Očarujúca návšteva IL Lago Ristorante

Po večernej prechádzke po pobreží Balaton, sme objavili očarujúcu reštauráciu IL Lago Ristorante. Reštaurácia sa môže pochváliť krásnym výhľadom na malý prístav plný jácht a plachetníc. Takýto pohľad na odstavené lode, ktoré čakajú, kedy sa budú zasa môcť plaviť po jazere, ma asi nikdy neomrzí. Pofukoval jemný vetrík, ktorý lode kolísal po vlnách sem a tam. No čo môže byť viac romantické, ako vypiť si šálku dobrej kávy na takomto úžasnom mieste. Lago na Balaton priniesla závan Talianska.

Atmosféra a poloha

Reštauráciu IL Lago Ristorante objavíte na ulici Zákonyi Ferencu u. 4. K dispozícii majú vnútorné aj vonkajšie posedenie. V tento príjemný júlový večer sme si sadli na ich priestrannú letnú terasu. Samozrejme, sme hľadali miesto, aby sme čo najlepšie videli na prístav. Interiér reštaurácie je zariadený s cieľom vytvoriť útulnú a pohodlnú atmosféru, kde sa môžete cítiť ako doma. Na stolíku bola váza s drobnými karafiátmi. Steny sú zdobené autentickými talianskymi dekoráciami a fotografiami, ktoré dotvárajú atmosféru Talianska. To všetko spolu s priateľským personálom a výhľadom na prístav robí z IL Lago Ristorante miesto, kam sa budete chcieť vrátiť. Z reproduktorov sa ozvala krásna talianska hudba. Chvíľami som mala pocit, že som sa naozaj ocitla pri talianskom mori.

Exkluzívna ponuka jedla, vín a kvalitnej kávy

Ako už bolo naznačené, IL Lago Ristorante je talianska reštaurácia. V ponuke majú predjedlá, polievky, cestoviny, jedlá z mäsa, bezmäsité pokrmy, rizoto, ale aj dary mora a sladké maškrty, akými je napríklad tiramisu, skvelú pizzu a veľa iného. Na osvieženie ponúkajú limonády, kokteil, destiláty, likéry, pivo, víno, kávu a veľa iného. IL Lago Ristorante sa môže popýšiť aj vynikajúcou ponukou vín, ktorá je pestrá s dôrazom na talianske vína, ale nájdete tu aj výber z ostatných svetových vinárstiev. Vína sú starostlivo vyberané tak, aby dopĺňali chuť jedál, čo zaručuje dokonalý gastronomický zážitok. Ak ste milovníkmi vína, určite vám personál rád pomôže s výberom toho správneho vína k vášmu jedlu. Z bohatej ponuky nápojov sme si vybrali len cappuccino a pivo. V reštaurácii Lago ponúkajú skvelú kávu značky Nadali. Káva značky Nadali je prémiová káva charakteristická svojou vynikajúcou chuťou a arómou. Značka Nadali ponúka kvalitné, vyvážené a aromatické cappuccino. Servírovanie kávy v bielej šálke s logom spoločnosti Nadali pridáva na jej exkluzivite. Za drobnú chybičku krásy považujem, že ku káve neservírujú pohár s vodou a keksík. Na Balatone si k cene prirátavajú servisný poplatok. Nech už hľadáte miesto na romantickú večeru, rodinný obed alebo len miesto, kde si vychutnáte skvelé jedlo, IL Lago Ristorante je skvelou voľbou. S ich bohatým výberom jedál, nápojov a vín, spolu s úžasným prostredím a výhľadom je zaručené, že budete mať nezabudnuteľný zážitok. Ak plánujete návštevu počas víkendu alebo v letnej sezóne, odporúčam rezerváciu stola, aby ste si boli istí, že budete mať miesto. IL Lago Ristorante je obľúbené nielen medzi miestnymi, ale priláka aj mnoho turistov, ktorí hľadajú kúsok Talianska na brehoch Balatonu.

Adresa: Balatonfüred, Zákonyi Ferenc u. 4, 8230 Maďarsko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: Zatvorené, Pia – Ne: 12 – 22

IL Lago hodnotím: personál = 1, káva = 1-, prostredie = 1

IL Lago celkovo hodnotím známkou: 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Il+Lago+Ristorante+v+Balatonfured&oq=Il+Lago+Ristorante+v+Balatonfured&aqs=chrome..69i57j0i22i30l6.1105j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8