Skrytý poklad:

Pri cestovaní naším malebným Slovenskom sme objavili Park Hotel Tartuf v Beladiciach, situovaný v pokojnom prostredí Nitrianskeho kraja, konkrétne na adrese Pusty Chotár. Park Hotel Tartuf s kaštieľom je skutočne miestom, kde sa história snúbi s luxusom a kde každý návštevník nájde svoj kúsok pokoja. Park Hotel Tartuf je kaštieľ s bohatou históriou. Kaštieľ bol pôvodne postavený v 19. storočí a počas rokov prešiel viacerými zmenami, ktoré však zvýraznili jeho neoklasicistický šarm. Priestranný park, ktorý kaštieľ obklopuje, je ideálnym miestom pre pokojné prechádzky a zároveň ponúka nádherné výhľady na okolitú prírodu. Areál kaštieľa s parkom je národnou kultúrnou pamiatkou, a preto sa vynakladá veľké úsilie na zachovanie jeho kultúrneho a umeleckého dedičstva. V útrobách kaštieľa sa nachádza kaviareň, ktorá ponúka útočisko pred ruchom sveta – či už v chladných mesiacoch pri keramickej peci alebo v letných mesiacoch na terase s výhľadom na krásne záhrady. Kaviareň Park Hotel Tartuf je ideálnym miestom na oddych pri horúcej čokoláde alebo kvalitnej káve.

Neoklasicistický šarm kaštieľa

Počas našej návštevy v Park Hotel Tartuf sme mali možnosť vychutnať si pohostenie v plne funkčnej kaviarni, ktorá ponúkala vynikajúce služby a gastronomické zážitky. Avšak neskôr boli určité služby dočasne uzavreté. Od 1. februára 2023 sú aktuálne dostupné služby v Park Hotel Tartuf nasledovné: Ponúkajú ubytovanie s raňajkami, tenisový kurt s umelou trávou, fitnescentrum a golfový simulátor. Však niektoré služby, vrátane wellness centra s bazénom, reštaurácie, kaviarne, lobby baru, konferenčných priestorov a parku, sú momentálne uzavreté pre verejnosť. Aktualizácia z 10. februára 2024: S potešením oznámili, že hotel bude znovu otvorený a prijímať rezervácie na svadby pre nadchádzajúcu sezónu 2024. Verím, že sa postupne všetky služby hotela obnovia a budú znova plne k dispozícii pre všetkých hostí. Hotel je skutočne nádherný a bolo by veľkou škodou, ak by sa nemohol využívať naplno.

Ponuka kaviarne v kaštieli

Kaviareň v kaštieli je vybavená pohodlnými modrými kreslami rozmiestnenými okolo dreveného stola. Na stene visí obrázok historickej budovy, čo pridáva na histórii a charaktere miestnosti. Na oknách boli zavesené pekné závesy. Krb s dekoratívnym keramickým obkladom pridáva na útulnej atmosfére. Celkovo priestor ponúka návštevníkom štýlové a komfortné prostredie, ktoré kombinuje historického ducha s moderným komfortom. Kaviareň v Park Hotel Tartuf disponovala tiež krásnou terasou, ktorá poskytuje návštevníkom úchvatný výhľad na rozľahlý okolitý park. Tento vonkajší priestor umožňuje hosťom vychutnať si nielen svoje nápoje a jedlá na čerstvom vzduchu, ale aj pokochať sa prírodnou scenériou, ktorá pridávala k relaxačnej atmosfére kaviarne.

Ponuka kaviarne v kaštieli

V kaviarni sme si objednali cappuccino, ktoré bolo nielen vizuálne príťažlivé, ale aj chuťovo vyvážené s bohatou penou, ktorá každého milovníka kávy nepochybne očarí. Servírovanie cappuccina Lavazza bolo prezentované v umelecky zdobených šálkach. Lavazza je známa talianska značka kávy, ktorá bola založená v roku 1895 Luigi Lavazzom v Turíne a je známa svojou kvalitou a bohatou arómou, ktorá bola aj v tomto prípade cítiť. Park Hotel Tartuf je nielen miestom odpočinku, ale aj destináciou, kde môžete zažiť nezabudnuteľné chvíle v prostredí, ktoré vzdáva hold bohatej histórii a kultúre. Navštívte toto jedinečné miesto a objavte jeho krásu.

Adresa: Pustý Chotár 495, 951 75 Beladice

Park Hotel Tartuf hodnotím: personál = 1, káva = 1-, prostredie = 1

Park Hotel Tartuf celkovo hodnotím známkou: 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Park+Hotel+Tartuf&oq=Park+Hotel+Tartuf&aqs=chrome..69i57j46i175i199i512i664i665j0i512j0i15i22i30j0i512i546l2.825j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8