Malé mesto. Mesto sa volá Partizánske. Nie každý ho pozná, to na kaviarne je bohaté. Nachádza sa tam skutočne veľa kaviarní. My vás dnes zoberieme do kaviarne, reštauracie v hotely menom Azul. Azul sa nachádza v centre mesta. Nachádza sa hneď pri železničnej stanici, takže pre turistu priam ideálne. Je to vlastne hotel, no môžete sa tam ísť iba najesť alebo len tak na kávičku. Hneď pri vstupe vás očarí luxus a minimalizmus. V pravo sa nachádza kaviareň a v ľavo skôr taká jedáleň. No ak chcete, môžete jesť pokojne aj v tej kaviarní.

Strop je osvetlený farbami. Nábytok je ladený do bielej farby, pričom stoly sú čierne. To pôsobí veľmi elegantne, až priam luxusne. Obsluha má „rovnošaty“, ktoré sú veľmi dobré a pôsobí to veľmi milo. Stoly sú aj pre jednotlivcov, no aj pre väčšie skupiny. Hneď pri dverách sa nachádza pult, resp. bar. Tam sa chodí platiť. V ponuke nájdete aj piváreň, takže každému fakt podľa svojho gusta.

Obsluha bola veľmi príjemná. Bola ochotná nám pomôcť s výberom. My sme tam boli aj keď akurát prebiehalo ešte menu, takže nám bolo vysvetlené, čo si môžeme vybrať, čo by sme mohli chcieť a podobne. My sme si na pitie dali kávu latte a čaj. Na jedlo sme skúsili bravčové medailóniky a ryžu. A ako dopadli? Jedlo bolo výborné, dokonca ani mäso nebolo tvrdé. Čo sa týka čaju, tak tam niet čo pokaziť. Káva bola dobrá, no bol to taký priemer. Ako mali sme tri kávy latte, no každá bola iná, lebo v každej bolo iné množstvo mlieka, čo sme mohli vidieť, keďže sme ju miešali až my samy. Takže to je také mínus, lebo potom je otázne, koľko je tam toho kofeínu a či platím za mlieko alebo kávu. Takže to je také priemerné.

V ponuke celkovo je veľmi veľa jedál – či už vegetariánske, mäsité jedlá alebo aj len cestoviny. Na pitie je tiež veľká ponuka, kde si môžete vybrať buď alko alebo nealko, čaj, káva alebo aj slané pochutiny ako sú arašidy a podobne.

Nenachádza sa tam žiadny detský kútik a podľa mňa by bolo lepšie, keby tam s deťmi moc nechodíte. Atmosféra tam je taká pokojná, tichá, takže pre deti to asi nie je nič moc.

A aké sú ceny?

Za menu zaplatíte necelých 7 euro, čo je celkom dosť, no vzhľadom na to, že je to hotel netreba si myslieť, že to bude lacné. No máte na výber zo štyroch jedál a dve polievky. Pričom v cene je aj dezert. Káva stojí 2 eurá, teda konkrétne to naše latte. A čaj stál 1,50. Čo je taký priemer. U nás sa ceny za kávu pochybujú do tých 2 eur, no v Partizánskom nájdete aj lepšie kaviarne, resp. miesto s lepšou kávou.

Celkovo na mňa pôsobí veľmi dobre, keďže prostredie je krásne. Za mňa teda za prostredie dostáva jednotku. Obsluhu hodnotím tiež na jednotku, lebo lietali okolo nás ako blázni – či už pri objednaní alebo aj keď sme dojedli, hneď to brali preč a podobne. A káva je ten priemer, takže dávam trojku, no naštvalo ma to mlieko, že všade je iné. Ako chuťovo to bolo dobré, ale platím za kávu alebo za mlieko?

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Azul+Hotel%26Restaurant/@48.6256811,18.3664742,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714cea5e3f1278d:0x5799d4b104ec4376!8m2!3d48.6256776!4d18.3686629