Ja v Nitre študujem. Nejaký ten rok sa tam už nachádzam, no stále ma prekvapujú niektoré miesta, kaviarne. Stále som nenavštívila všetky tie miesta, ktoré mi boli odporúčané. Stále po nich behám a zháňam aj vám moje tipy na dobre kaviarne. A dnes vám prinášam jednu z nich. Dobrý tip na kaviareň. Povedala by som, že až super tip. A pritom podľa mňa o tejto kaviarni málokto vie. Jedná sa o kaviareň v Nitre, ako názov hovorí. Tiež v názve máte aj názov kaviarne, ktorá je moderná a pod názvom Moka Café ju nájdete aj na sociálnych sieťach. A zdieľajú vaše fotky, takže vám spravia aj reklamu (keď aj vy im, samozrejme). A dnes bude reč práve o tejto kaviarni…

Prostredie kaviarne je veľmi pekné. Je veľmi milé, malé, útulné. Tiež jednoduché a nie prepchaté somarinami. Je to veľmi elegantné miesto a cítite sa tam naozaj dobre. Stolov tam nie je veľa – približne asi 4. Bar sa nachádza hneď pri dverách, pri stoloch, takže môžete vidieť ako sa vám vaša káva chystá. Sú tam jemné doplnky. Nič prehnané. Vonku sa dá v lete tiež sedieť, tam sú asi dva stoly. Tiež sa nachádzajú stoly v okne, takže ak pri káve radi sledujete okolie, máte aj túto možnosť.

Káva na tomto mieste bol výborná. My sme si dali okrem klasickej kávy aj latte. Prekvapilo nás, že sme to dostali do šálky a nie klasického pohára. Ale neoklamali nás o kávu. Bola to skutočne veľká káva. A pritom stála rovnako ako všade, teda okolo 2 euro. Ku káve ste si mohli pridať cukor. Rovnako tak hneď pri príchode sme dostali vodu. Naozaj krásna práca! Chuťovo káva bola veľmi dobrá a pena bola skutočne hustá. Takže ja som bola veľmi spokojná!

Ponuka kaviarne bola dosť veľká, na to, že sa jedná o tak malú kaviareň. Mali okrem niekoľko druhov káv aj nealko, keby náhodou chcete ísť so svojimi deťmi. Rovnako si môžete pochutnať aj na koláčikoch. My sme bar neofotili, keďže na ňom akurát niečo robili, takže by ste videli iba ochrannú fóliu. Ale inak je to veľmi krásne miesto s bohatou ponukou a za dobré ceny…

Ceny – tak sme sa dostali až sem. Ceny sú tu úplne bežné. A to je zaujímavé, keďže sa nachádzame pri centre mesta. Mohli by byť vyššie, ale nie sú. Aj koláčiky zoženiete do 3 euro, ako všade. Káva taká klasika okolo 2 eur. Čo je super. Treba túto kaviareň trošku hľadať, ale potom ten zážitok za to stojí…

Obsluha bola veľmi milá. Ešte len sme vstúpili a už sa nám chalan zdravil. Bol skutočne milý. Bol vysmiaty a aj nám zlepšil deň. Doniesol nám hneď vodu, pýtal sa čo by sme chceli a ochotne nám aj poradil. A v tomto mieste si môžete kúpiť aj kávu ako takú domov. A určite vám radi pomôžu s výberom. O tom ani nepochybujem.

Celkové hodnotenie  kaviarne bude asi veľmi dobré. To už asi tušíte, keďže mi nič nevadilo. Takže áno. Je to výborná kaviareň a hodnotím ju na jednotku s hviezdičkou. Aj s tromi hviezdami. Naozaj som s ňou spokojná. Našla som ju náhodou, ale rada sa tam vrátim. A aj sa vraciam. Káva, obsluha, ponuka, prostredie – všetko bolo na jednotku. To tu už dávno nebolo. Takže odporúčam so všetkými desiatimi prstami!

 

Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Moka+Coffee+shop/@48.3123611,18.0840845,17z/data=!4m8!1m2!2m1!1snitra+Moka+Caf%C3%A9+!3m4!1s0x476b3f1794f80091:0x45977e51080e8302!8m2!3d48.3127599!4d18.0852771 pri kostole, trošku nižšie.