Počas krásnej jesennej prechádzky v našom hlavnom meste Bratislava, sme spolu s kamarátkou narazili na veľmi pekne vyzerajúcu kaviareň. Ja som o nej ešte nepočula, ale kamarátka áno a to len samú chválu. Nakoľko sme obe veľké milovníčky kávy, rozhodli sme sa urobiť si počas prechádzky pauzu a dať si šálku dobrej kávy.

Exteriér bol veľmi pekný. Zaujal nás natoľko, že sme sa kvôli nemu zastavili a urobili si pauzu počas prechádzky. Kaviareň je celá presklená a za sklom prekúkajú ružové záclony. Moja najobľúbenejšia farba je ružová, takže za mňa určite áno.  Názov kaviarne je umiestnený nad vchodom, na čiernom podklade s bielym písmom Le Miam. Vedľa neho sa nachádza francúzsky názov. Vtedy sme si povedali, že to určite nebude náhoda.

Videli sme ale, že kaviareň je celkovo dosť zaplnená. Obe sme si povedali a želali len jeden voľný stôl. Riskli sme to, a spravili sme správne. V celej kaviarni bol voľný len jeden jediný stôl. Už pri príchode sa nám personál slušne pozdravil.  Kaviareň bola na prvý pohľad veľmi útulná ale na môj názor príliš malá. Ponúkala na výber len päť stôl. Určite nešetrila dizajnovými prvkami ako s veľkými podlhovastými zrkadlami na stene alebo s krásnymi lustrami, ktoré spolu s prírodným svetlom postačujúco osvetľovali celú kaviareň.  Obe sme sa zastavili nad krásnym barom, ktorý bol z mramorového materiálu, rovnako ako aj stoly. Hneď sme si povedali, že na tom stole bude káva vyzerať úžasne. Na samotnom bare sa na nás doslova usmievali koláče a zákusky. Povedali sme si, že by bol hriech neochutnať.

Usadili sme sa na pohodlný gauč z modrého zamatu a na stoličky, ktoré boli veľmi pohodlné. Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok. Bol obyčajný, ale o to viac elegantný. Veľmi sa mi zapáčil. Bol jednostranný a ružovej farby. Na jednej strane sa nachádzala ponuka, ktorú kaviareň ponúka a na druhej strane bol príbeh o vzniku samotnej kaviarne. Nápojový lístok ponúkal rôzne druhy káv, chladené nápoje, čerstvé šťavy a rôzne druhy koláčov, ktoré si môžeme samostatne vybrať pri bare. Veľmi sa mi páčilo, že heslo na wifi bolo napísané na lístku. Veľa krát si ho treba vypýtať, čo je ľudom nepríjemné. Viem podľa vlastnej skúsenosti.  Nápojový lístok bol v dvoch jazykoch a to v slovenskom a francúzskom jazyku. Názov kaviarne po francúzsky, nápojový lístok, príbeh o vzniku a nakoniec personál hovoriaci po francúzsky nás utvrdil v tom, že sa nejedná len o takú obyčajnú kaviareň.

 

Po krátkej chvíli sa u nás zastavila veľmi milá a usmievavá čašníčka, s tým čo si dáme. Osobne si myslím, že je veľmi dôležitý prístup personálu. Často krát sa mi stalo, že som bola vo veľmi peknej kaviarni ale personál bol nepríjemný a tým pádom som sa na celú kaviareň pozerala úplne inak. V tomto prípade to tak určite nie je.

Po krátkej chvíli sme mali pred sebou náš výber a to dva krát cappuccino a jeden croissant. Preto jeden, lebo boľ príliš veľký a rozhodli sme sa, že si ho dáme s kamarátkou na polku. Mali sme pravdu, káva vyzerala na mramorovom podklade veľmi dobre. Kávu sme dostali klasicky v bielej šálke, spolu s bielym tanierikom a vodou. Cappuccino bolo dobré, chutné a nebolo horké. Padlo mi to akurát vhod. Malo krásnu jemnú penu s obrázkom na vrchu.  Croissant bol čerstvý, veľmi dobrý. Myslím si, že bol práve upečený.

Jediná vec, čo mi vadila bolo, že stoly boli príliš blízko pri sebe. Sedela som bližšie pri cudzích ľuďom a aj som ich oveľa viacej počula, ako samotnú kamarátku. Všimla som si ale, že ľudia nemajú ani taký záujem o sedenie ale skôr o ich zákusky, pečivo alebo makrónky.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. Značku kávy som nezistila. Nebola uvedená ani v nápojovom lístku, ani na šálke. Kaviareň ponúka wifi pripojenie aj toaletu.  Otváracie hodiny sú nasledovné: Ut – Pia=7:30-19:00, So = 8:30-16 a v nedeľu a pondelok majú zatvorené.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Veľmi sa mi zapáčila. Je to malá, útulná a luxusná kaviareň v centre Bratislavy. Adresa: Špitálska 16, 811 06 Bratislava. Káva bola veľmi chutná, prostredie príjemné. Určite sa sem ešte vrátime.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 2.

Celkovo hodnotím kaviareň Le Miam veľmi dobre a to známkou 1.

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Le+Miam/@48.1488452,17.1148573,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c895b50a161ad:0xd2d55d4e805530da!8m2!3d48.1488416!4d17.117046