Letná dovolenka na severnom brehu Balatonu nám priniesla veľa nových zážitkov. Musím podotknúť, že sme videli prekrásne miesta a v neposlednom rade sme navštívili zaujímavé reštaurácie a kaviarničky. Jedným z takýchto podnikov, čo určite stojí za zmienku, je tiež Kredenc Borbisztró v mestečku Balatonfüred. V spomínanej reštaurácii sme boli počas nášho pobytu dva razy. Jednoducho nás atmosféra tohto miesta očarila.

História podniku sa začala písať niekedy v roku 2010, kedy majitelia nabrali odvahu a v marci 2010 sa presťahovali z Budapešti do Balatonfüredu, aby si založili svoj malý rodinný podnik Kredenc Borbisztró. Veľa ľudí im dodnes hovorí, akí sú blázni, že sa presťahovali do neznáma. Hľadali pekný, malý a predovšetkým cenovo dostupný priestor s výhľadom na ulicu. Bistro otvárali 2. apríla 2010. Nasledoval náročný marketingový rok s kopou práce. V súčasnosti patrí podnik medzi obľúbené, o čom svedčí skutočnosť, že sa tam hostia radi vracajú. Taktiež zaplnené stoly hovoria sami za seba. Takže dovolím si povedať, že tento krok do neznáma sa majiteľom vyplatil.

Bistro sa nachádza v malebnej uličke Blaha Lujza s popisným číslom 7. Touto ulicou približne každú hodinku premáva krásny červený turistický vláčik. Zaujímavosťou je, že jedna časť letnej terasy sa nachádza hneď pri budove a tú druhú nájdete cez cestu hneď oproti. Zákazník čakajúci na svoju objednávku môže doslova pozorovať ruch ulice. Naskytá sa im tak pohľad na premávajúce autá, turistický vláčik, cyklistov, ako aj prechádzajúcich ľudí po tejto čarovnej uličke. Takže si aj čašníci musia dávať pozor, keď obsluhujú hosťov na protiľahlej časti terasy. Terasa je zariadená jednoducho, útulne a po zotmení získava akési neopísateľné čaro. V exteriéri bistra použili drevený kaviarenský nábytok, no tu musím poznamenať, že sedenie by mohlo byť viac pohodlné. Aj napriek tomu, že na stoličke sú podušky, na komforte to moc nepridáva. Stoly zdobili kvetinové aranžmány. Vnútornú časť kaviarne som si nemala možnosť obzrieť. Tak som nazrela len cez okno, kde mi do očí udrel veľký krásny drevený kredenc skladajúci sa z viacerých častí, čo je samozrejme veľmi príznačné vzhľadom na názov kaviarne. Interiér je ladený v hnedých farbách a steny sú oranžové. Vnútorné priestory kaviarne na mňa pôsobili taktiež príjemne.

V bistre na zobnutie ponúkajú pizzu, šaláty, raňajkové menu, dezerty a veľa iného. Na pitie majú v ponuke alkoholické, nealkoholické a kávové nápoje. Počas našej prvej návštevy sme sa do podniku išli navečerať. Objednali sme si pizzu, ktorá bola mimochodom veľmi chutná. Ochutnali sme si aj espresso, ktoré bolo servírované netradične v sklenom poháriku. Druhýkrát sme sa tam boli naraňajkovať. Na raňajky sme si objednali párky so zeleninou, opekanou bagetkou, dijonskou horčicou a k tomu cappuccino, ktoré bolo servírované v bielej šálke s pohárom vody a drobným keksíkom. Káva bola chutná. Obsluha bola fajn, ale ocenila by som trošku príjemnejšie vystupovanie. Keby som sa ešte niekedy túlala po Balatonfürede, Kredenc Borbisztró by som určite navštívila pre jeho skvelú atmosféru a kvalitné služby.

Adresa: Balatonfüred, Blaha Lujza u. 7, 8230 Maďarsko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Str – Zatvorene, Štv: 12 – 20, Pia – So: 12 – 21, Ne: 12 – 18

Kredenc Borbisztró hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Kredenc Borbisztró celkovo hodnotím známkou = 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Kredenc+Borbisztr%C3%B3+-+Balatonf%C3%BCred&oq=Kredenc+Borbisztr%C3%B3+-+Balatonf%C3%BCred&aqs=chrome..69i57j33i160l3.951j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lpg=cid:CgIgAQ%3D%3D,ik:CAoSLEFGMVFpcE5DWURxSDdSTDNNQjlGNkt1T0RNNVZmYnZQdDRrZVBORVlDZ3hT