiFE1vamEgU3JkY292a2EgYmFuc2thKgIIADILEC4YgAQYxwEYrwEyCBAAGIAEGKIEMggQABiiBBiJBTIIEAAYgAQYogQyCBAAGKIEGIkFMhoQLhiABBjHARivARiXBRjcBBjeBBjgBNgBAkjCIFCfCFiVE3ABeAGQAQCYAZADoAHSCqoBCTAuNS4wLjEuMbgBAcgBAPgBAZgCCaAC1BjCAgoQABiwAxjWBBhHwgINEAAYgAQYsAMYQxiKBcICGRAuGIAEGLADGEMYxwEYyAMYigUYrwHYAQHCAgUQABiABMICChAAGIAEGEMYigXCAgYQABgWGB7CAg0QLhiABBgTGMcBGK8BwgIIEAAYExgWGB7CAhwQLhiABBgTGMcBGK8BGJcFGNwEGN4EGOAE2AECmAMAiAYBkAYSugYGCAEQARgIugYGCAIQARgUkgcNMS41LjAuMS4xLjctMaAH4Tg&sclient=gws-wiz-serp