Malbo cafe. Kaviareň na Terase v Košiciach pri zastávke Kino Družba. Nachádza sa v ubytovacom zariadení Mei hostel. Ak sa chcete dostať do kaviarne musíte vojsť do budovy ubytovne a ísť napravo. Celá táto kaviareň zvonku pôsobí tak neutrálne, že človek si nevie urobiť o nej nejaký obraz ešte predtým keď tam pôjde dnu. Ja som sa pri návšteve ubytovne rozhodla, že pôjdem ju vyskúšať.

Na prvý dojem toto zariadenie na mňa pôsobí veľmi tmavo, temne a tak ako keby sa o to veľmi nestarali. Steny sú zelenej farby, čo tam vôbec nepasuje, málo svetla, ale veľmi veľa miest na sedenie. Nápojový lístok nie je na žiadnom stole, cukor tam tiež nenájdete. Jediné čo nájdete na stoloch sú podložky pod pivá a to je všetko. Celá táto veľká časť je nefajčiarska a hneď vedľa sa nachádza malá miestnosť, ktorá je fajčiarska. Na stenách tu nájdete veľké obrazovky, na ktorých púšťajú buď pesničky alebo hokejové a futbalové zápasy. Viete si tu dať aj pizzu, dokonca aj bezlepkovú. Prostredie kaviarne ma vôbec neoslovilo. Za tej čas čo som tu bola som si všimla, že tu chodí veľmi veľa študentov, ktorí bývajú na ubytovni. Pre nich je to veľmi dobré, nakoľko nemusia chodiť nikde ďaleko a hneď majú dole kaviareň, večer môžu si dať pivo alebo kofolu prípadne sa najesť. Čašník nakoniec ku mne prišiel a ja som si u neho objednala presso s mliekom. Po dlhšej dobe mi doniesol kávu a ja som sa tešila, že si ju konečne vypijem. No žiaľ žiadna sláva. Ani mlieko a cukor nepomohli tejto káve aby bola menej horká a prepálená. Káva sa nedala ani dopiť. Veľmi som bola z toho zhrozená, že takto sa dá pokaziť káva. Ľudia, čo tu boli tak si dávali buď čaj alebo kofolu. Asi nikto okrem mňa si tu vtedy nedal kávu. Kto vie prečo. Možno tiež mali podobnú skúsenosť ako ja. Je to veľká škoda, že káva bola taká, pretože ak by robili lepšiu kávu tak by tam doobeda mali oveľa viac ľudí a ľudia by tu nechodili len na obed ale aj na rannú kávu.

Ale zas na druhej strane som sa dozvedela, že v tejto kaviarni organizujú koncerty slovenských kapiel, štvrtkové vedomostné kvízy, a rôzne ďalšie akcie a vždy tu majú plno. Koncerty a ďalšie akcie tu musia vyzerať super a atmosféra tu musí byť tiež dobrá. Niekedy tomu dám ešte šancu, ale prídem už na takúto akciu.

Pozitívum je, že je nefajčiarska, organizujú sa tu rôzne akcie, dá sa tu platiť aj kartou a môžete sa tu najesť. Negatívum je snáď asi tá káva, a možno trochu viac tmavé prostredie.

 

Celkové hodnotenie: káva: 4, kaviareň: 2, obsluha: 1

 

Adresa: Kysucká 16, 040 01 Košice

Google maps:

https://www.google.com/maps?q=malbo+caffe+ko%C5%A1ice&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjfwJz3psLfAhUDaVAKHYvqB3gQ_AUIDigB

Otváracia doba: Po – Pia: 10:00 – 00:00, So – Ne: 13:00 – 00:00