Kaviareň Gio caffe sa nachádza v malej uličke v Nitre. Ide o veľmi malú a útulnú kaviareň, ktorú som sa rozhodla navštíviť pri mojej zastávke v Nitre. Kaviareň ma zaujala hneď svojou vonkajšou terasou a to ma presvedčilo v tom, že mám sem prísť. Na terase sa nachádzajú len 4 drevené stoly a drevené stoličky – pekné a starodávne. Ak chcete zistiť, že čo majú v ponuke, stačí sa len ísť pozrieť dnu. Vnútro kaviarne je útulné, svetlé a tiež krásne zariadené. V rohoch kaviarne nájdete starodávne kreslá a stolíky. Vyzerá to super. Aj barový pult je veľmi zaujímavo pripravený. Na stene nájdete napísanú ponuku a čo je zaujímavosťou vyrábajú tu sami svoju vlastnú zmrzlinu. Zmrzlina je výborná lebo je to sorbet. Ale čo sa týka kaviarne tak je tu veľmi milý personál, ktorý sa vám hneď s úsmevom pozdraví a príde k vám, že čo si želáte. Keď si objednáte tak ani dlho nečakáte kým vás obslúžia. Pri mojej návšteve som si všimla, že veľmi veľa ľudí navštevuje túto kaviareň a to buď na kávu alebo si prídu kúpiť zmrzlinu. Nachádza sa tu aj detský kútik ak náhodou prídete sem aj so svojimi malými deťmi.

Veľmi rýchlo prišla ku mne obsluha a veľmi rýchlo mi doniesla aj moju objednávku. Dala som si latta macciato, k nemu som dostala hnedý a biely cukor a samozrejme aj pohár vody a to bez opýtania. Kávu som dostala na sklenenej tácke a aj so sklenenou slamkou čo som bola veľmi prekvapená, že takého slamky niekde dávajú. Pena bola výborne našľahaná, sladká, dostatok mlieka v káve a káva nebola ani silná a ani horúca. Dala sa pokojne vypiť a úplne stačilo pridať len jeden cukor. S obsluhou som bola veľmi spokojná, nakoľko s úsmevom mi priniesli moju objednávku, veľmi rýchlo. Aj napriek tomu, že vonku na terase mali veľa ľudí, objednávky im idú šikovne a veľmi rýchlo. Hlavné je to, že dievčatá boli celý čas usmievavé a nebolo na nich vidno, že sú v strese alebo niečo podobné.

Prostredie kaviarne je veľmi útulné, priateľské. Človek sa tu cíti výborne, dokonale si vie vychutnať svoju kávu, oddýchnuť po náročnom dni. Obsluha sa vám venuje počas celej vašej návštevy. V kaviarni sa dá platiť aj kartou a je celá nefajčiarska. Ako pozitívum dávam milú a priateľskú obsluhu, výbornú kávu a najlepšiu zmrzlinu akú som jedla. Cenovo je kaviareň dostupná pre každého.

Celkové hodnotenie: káva: 1, kaviareň: 1, personál: 1

 

Adresa: Kupecká 2, 949 01 Nitra

Google maps:

https://www.google.com/maps?q=gio+cafe+nitra&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiblf_0or7fAhVQK1AKHcc4DKQQ_AUIDygC  

Otváracie hodiny: Po – Ne: 09:00 – 21:00