Ak si nedokážete predstaviť deň bez šálky kávy robíte dobre. Tento lahodný nápoj má na ľudský organizmus viacero kladných vplyvov. Nie len že nás ráno preberie, udrží nás bdelými na pracovných stretnutiach a poradách ale môže na náš organizmus vplývať aj inak. Chcete vedieť ako?

Zlepšenie zdravia

Podľa viacerých výskumov pitie kávy znižuje pravdepodobnosť predčasného úmrtia na srdcové choroby a rakovinu.

Chráni pred cukrovkou

Ľudia, ktorí pijú denne viac ako jednu šálku kávy minimálne 4 roky majú až o 11% nižšie riziko vzniku cukrovky 2.typu. Pravdepodobne je za tým množstvo antoxidantov, ktoré káva obsahuje. Tie znižujú zápal, čo je jedným z faktorov vzniku cukrovky.

Pozor, ak už cukrovku máte diagnostikovanú mali by ste sa kofeínovým nápojom vyhýbať. Kofeín znižuje hladinu cukru v krvi a aj inzulín.

Parkinsonova choroba

Kofeín v káve sa spája aj so znížením rizika vzniku Parkinsonovej choroby. Dokonca môže zmierniť príznaky tohto ochorenia. Ak si myslíte, že kofeín v káve môžete nahradiť kofeínom v čaji museli by ste vypiť až 8 šálok čaju denne.

Ochraňuje pečeň

Šálka kávy prospeje aj pečeni. Pravidelné pitie tohto nápoja znižuje riziko úmrtia na cirhózu pečene, znižuje hladiny škodlivých pečeňových enzýmov  a aj zmierňuje poškodenie pečene s hepatitídou C.

Znižuje riziko vzniku melanómu

Melanóm je typ rakoviny kože, pred ktorým vám pitie kávy môže poskytnúť miernu ochranu. Ľudia, ktorí pili denne 4 šálky kávy mali riziko vzniku melanómu o 20% nižšie než ľudia, ktorí kávu nepili. Samozrejme, že je dôležitá aj ochrana pred slnkom vo forme oblečenia a dobrého opaľovacieho krému s vysokým ochranným faktorom.

Ako si kávu najviac vychutnať?

Ak chcete z kávy získať všetky benefity, ktoré ponúka a prispieť tak aj k zlepšeniu svojho zdravia je dobré si kávu vychutnať. Kávu si najviac užijete v pohodlí a pokoji domova pri kochaní sa krásnou krajinou. Kde také miesto nájsť? Danubius One je odpoveď!

Uvelebte sa na lodžii či terase a oddajte sa relaxácii s krásnym výhľadom na celú Bratislavu. Viac informácií o tomto nádhernom bývaní nájdete na stránkach https://www.finep.sk/sk/danubius-one.