Opäť sme boli v hlavnom meste, teda v Bratislave. A zoberieme vás do Paríža, kde sa presuniete s otvorením dverí. Kaviareň sa nachádza za Starou tržnicou. Teda samozrejme, podnik v ktorom sme boli my. Keďže tento podnik má hneď niekoľko pobočiek, takže na každom rohu Bratislavy ho nájdete. Podnik sa teda volá Laputika.

Hneď keď otvoríte dvere, tak na vás pozerá taký drevený, starý štýl, ktorý má ale  sebe jemné kúzlo. Je to tmavšia kaviareň, takže ak nie ste na tento štýl, tak to nebude nič pre vás. Napriek tomu je to príjemné prostredie a nie je to žiadna krčma. Tu sa dokonca ani nefajčí. Nie je to veľká kaviareň. Je to taká menšia, konkrétne dve menšie časti. Vzadu sa nachádza aj bar. WC je tiež vzadu. Určite to nie je miesto pre viac ako 5 ľudí pri jednom stole, jednoducho sa nezmestíte. V pozadí je taký príjemný tón, väčšinou moderná hudba. Sem – tam aj francúzska hudba. Ja Paríž milujem, takže som sa tu cítila ako doma.

V ponuke je niekoľko druhov káv, rovnako tak aj alko či nealko. Rovnako tak majú aj skvelé víno, ktoré si tam vždy dávame, keďže je tam fakt dobré. Poklebetíme, oddýchneme a načerpáme silu. Je to tam taký iný svet. My sme si dali konkrétne capuccino.  Úplne klasické, jednoduché.

Obsluhovala nás milá, mladá slečna, ktorá nám rada poradila a prišla veľmi rýchlo, takže tiež veľké plus. Rovnako aj vybavenie objednávky alebo prinesenie účtu bolo rýchle, hoci bolo vtedy akurát plno, takže mohla aj nestíhať. V tom čase tam boli dve slečny. Takže obsluha super.

V tomto podniku tiež nie je nič pre deti, čo je aj pochopiteľné, no chcem na to upozorniť. Ale pre dospelákov je to super miesto. Geniálne miesto aj na rande. Ja by som si tam nejaké to rande rada dala. Fakt sa mi tam páči…

Ceny v tomto podniku sú také klasické. Nič drahé tam nie je a pohybuje sa to v klasickej línii. Za kávu tam dáte okolo 2 euro, záleží od druhu. Víno je na tom veľmi podobne. My sme napríklad platili 6 euro, čo je super cena. Teda za všetko dokopy. A na to, že sa to nachádza v Bratislave, pomerne v centre, tak je to fakt lacné. Ono pri Starej tržnici je dosť veľa ľudí, určite to poznáte, ak ste tam niekedy boli. Takže ceny super, vzhľadom na lokalitu. To aj u nás tu doma je to miestami drahšie…

 

 

 

 

A celkové hodnotenie? Tak to je výborné. Ja som sa tu fakt zamilovala. Aj do prostredia, aj do kávy. Takže poďme na hodnotenie. Opäť ako v škole. Takže úplný dojem jednotka. Prostredie jednotka s hviezdičkou. Káva je taká jedna mínus. Bola dobrá, no na capuccino jej tam bolo celkom málo, skôr to bolo ako expreso. Ale chuťovo bola super, dokonca sme z peny mali nakreslený aj obrázok. A obsluha tiež jednotka. Takže za mňa jednoznačne odporúčam!

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/search/Laputika+bratislava/@48.1537385,17.1244008,14z/data=!3m1!4b1