Koncom októbra sme zavítali do novootvorenej kaviarničky Bublinka v Holíči. Kaviareň nájdete na ulici Námestie Mieru s popisným číslom 17. Bublinka je kaviareň s výberovou kávou a cukrárenskou výrobou priamo v kaviarni. Ako som sa dozvedela, túto kaviareň vlastnia dve veľmi sympatické sestry. Bublinka je presným obrazom toho, ako to má vyzerať, keď sa spojí láska ku káve a láska k pečeniu.

Každý deň v podniku pečú čerstvé zákusky, dezerty a iné dobroty z poctivých a kvalitných surovín. V ponuke mávajú bezlepkový cheesecake, mini pavlovky, mini veterníky, brownies s mangovou alebo malinovou penou, banánovú tortu s orechmi, tvarohovú bodku, piškótovú rolku, plnené pistáciové croissanty, čokoládový cheesecake, tiramisu. Obľúbencom je napríklad aj sendvič z odpaľovaného cesta s jahodami, žĺtkovým krémom a jahodami. V Bublinke si môžete objednať aj torty podľa vlastnej predstavy a preferencie. Okrem sladkého pokušenia nájdete v ich ponuke zapečené toasty so šunkou a syrom a na vrchu je chrumkavá anglická slanina. Toasty sú podávané so zeleninovou oblohou. Pre milovníkov slaných pochutín ponúkajú pomazánky, plnené šunkovo-syrové croissanty, domáci parížsky šalát a domáci vajíčkový šalát. V nápojovom lístku nájdete alkoholické, nealkoholické a kávové nápoje, limonády, čerstvo odšťavenú pomarančovú šťavu, víno – Masaryk a veľa iného. Ponúkajú taktiež Hot Frappe v dvoch príchutiach, a to buď Pumpkin spice alebo Chai. Používajú Vlčie sirupy priamo od malých a domácich výrobcov z Vlčích hôr. Z danej ponuky sme si objednali cappuccino. Neodolali sme ani mini veterníkom, ktoré boli mimochodom výborné. Káva bola servírovaná na štýlovom drevenom podnose v krásnej bielo-zelenej šálke. Cappuccino bolo pripravené z výberovej kávy Gracias Dios Peru Natural od Dot Coffe Roastery. Ku káve podávajú aj pohárik s vodou. Cappuccino bolo veľmi lahodné a vynikajúce.

Musím uznať, že interiér kaviarne je pomerne veľký a vzdušný. Kaviareň je zariadená krásne, vkusne a moderne. Nábytok si dávali robiť priamo na mieru od spoločnosti Kuchyne a Nábytok Šenigla. Kaviareň je doplnená o črepníkovú zeleň a kvety. V policiach nájdete rôzne dekorácie, knihy, vázy, sošky a veľa iného. Priestor zútulňuje veľký obraz, vankúše, sviečky na stoloch, ale aj závesy. Je vidieť, že si majiteľky a aj p. Šenigla dali na tejto kaviarni záležať. Dominantou kaviarne je jednoznačne veľký barový pult doplnený o vitrínu so zákuskami, ktoré svojou krásou priťahujú pozornosť nejedného zákazníka. Najviac ma očaril kútik, ktorý je vytvorený pod oknami, nielenže je veľmi dizajnovo a s citom navrhnutý, ale ponúka aj krásny výhľad na námestie v Holíči.  V Bublinke mysleli aj na deti a pripravili pre ne úžasný detský kútik. V kaviarni Bublinka sa nám páčilo a určite tento podnik ešte navštívime. Pokiaľ sa budete túlať uličkami Holíča, vrelo vám túto kaviareň odporúčam a určite budete spokojní.

Adresa: Námestie Mieru 17, 908 51 Holíč

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8 – 18, Pia: 8 – 20, So: 9 – 20, Ne: 10 – 18

Kaviareň Bublinka hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

Kaviareň Bublinka celkovo hodnotím známkou = 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Kaviare%C5%88+Bublinku++Holi%C3%AD%C4%8D&sca_esv=583150690&ei=Z51WZafpMKeD9u8P0sS-sAk&udm=&ved=0ahUKEwjnuMSazsmCAxWngf0HHVKiD5YQ4dUDCBA&uact=5&oq=Kaviare%C5%88+Bublinku++Holi%C3%AD%C4%8D&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiHEthdmlhcmXFiCBCdWJsaW5rdSAgSG9sacOtxI0yBRAhGKABMgUQIRigATIFECEYoAFIiypQtAhY7ydwAXgAkAEAmAHNAaABhQeqAQUzLjQuMbgBA8gBAPgBAfgBAqgCAcICGhAAGIoFGOUCGOUCGOoCGLQCGIoDGLcD2AEBwgIHECEYoAEYCsICBBAhGBXiAwQYACBBiAYBugYECAEYBw&sclient=gws-wiz-serp#lpg=cid:CgIgAQ%3D%3D,ik:CAoSLEFGMVFpcE5xcTZQM1dMdUhqU3RaUEF1UkxSRGQ3R0NBWDFSQThLb2lvS1RM