Kaviareň Fontána je to novo otvorená kaviareň priamo na námestí v Košiciach na Hlavnej ulici, pri Štátnom divadle v Košiciach. Kaviareň sa nachádza hneď vedľa cukrárne Aida a oproti mestskému parku čo je v meste. Keď som si šla kúpiť lístky do divadla, tak som navštívila aj túto kaviareň pretože ma zaujala svojim výzorom. Krásna, noblesná kaviareň, rovnako aj zariadená. Vo vnútri sa nachádzajú svetlé farby, ktoré pôsobia veľmi upokojujúco a viete si tu veľmi príjemne oddýchnuť. Celkovú príjemnú atmosféru tomu dodáva aj bio krb, ktorý sa tu nachádza a z neho môžete cítiť príjemné teplo už len pri pohľade na neho. Kreslá, gauče, veľké stoly, to všetko tu nájdete. Je to rozdelené do troch častí. Prvá časť je nefajčiarska a v nej sa nachádza aj ten bio krb. V tejto prvej časti sa nachádza aj veľký barový pult, za ktorým je vždy milá a príjemná obsluha, vždy vyparádená v rovnakých šatách. Pôsobí to veľmi dobré na ľudí, ak príde k vám niekto takto oblečený a s úsmevom na tvári. Druhá časť je zariadená ako keby ste boli priamo vo fontáne. Nachádzajú sa tu sochy, ktoré ku fontáne samozrejme patria. Je to zariadené v odtieňoch bielej a sivej farby a taktiež je aj tak vyberaný nábytok. Posledná tretia časť je terasa, ktorá je krytá a viete si tam ísť sadnúť aj keď prídete viacerí, pretože tu sa už nachádzajú veľké lavičky a veľké stoly. Taktiež aj v tejto časti nájdete fontánu – už len z dôvodu názvu kaviarne.

Keď si sadnete na miesto, hneď príde k vám obsluha a donesie vám nápojový lístok. Tento lístok majú veľmi pekne spravený a prehľadný, kde si veľmi rýchlo nájdete o čo máte záujem. Nájdete tam veľmi veľa druhov káv, od výmyslu sveta. Rôzne druhy čokolád – biela, mliečna, horká, so šľahačkou a aj bez, s ovocím alebo piškótami. Ja som si vybrala ristretto. Kávu mi donieslo po dlhšom čase, aj napriek tomu, že tu bolo veľmi málo ľudí. Ak si objednáte horúcu čokoládu, tak vám ju prinesú na drevenej tácke a tam si vždy nájdete nejaký pekný odkaz po anglicky (napr. usmej sa dnes, všetko bude super atď.). keď už som dostala moju kávu bola som rada, že konečne prišla. Dala som si do kávy cukor (na tácke dostane 2 ks – biely a hnedý). Káva bola výborná, bola som s ňou spokojná. Nebola horká a jeden cukor úplne stačil. Keď som si prezerala nápojový lístok, tak som si všimla, že kaviareň má dosť vysoko dvihnuté ceny a možno aj pre to tu chodí menej ľudí. Tiež ma tie ceny trochu viac prekvapili. V kaviarni sa dá platiť kartou a pohár vody ku káve nedostane. Ak si popýtate pohár vody, donesú vám hneď neperlivú minerálnu vodu a samozrejme vám to aj započítajú pri platení. Aj napriek tomu je v kaviarni príjemná atmosféra a raz za čas sa tu oplatí prísť.

 

Celkové hodnotenie:  káva: 1, kaviareň: 1, obsluha: 2

 

Adresa: Hlavná 46, 040 01 Košice

Google maps:

https://www.google.com/maps?q=kaviaren+font%C3%A1na+kosice&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiF_tePv8LfAhUKZVAKHagWDjwQ_AUIDygC

Otváracie hodiny: Po – Št: 08:00 – 22:00, Pia: 08:00 – 01:00, So: 10:00 – 01:00, Ne: 09:00 – 22:00   

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokFest bar v Košice
Ďalší článokGio caffe Nitra