Koliba U sv. Krištofa:

Navštívili sme Kolibu U sv. Krištofa, ktorá sa nachádza na Uľanskej ceste v Banskej Bystrici. Táto koliba je obľúbená pre svoje pôsobivé prostredie a ponúka tradičné slovenské jedlá. Má pekný drevený interiér, ktorý vytvára príjemnú a útulnú atmosféru. Reštaurácia tiež ponúka vonkajšie sedenie s krásnym výhľadom na okolitú prírodu, čo je ideálne pre relaxačné obedné a večerné posedenia.

Tradičné slovenské prostredie

Koliba U sv. Krištofa v Banskej Bystrici poskytuje autentický slovenský zážitok. Pred kolibou je útulná terasa s drevenými lavicami, stolmi a obklopená kvetinami, čo vytvára priateľskú a pohostinnú atmosféru. Interiér koliby je pravým stelesnením slovenskej kultúry s masívnymi drevenými stolmi a lavicami, ktoré dopĺňajú ručne vyrobené drevené prvky a dekorácie. Dominantným prvkom interiéru je veľká kamenná pec, ktorá nie je len esteticky príťažlivá, ale je aj centrom pre prípravu tradičných jedál dodávajúc kolibe jedinečnú atmosféru a vôňu. Furmanská izba na poschodí je ideálna pre spoločenské udalosti. Celková atmosféra je útulná a autentická, ideálna pre rodinné oslavy alebo len pokojné posedenie pri tradičnom slovenskom jedle.

Pravý slovenský kulinársky zážitok

Jedálny lístok Koliby U sv. Krištofa oplýva bohatým výberom tradičných slovenských jedál, ktoré zahŕňajú všetko od domácich polievok, ako je kapustnica s klobásou a hríbmi, po špeciality ako bryndzové halušky a sedliacke hrianky. Medzi hlavnými jedlami vynikajú Bystrické grilované rebierko a jelenie rebierko s brusnicami. Na milovníkov sladkého čaká dezert šúľance s makom. Nápojový lístok ponúka široký sortiment vrátane klasických slovenských destilátov, aperitívov a špeciálnych nápojov. Hostia si môžu vybrať z rozmanitých pív, vín a nealkoholických nápojov. Okrem obeda sme ochutnali cappuccino z talianskej kávy Bazzara, ktoré je známe svojou hlbokou chuťou a bohatou penou. Pri našej návšteve Koliby U sv. Krištofa sme nemohli odolať a zastavili sme sa pri vedľajšom predajnom stánku s mliečnymi výrobkami, ktorý ponúka široký sortiment produktov vyrobených z 100% ovčieho mlieka. Medzi ponúkanými delikatesami sme našli ovčí syr, bryndzu, žinčicu, oštiepok a rôzne druhy údených a neúdených pareničiek a korbáčikov. Zažili sme pravý kulinársky zážitok, keď sme ochutnali ich syrové korbáčiky, ktoré boli bezpochyby najlepšie, aké sme kedy mali. Ich jedinečná chuť a výnimočná kvalita nám spríjemnili deň a dodali autentický slovenský gastronomický zážitok. Koliba U sv. Krištofa je nielen miesto, kde sa dobre najete, ale aj miesto, kde môžete načerpať nové sily v príjemnom prostredí a s ľuďmi, ktorí vaše pohodlie stavajú na prvé miesto. Či už hľadáte miesto pre rodinnú oslavu alebo len pokojné posedenie so skvelým jedlom, Koliba U sv. Krištofa je ideálnou voľbou pre každého, kto si praje zažiť pravú slovenskú pohostinnosť.

Adresa: Uľanská cesta 5654/170, 974 01 Banská Bystrica

Kolibu U sv. Krištofa hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1

Kolibu U sv. Krištofa celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Kolibu+U+sv.+Kri%C5%A1tofa&oq=Kolibu+U+sv.+Kri%C5%A1tofa&aqs=chrome..69i57j0i546i649j0i512i546l4.867j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8