Prechádzali sme sa po pobreží Balatonu v Balatonfürede a obdivovali sme plaviace sa lode. Očarila nás loď menom Jokai. Lode sú mojou srdcovou záležitosťou. Keď sme uvideli pyšne sa týčiacu výletnú loď Jokai, hneď v nás skrsla myšlienka ísť sa na nej previesť. Išli sme sa teda informovať, kedy sa loď najbližšie vyplaví na svoju obvyklú trasu. Keďže nám čas odchodu vyhovoval, zakúpili sme si lístky. A už sme sa len mohli tešiť na nový zážitok, ktorý nám táto vyhliadková plavba sľubovala. Dokonca sa jedná o jedinú loď, ktorá premáva pozdĺž pobrežia, takže počas výletu získate lepší prehľad o pamiatkach.

História lode sa začala písať v roku 1913, kedy začala jej výstavba. Kompletnou rekonštrukciou si prešla v roku 1998. V roku 2015 bola na lodi vykonaná čiastočná rekonštrukcia a modernizácia. Loď Jokai svojich hostí na prvý pohľad upúta krásnou zelenou farbou v kombinácii s hnedou. Na lodi Jokai si môže cestujúci užiť plavbu pri samostatných stoloch. V interiéri môžete vidieť históriu lode zachytenú na obrázkoch. Vysoké zábrany znamenajú bezpečnosť pre cestujúcich s deťmi. Vďaka svojmu exkluzívnemu vzhľadu a profesionálnemu personálu sa stala ikonickou loďou Balatonfüredu. Okrem iného je to miesto konania Anninej loptičky, lovu sŕdc a mnohých ďalších podujatí. Loď má klimatizovaný interiér. Kapacita cestujúcich je 100 osôb. Môžete sa usadiť v útrobách lode alebo na jej streche a vychutnať si tak naozaj úchvatný výhľad. Loď je zariadená v rustikálnom štýle s nádychom retra. Je pravdou, že loď sa už nejaký ten rok túla po vlnách Balatonu, o čom nasvedčuje jej starší interiér. Jokai je zariadená dreveným nábytkom, ktorý je potiahnutý červenou látkou. Lodi však ani jej pokročilý vek neubral na elegancii. Na oknách sú zavesené biele závesy, ktoré dodávajú priestoru na útulnosti. Nad stolmi sú zavesené rustikálne lampy. Interiér ako aj exteriér loďky bol pre moje oči lahodiaci.

Vychutnávali sme si krásne scenérie, ktoré táto vyhliadková loď bezpochyby ponúka. Najviac ma očaril pohľad na rozprávkové Tihanské benediktínske opátstvo z 11. storočia. K tomuto nezabudnuteľnému pohľadu nám chýbala úž len šálka dobrého kávového nápoja. A čo by to bolo za poriadnu loď, keby neponúkala občerstvenie. Samozrejme, na cestujúcich čaká taktiež bar, kde si môžu pochutnať na rôznych dobrotách. Na lodi Jokai pripravujú kávu značky Segafredo Zanetti. Spoločnosť Segafredo Zanetti je firma založená na rodinnej tradícii. Pán Zanetti svoju prvú pražiareň otvoril v talianskej Bologni. Cappuccino bolo servírované v bielej šálke s logom spoločnosti Segafredo Zanetti. Cappuccino bolo dobré. Z danej ponuky si môžete vybrať drobné pochutiny, alkoholické ako aj nealkoholické nápoje za vcelku prijateľné ceny. Ak vás vaše cesty zavejú do Balatonfüredu, určite si tento unikátny zážitok nenechajte ujsť.

Adresa: Balatonfüred

Loď Jokai hodnotím: personál = 1-, káva = 2, prostredie = 2

Loď Jokai celkovo hodnotím známkou: 2