Bratislava – naše hlavné mesto. Veľmi rado a často navštevované turistami. Niet sa čo diviť, nakoľko ponúka mnoho historických budov, pamiatok a v neposlednom rade bratislavský hrad.

Rozhodla som sa, že sa v tomto našom krásnom meste trošku potúlam. Ako som tak prechádzala ulicami, narazila som veľmi zaujímavo znejúcu kaviareň, ktorá mala názov Lárom Fárom. Patrím medzi milovníkov kávy, takže som túto príležitosť nemohla odmietnuť.

Exteriér kaviarne bol jednoduchý, ničím výnimočný ale predsa ma zaujal. Bol celý presklený s nápisom kaviarne na skle aj nad vchodom.

Interiér bol už o niečom úplne inom. Už na prvý pohľad bolo prostredie veľmi útulné, povedala by som až, že vzbudzoval príjemnú rodinnú atmosféru. Kaviareň je celkovo menšia, obsahuje približne 5 stolov. Počas mojej návštevy bola ešte voľnejšia, čiže som mala dostatok voľného miesta na sedenie. Myslím si, že by sa do kaviarne ešte zmestilo pár stolov ale je pravda, že takto to je útulnejšie. V nejednej kaviarni sa mi stalo, že som sedela bližšie pri cudzích ľudoch ako pri osobe s ktorou som prišla, a aj som ich oveľa viac počula. Usadila som sa na pohodlnú stoličku.

Interiér kaviarne bol ladený do svetlých farieb. Steny boli biele, na ktorých sa nachádzalo mnoho čierno farebných fotografií. Nechýbali ani dekorácie, ktoré boli sochy, prevažne mačacieho charakteru. Keďže som veľký milovník mačiek, bola som priam nadšená. Stoličky boli prevažne svetlé, až na niektoré, ktoré boli oranžovej farby, myslím si že na oživenie. V kúte sa nachádzali aj dve kreslá, ktoré vyzerali tiež veľmi pohodlne.

Bar bol celý čierny. Myslím si, že sa tam na 110 percent hodil, keďže čierna a biela je jedna z najlepších farebných kombinácií. Hodil sa  k čierno bielym fotkám aj k bielej stene. Bar bol vybavený prístrojom na výrobu kávy, tabuľou, kde sa nachádzala ponuka dňa a samozrejme nechýbal veľký výber alkoholu.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok. Bol jednoduchý, bielo čierny. Skladal sa len z jednej zloženej strany. Bol prehľadný a ponúkal všetko, čo by kaviareň mala ponúkať. Samotné názvy boli veľmi kreatívne opísané ako káva, čaj a iné dobroty, niečo na mlsanie, nápoje, po ktorých sa nekrúti hlava, niečo zdravé na každý deň, pivo vínko a veselosti.

Na konci nápojového lístka sa nachádzal slogan: „Aj keď si občas žijeme len tak lárom fárom, na tom, aby ste sa u nás cítili príjemne nám úprimne záleží. Otvorenie našej kaviarne a to, že môžeme pre Vás vytvárať miesto plné pohody je spojené so splnením nášho sna.“. Veľmi pekný slogan a musím potvrdiť, že aj pravdivý.

Akonáhle som sa usadila, prišiel ku mne čašník s tým, čo si dám. Bol veľmi slušný, milý a hlavne z neho sršalo priateľstvo.  Bol oblečený klasicky, ako každý človek. To by som možno kúsok zmenila, aspoň na dáke tričko, nakoľko som rýchlo nevedela, či je to zákazník alebo personál.

Po chvíli som mala objednávku pred sebou. Objednala som si klasicky Espresso s mliekom. Káva chutila veľmi dobre. Bola jemná, nebola horká, pila sa výborne. Asi som si našla značku kávy, ktorá ma úplne vystihuje a je podľa mojej chuti. Hodnotím na 1*.

Kaviareň ponúka značku kávy Moak, o ktorej sa hovorí že je to káva, ktorá chutí.

Ako som si tam vychutnávala posedenie pri káve, všimla som si dvere, na ktorých bolo napísané, že sa tam nachádza priestor, kde sa deti môžu hrať. Veľmi sa mi páčil tento nápad, nakoľko veľa mamičiek a celkovo rodičov si nemôže dovoliť chodiť do kaviarní s deťmi, keďže všetci dobre vieme, že by tam dlho nevydržali. Takto sú spokojný aj dospelí aj deti. Naozaj výborný nápad.

Po dopití som sa poobliekala a išla som k baru, vyplatiť účet. Platila som v hotovosti. Ceny boli veľmi prijateľné. Kaviareň je nefajčiarska. Hudba nehrala nahlas ale primerane. V kaviarni sa nachádza toaleta aj wifi. Adresa:  Račianska 1509/29, 831 02 Bratislava.   Otváracie hodiny:    Po-Pia=8-21, So=10-21, Ne=11-21.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Lárom Fárom veľmi dobre a to známkou 1*.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Larom+Farom/@48.1616045,17.1210699,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8ffbd903b7bb:0xf98ede37ed2cec95!8m2!3d48.1616045!4d17.1232586