Na kávičku sme sa vybrali do Caffe Eden. Táto kaviareň sa rozprestiera na prízemí hotela Eden. Tento hotel bol postavený v rokoch 1928 – 1930. Aj napriek času nestratil na svojej príťažlivosti a elegancii. Exteriér hotela zostal až na niekoľko maličkostí zachovaný v pôvodnom stave. Táto šesťpodlažná budova bola postavená v období funkcionalizmu. Hotel sa radí medzi najvýznamnejšie realizácie svojho druhu na Slovensku a bol mu udelený štatút kultúrnej pamiatky celoštátneho významu. Hotel je situovaný v centre mesta Piešťany. Je vhodný na relaxačné pobyty, pracovné stretnutia, školenia, firemné akcie, ale taktiež na rôzne rodinné oslavy.

Kaviareň Eden je rozdelená na fajčiarsku a nefajčiarsku miestnosť, čo ako nefajčiarka veľmi oceňujem. Takže asi ani nemusím písať, kde sme sa usadili. Ako som si mohla všimnúť, viac zákazníkov bolo však vo fajčiarskej zóne. V nefajčiarskej zóne bolo vďaka tomu viac súkromia. V miestnosti, kde sme sedeli, je aj dlhý barový pult, ktorý je zároveň najväčšou dominantou daného priestoru. Aj keď miestnosť na prvý pohľad pôsobí pekne, celkový dojem je skôr priemerný. Kaviareň je ladená v tmavých tónoch, a preto pôsobí dosť pochmúrne. Osvetlenie je tiež skôr decentné, to mi však vyhovovalo. Na sedenie sú použité kožené kreslá a kožené pohovky, ktoré sú celkom pohodlné. Tieto kožené sedačky doplnili dreveným stolom. Na stenách sú tapety, obrazy a zrkadlá. Na parapete okien je zaujímavá dizajnová lampa v tvare hviezdy, ktorá tento priestor rozžiaruje a robí ho útulným. Cez veľké presklené okná sa človeku naskytuje výhľad na pešiu zónu. Predpokladám, že pozornosti zákazníka určite neunikne most zaľúbených. Na moste večnej lásky, alebo ak chcete, moste zaľúbených, si môžete spečatiť svoju lásku pomocou zámky. Tieto zámky sa najprv začali objavovať v Ríme na slávnom moste Ponte Milvio, ale čoskoro sa tento romantický zvyk presunul aj do ďalších európskych miest. Zámky je možné kúpiť priamo v kaviarni Caffe Eden. K zámku je aj špeciálne pero, ktorým si na zámok môžete napísať mená, dátum zoznámenia alebo svadby, poprípade dokresliť srdiečko. Samozrejme si môžete priniesť aj vlastný zámok.

V kaviarni sme si síce nekúpili zámok, ale veľké cappuccino v hodnote 1,99€. Servírujú taliansku kávu značky Illy. Spoločnosť Illy založil Francesco Illy v roku 1933 v talianskom Terste. Na cappuccine je klasická pena a škoricou vytvorené srdiečko. Zlatá klasika, personál sa pravdepodobne inšpiroval práve mostom zaľúbených. Obsluha bola milá, ale uvítala by som aj úsmev na ich tvárach. V ponuke majú aj výhodné menu, ako napríklad presso + koláčik za 2,29€, alebo presso + koláčik + Bonaqua za 3,49€. Okrem rôznych kávových nápojov tu podávajú čaje, horúcu čokoládu, a to klasickú čokoládu, orieškovú čokoládu a bielu pistáciovú čokoládu – tak ktorú si vyberiete? Taktiež tu ponúkajú nealkoholické nápoje, pivo, víno, rôzne destiláty, domáce pagáče, pravé talianske panini, toasty a veľa iného. Takže výber je dostatočný. Popri popíjaní kávy som pozorovala most zaľúbených, ľudia po ňom síce prechádzali, ale nikto naňho nezavesil zámok. Hľadiac na most som sa zasnívala a zamyslela som sa nad tým, aké príbehy tento most v sebe ukrýva – verím, že len krásne. Takže ak budete mať náladu na trochu romantiky, príďte si vychutnať kávu do Caffe Eden s výhľadom na most zaľúbených alebo si naň rovno svoj zámok zaveste.

Adresa: Winterova 60, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7 – 21, Pia: 7 – 22, So: 8 – 22, Ne: 8 – 21

Caffe Eden hodnotím: personál = 2, káva = 2-, prostredie = 2-

Caffe Eden celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b54843b3518db%3A0x56f03772f63dab88!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipODyD6aeZJ9aqv8AVA5P0t8IJxND1fE4Rs-T_05%3Dw120-h160-k-no!5sCaffe%20Eden%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipODyD6aeZJ9aqv8AVA5P0t8IJxND1fE4Rs-T_05&sa=X&ved=2ahUKEwjry5nmx8nnAhWNHxQKHRu3CUQQoiowE3oECBUQBg