História v srdci Banskej Bystrice:

Banská Bystrica, známa svojím bohatým historickým dedičstvom a kultúrnym životom, je ako magnet pre turistov. Taktiež sme sa niekoľko dní zdržali v tomto významnom a oku lahodiacom slovenskom meste. V nočných uliciach Banskej Bystrice sme našli príjemnú kaviareň Leroy Bar & Café. Je to podnik, ktorý sa môže pochváliť umiestnením v historickom trezore času. Táto budova, ktorá pôvodne pochádza zo začiatku 16. storočia, bola prestavaná v roku 1761 po ničivom požiari, ktorý zrútil celé mesto. Dnes táto stavba stojí ako pevný stĺp a ukrýva príbehy storočí pre tých, ktorí vstúpia dovnútra a vzdajú hold jeho bohatej histórii. Toto útulné miestečko sa môže pochváliť skvelou lokalitou na Námestí SNP 14. Rozhodli sme sa prekročiť prach, vstúpiť do tejto kaviarničky a nasiaknuť atmosféru dávnych čias.

Fusion štýl

Kaviareň je stelesnením histórie a moderného komfortu. Interiér je lákavým spojením tradičnej elegancie a útulnosti s modernými prvkami. Svedčí o tom aj nábytok, ktorý sa pohybuje od klasických drevených stoličiek po pohodlné kreslá s čalúnením v tmavých odtieňoch. Tieto tmavé tóny kresiel dodávajú priestoru pocit luxusu. Dynamická atmosféra je podčiarknutá osvetlením, ktoré akcentuje krivky stropných oblúkov a dodáva celému priestoru teplý nádych. Drobné svetielka a svietniky na stoloch vytvárajú pocit intímnosti a pohody. Výzdoba stien obsahuje zrkadlá v zlatých rámoch, ktoré odrážajú a zväčšujú priestor, a obrazy na stenách dodávajú priestoru charakter. Exteriér reštaurácie ponúka priestrannú terasu, kde sa drevený nábytok stretáva s prírodnými prvkami, ako sú živé rastliny a vonkajšie lampy, čo vytvára lákavú alternatívu pre tých, ktorí uprednostňujú svoj obľúbený nápoj na čerstvom vzduchu. Uprostred mestského ruchu ponúka táto terasa oázu pokoja, kde si môžete vychutnať chvíľu oddychu.

Symfónia nápojového lístka

V útulnej atmosfére obklopení tichým šumom rozhovorov sa ponárame do nápojového lístka. Pestrá paleta chutí začína horúcou čokoládou a pokračuje cez esenciu kávy, ktorá oživuje zmysly. Cappuccino, latte macchiato, americano, jemné café latte a espresso pridávajú taliansky šarm. Pre milovníkov alternatívnych mliek je tu aj ponuka sójového mlieka. A keď sa noc začne prehlbovať, list prechádza na ponuku čajov – zelený, čierny, ovocný či bylinkový – každý je ako sľub relaxu a pokoja. Vôňa čajových lístkov sa mieša s teplom interiéru a vytvára dokonalú symfóniu pre momenty odpočinku. Na lístku sa nájde aj niečo pre odvážnejšie duše – ponuka alkoholických nápojov. Tento nápojový lístok je ako mapa – je len na tebe, ktorú cestu si vyberieš. Obsluha v tomto podniku je veľmi pozorná. Objednali sme si pivo a cappuccino servírované v čiernej porcelánovej šálke s dokonale našľahanou mliečnou penou a dekoratívnym latte art vzorom na povrchu. Ako pozornosť podniku nám priniesli nádobu s drobnými snackmi. Všetko bolo umiestnené na okrúhlom zlatistom podnose, ktorý elegantne lícuje s celkovým štýlom interiéru. Svetlo zo sviečky prenikalo vzorovaným kovovým svietnikom, ktoré vykúzlilo jemné hry svetla a tieňov na stôl. Aby nechýbal nádych prírody, spoločnosť na stole robil aj aranžmán sušených kvetov vo vintage sklenenej váze. V Leroy Bar & Café, kde sa história prelína s moderným pohodlím, sme našli nielen útočisko pre naše chuťové poháriky, ale aj priestor, kde sa môže čas na chvíľu zastaviť.

Adresa: Námestie SNP 14, 974 01 Banská Bystrica

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8 – 0, Pia: 8 – 1, So: 10 – 1, Ne: Zatvorené

Leroy Bar hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Leroy Bar celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Leroy+Bar+%26+Caf%C3%A9+v+Banskej+Bystrici&oq=Leroy+Bar+%26+Caf%C3%A9+v+Banskej+Bystrici&aqs=chrome..69i57j0i512i546l4.1109j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8