Balaton, niekedy sa mu hovorí aj „maďarské more“, ukrýva na svojom pobreží niekoľko pekných pláži. Samozrejme sme počas našej letnej dovolenky niektoré z nich navštívili. Zapáčila sa nám napríklad Esterhazy Beach and Waterpark. Jedná sa o elegantnú mestskú pláž nachádzajúcu sa vo východnej časti mesta Balatonfüred. Vstup na pláž je však spoplatnená. Na území kúpaliska sa nachádza malý Aqua Park, ktorý je tiež zvlášť spoplatnený. Na pláži nájdete reštaurácie, bufety, kaviarne – cukrárne, koktail bary, tattoo, malé potraviny, obchody s plážovým sortimentom, prenájom lehátok, detské ihrisko, pieskoviská, sprchy, športové ihriská, toalety, vodné bicykle, surf, úschovňa cenných predmetov, športové náradia a veľa iného. Rozložili sme si deku na tejto krásnej trávnatej pláži a išli sme si popozerať okolie. Na prvý pohľad nás zaujal plážový bar Ever Beach Cocktail Bar, ktorý sme samozrejme hneď aj navštívili.

Ever Beach Cocktail Bar sa rozprestiera priamo na jazere. Dostanete sa k nemu po drevenom móle. V podniku nájdete pekný barový pult. Bar je zariadený ratanovým nábytkom. Na stoloch sú zobrazené slávne osobnosti. Hostia sa môžu usadiť aj na sedacie vaky rôznych farieb, veľkostí a tvarov. Tieto moderné vaky dodávajú priestoru akúsi ladnosť. Tento druh sedenia, ako som si mohla všimnúť, využívali skôr mladší hostia a deti. Pred slnečnými lúčmi nás chránili slnečné clony v bielom prevedení. Výhľady, ktoré tento podnik ponúka, sú skutočne očarujúce.

Spomínaný bar sme navštívili dvakrát. Prvýkrát sme ochutnali cappuccino. No pri druhej návšteve sme mali chuť na niečo osviežujúce a siahli sme po pive a Coca-Cole v plechovke. Cappuccino bolo servírované v guľatých šálkach, na ktorých bolo logo značky kávy Danesi. Jedná sa o kvalitnú taliansku kávu. Spoločnosť Danesi začala budovať svoju históriu v roku 1905 v Ríme. Vtedy bol jej zakladateľ Alfredo Danesi. Bol tiež jedným z prvých, ktorí šírili kultúru tradičného espressa. Zo začiatku sa venoval iba praženiu a predaju kávy. Netrvalo však dlho a podnikavý obchodník otvoril aj sieť kaviarní s názvom Nencini e Danesi. Danesi patrí aj v súčasnosti k najobľúbenejším kávam v Taliansku. Cappuccino bolo naozaj veľmi dobré a lahodné. Ku káve podávali cukor. Musím ale vytknúť, že ku káve neservírovali vodu, tú by sme určite v to horúce júlové poobedie uvítali. V bare na jazere sa nám vskutku veľmi páčilo. V bare si môžete objednať rôzne alkoholické, nealkoholické a teplé nápoje. V ponuke majú taktiež rôzne miešané nápoje v alkoholickom a taktiež v nealkoholickom prevedení, limonády a veľa iného. V bare si môžete objednať aj niečo drobné na zahryznutie alebo aj zmrzlinový pohár na osvieženie. Personál v podniku bol taktiež veľmi milý a ústretový. Hovorili plynulo anglicky, čo sme tiež celkom ocenili. V bare na jazere sa nám veľmi páčilo. Sedeli sme popíjajúc skvelú kávu a vychutnávali sme si krásne scenérie. Každému návštevníkovi pláže Esterhazy s pokojným svedomím odporúčam tento bar navštíviť.

Adresa: Balatonfüred, Aranyhíd stny. 1, 8230 Maďarsko

Ever Beach hodnotím: personál = 2, káva = 1-, prostredie = 1-

Ever Beach celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/dir//Balatonf%C3%BCred,+Aranyh%C3%ADd+stny.+1,+8230+Ma%C4%8Farsko/@46.9551442,17.8213896,12z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x4769bdd65bd7d761:0xe1844228814e64fb!2m2!1d17.9037901!2d46.9551738?entry=ttu