Pri prechádzke Košicami som si znova všimla ďalšiu kaviareň. Síce v názve majú Fest bar ale spomína sa tam aj caffe. Dlhý čas som váhala či tam ísť alebo neisť, chodila som okolo a váhavo pozerala. Na prvý dojem to zvonku vyzeralo veľmi pekne. Otvorené dokorán, reproduktor vonku, hudba hrala, na schodoch položené podsedáky. Nakoniec sme sa s kamarátom rozhodli, že tu zavítame na kávičku.

Kaviareň pôsobí veľmi maličká, pretože je obdĺžnikového tvaru a stoly sú poukladané za sebou. Aj keď vyzerá, že je veľmi malá tak miest na sedenie je tu dosť veľa. Veľmi šikovne využitý priestor a veľmi dobre vymyslené. Hneď na začiatku vidíte veľký barový stôl, a oproti nemu máte barové stoličky a barové stoly. Celú ponuku môžete vidieť aj na čiernej tabuli, na ktorej je všetko popísané s bielou kriedou čo vyzerá veľmi dobré a je to úplné iné ako keď to máte obyčajne napísané. Ale okrem takto písanej ponuky majú aj vytlačené nápojové lístky, v ktorých viete nájsť kávy, čokolády, alkoholické nápoje, pivá a ďalšie veci. V kaviarni dokonca majú aj vitrínu v ktorej majú koláče a tiež majú aj pripravené menu: káva a koláč alebo káva a torta čo je za veľmi prijateľné ceny. V tejto kaviarni ma naviac zaujali steny ako ich majú vymyslené. Jedna časť steny je olepená starými novinovými papiermi a v jednej časti sa nachádzajú aj podpisy významných osobností, ktoré ich navštívili. Ďalšia časť steny je pekne vymyslená a pozostáva ako keby z rámčeka a v ňom je naťahaná šnúra na ktorej sú prichytené rôzne fotky alebo je len tak prázdna. Na ďalšej stene sa nachádzajú svetielka čo veľmi spríjemňuje atmosféru. Kaviareň je zariadená moderne, drevené stoly, a stoličky a počas dňa aj trošku tmavo, ale to vôbec nevadí. Obsluha je tu veľmi milá, hneď vás privíta keď prídete dnu. Ponúkne vám nápojový lístok a aj sami vám ponúknu čo majú aktuálne v ponuke. Usmievaví dvaja páni tu robia obsluhu a zároveň sú aj majiteľmi podniku. Je veľmi super, že vždy tu majú nejakú akciu – či v lete, či v zime. Taktiež veľmi pochvaľujem aj to, že kaviareň je nefajčiarska, čiže nevyjdete odtiaľ od dymu. V kaviarni je veľmi príjemná atmosféra, oddýchnete tu a aj sa zabavíte.

Pri mojej návšteve som si tu dala cappuccino a kamarát presso s mliekom. Kávu sme dostali veľmi rýchlo. Pri presse som bola veľmi milo prekvapená, že kamarát dostal aj horúcu vodu k tomu, aby si sám mohol ešte doliať vody koľko potrebuje a ak by mu bola náhodou káva silná. Ja som ku cappuccinu dostala aj škoricu na posypanie čo bolo tiež veľmi dobré. Ku káve sme dostali samozrejme aj pohár vody a škoricovú sušienku. Káva nebola vôbec silná, ani prepálená, ale bola taká akurát – lahodná, dostatočné množstvo mlieka.

Celkovo kaviareň hodnotím výborne, len je škoda, že počas dňa tu chodí veľmi málo ľudí. Je to možno aj tým, že dosť neskoro kaviareň otvárajú. Keby ju otvárali ráno tak si myslím, že by mali oveľa viac zákazníkov ako doteraz. Platiť sa tu dá v hotovosti a samozrejme aj kartou. Nájdete tu príjemné posedenie pri káve alebo pri nejakom drinku. Je vhodná na pracovné stretnutia, stretnutia s priateľmi.

Celkové hodnotenie: káva: 1, kaviareň: 1, obsluha: 1

 

Adresa: Hlavná 41, 041 01 Košice

Google maps:

https://www.google.com/maps?q=fest+bar&biw=624&bih=672&dpr=1&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwj42q311b3fAhVPKFAKHZ8oDYcQ_AUIDygC

Otváracie hodiny:  Po – Ut: 13:00 – 22:00, St – Št: 13:00 – 23:00, Pia – So: 13:00 – 01:00, Ne: 13:00 – 20:00