Svet moderného cestovania a rekreačného plachtenia ponúka nekonečné možnosti. Možnosti, ktoré sa často spájajú s vynikajúcimi službami a komfortom. Luxusné námorné prístavy nie sú len miestom, kde kotvia elegantné jachty, ale aj destináciou samou osebe. Ako vyzerá vybavenie v najluxusnejších svetových prístavoch?

Základné vybavenie luxusných marín

Niektoré lode na predaj sú vskutku drahé, a preto pri kotvení zohráva úlohu dostupnosť ukotvenia lode a tiež bezpečnosť. Najmodernejšie prístavy disponujú technologicky vyspelým kotviacim systémom. Kotvenie je vďaka tomu jednoduché a nevznikajú pri ňom žiadne problémové situácie.

Jachtárske kluby a posilňovne

Luxusné prístavy majú často vlastné jachtárske kluby, kde majitelia lodí a turisti môžu relaxovať v elegantnom prostredí. Tieto kluby ponúkajú špičkovú gastronómiu a voľnočasové špecializované služby pre majiteľov jácht. Pre tých, ktorí sa chcú uvoľniť alebo udržiavať svoju kondíciu, majú luxusné maríny pripravené špičkovo vybavené wellness a fitness centrá. Masáže, sauny a moderné posilňovne s výhľadom na more potešia každého človeka túžiaceho po luxuse.

Vysoký štandard bezpečnosti

Každý skúsený námorník vie, že na kormidlovanie lode po jazerách stačí preukaz vodca malého plavidla a pri plavbe po mori je potrebný kapitánsky preukaz. Neovplyvní však bezpečnosť jácht a lodí v prístave. O túto bezpečnosť sa postarajú samotné maríny. Bezpečnosť je v najlepších prístavoch prioritou. S modernými bezpečnostnými systémami a profesionálnym personálom sú luxusné prístavy miestom, kde sa môžete cítiť absolútne bezpečne.

Šport, nákupy a gastronómia ako bonus navyše

Pre milovníkov vodných športov sú k dispozícii rôzne aktivity od jazdy s vodným skútrom až po potápanie. Prístavy spolupracujú s profesionálnymi inštruktormi a ponúkajú moderné vybavenie pre maximálny zážitok na vode. V prístavoch nájdete aj bazény alebo športové ihriská.

Pre nákupných nadšencov sú k dispozícii exkluzívne butiky a obchody priamo v prístave. V niektorých prístavoch sú doky prepojené chodbami s obrovskými nákupnými centrami alebo sú prechodom do hotelu. Môžete si tak dopriať nákup unikátnych kúskov známych fashion značiek.

Gastronomické zážitky sú neoddeliteľnou súčasťou pobytu v luxusných prístavoch. Reštaurácie s Michelinskými hviezdami, kaviarne a plážové bary sú pripravené potešiť aj tých najnáročnejších gurmánov. Samozrejme, že všetky uvedené služby nie sú zadarmo. Kto si však môže dovoliť kúpiť obrovské jachty na predaj, ten môže zaplatiť niekoľko tisíc eur za kotvenie v podobnom prístave.

 

 

 

Gabriela Kudláčová – senior copywriter