Dnes by som vás rada zobrala do mesta Partizánske. Toto mesto je hoci malé, no má veľmi veľa kaviarní a miest, kde si dáte chutnú kávu. My sme sa vrhli na testovanie všetkých z nich! A prinášame vám ďalšiu kaviareň s menom Fun caffé. Nachádza sa na námestí a určite ju neminiete. Je priamo oproti fontáne. Nemáte šancu ju prehliadnuť. Parkovanie v blízkosti nemá, no nachádza sa tam na jednosmerkách parkovisko, tak ak budete mať šťastie, tak aj zaparkujete.

Kaviareň je rozdelená na dve miestnosti a úplne vzadu je aj WC. Máte možnosť si odložiť kabáty na vešiaky. Prvá miestnosť je pre nefajčiarov. Tam sa nachádzajú stoly aj pre viac ľudí, no nájdete tam aj dvojky. Rovnako tam je aj bar, či pokladňa. Druhá miestnosť je pre fajčiarov. Tu nájdete tri stoly pre dvoch ľudí a rovnaký počet stolov pre viac ľudí – tak max. 6, ak sa potlačíte tak 8 ľudí. Tu vzadu nie je okno, takže je to tmavšia miestnosť. V prvej miestnosti si môžete sadnúť aj k oknu a budete tak mať výhľad aj na námestie. V lete je k dispozícii aj predná terasa, ktorá je teda priamo na námestí. Detský kútik špeciálny nemá. Je to skôr taká malá, útulná kaviarnička.

Čo sa týka celkovo ponuky, tak máte na výber dosť veľa káv, horúcich čokolád. Majú aj alko či nealko, alebo drobné maškrty či marlenku. Ceny sú primerané k miestu. Káva latte stojí 1,50 eura, čo sme si aj my dali. Čaj majú len čerstvý, takže ten sa pohybuje okolo 2 euro. A aká je teda káva? Káva sa teraz zhoršila. Teraz tam zmenili dovozcu, obchod, kde kupovali kávu a je to cítiť. Nie je to už to, čo to bývalo. To Café Latte je také kakao. Nie je tam veľa kofeínu, takže ak máte radi niečo silnejšie, tak choďte rovno na nejaké expreso alebo klasickú zalievanú kávu.

A aký je personál? Personál je veľmi milý a rád vám poradí. Sú tam aj také klasické, stálejšie zamestnankyne. Rovnako tak ale aj striedajú brigádničky alebo také mladé, ktorým to dlhšie trvá. Napriek tomu nečakáte pol hodinu, kým vás oblužia, aj keď majú plno. Čo je super.

A ako by som mala hodnotiť ako v škole? Takže jednotku má za mňa ten personál. To je aj podľa mňa najlepšia vec na tej celej kaviarni. Keďže si aj dobre pokecáte. Rovnako, ak narazíde na majiteľa, tak s tým pokecáte tiež rovnako super a aj sa vás popýta na feedback. Miesto, kde kaviareň je centrum, takže to dávam na jednotku. Ale samotné prostredie tej kaviarne je také smutné, tmavé. Takže tam dávam dvojku. Možno, keby tam bolo viac dekorácii a nebolo by to také prázdne s ničím, tak by to bolo lepšie. Pôsobilo by to určite prirodzenejšie. A čo sa týka kávy, tak to je u mňa žiaľ na takú trojku až štvorku. Fakt je to také kakao a ak idem a kávu, tak chcem kávu a nie kakao. To si môžem dať doma s dieťaťom. Veľmi mi je to ľúto. Ak chcete mať pokoj na učenie, tak určite je to miesto pre vás. Ale ak chcete kvalitnú kávu, tak choďte niekde inde…

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Fun+Caff%C3%A9/@48.6261688,18.3704525,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714cea4486edb8d:0xb5e4de0966e0ccf0!8m2!3d48.6261653!4d18.3726412

Nachádza sa pod klubom Infinity, priamo na námestí.