Tentokrát sme sa vybrali do kaviarne Julyard. Nie je tomu však až tak dávno, čo som písala recenziu o novootvorenej kaviarni Color Caffe, ktorá mala svoje pôsobisko v srdci pešej zóny na Winterovej ulici v Piešťanoch. Lenže po kaviarni Color Caffe už niet ani chýru, ani slychu. Krásne historické priestory, v ktorých sa kaviareň nachádzala, ale nezostali dlho prázdne a v súčasnosti tam nájdete kaviareň Julyard. Musím hneď na úvod poznamenať, že kaviareň Julyard vo mne zanechala oveľa lepší dojem ako jej predchodkyňa. Ale nechcem sa uberať akýmsi porovnávaním týchto dvoch kaviarní, preto mi dovoľte pozvať vás do novučkej kaviarne Julyard.

Julyard je miesto, ktoré pôsobí veľmi vznešene. A to nielen preto, že sa ukrýva v priestoroch krásnej starej budovy, ale predovšetkým pre jej luxusný dizajn. Kaviareň je opticky rozdelená na dve miestnosti. Priestor je ladený v zeleno-šedých tónoch. Na strope a stenách môžete vidieť nádhernú štukatérsku výzdobu, ktorú dokonale podčiarkli tým, že kaviareň vymaľovali bielou farbou. Dominantou miestnosti je bezpochyby tmavozelená pohodlná pohovka, ktorá sa tiahne pozdĺž celej kaviarne. Pohovka je doplnená o guľatý drevený stôl, šedé kreslá a šedé taburetky. Taktiež vyhotovenie barového pultu určite stojí za povšimnutie. Aby som nezabudla, na stoloch boli položené sviečky. Na stenách sú zavesené obrazy, ktoré prekrásne dotvárajú historickú atmosféru celého objektu. Veľmi sa mi páči aj typ osvetlenia, ktoré do kaviarne nainštalovali. Julyard disponuje rozkošnou letnou terasou, ktorá ponúka očarujúci výhľad na pešiu zónu.

Na sedenie sme využili vnútorné priestory kaviarne. Nápojový lístok bol na stole, tak sme si popozerali danú ponuku. Keď prišla čašníčka, objednali sme si cappuccino v hodnote 2,10€. Cena je síce vyššia, ale nemožno sa diviť, pretože sa kaviareň nachádza priamo na námestí v kúpeľnom meste. Z ponukového lístka som vyčítala, že kávu tvoria poctivo vyberané zrná Arabiky Grand Cru z Južnej a Strednej Ameriky s dôrazom na Guatemalu a Kolumbiu. Obohatená je o malé množstvo korenitej a chuťovo výraznej Robusty. Všetky kávové nápoje vedia vyhotoviť aj v bezkofeínovej a bezlaktózovej verzii. Cappuccino bolo veľmi chutné. Kávičku servírovali v šálke s logom kávy, s cukrom a pohárom vody na tácke. Len mi chýbala malá maškrta, inak nemám chuti cappuccina čo vytknúť. Pripravujú výbornú kávu značky Bristot. Príbeh kávy Bristot sa začína písať už v roku 1919, kedy Domenico Bristot otvoril v Taliansku pražiareň kávy. Ako hovoria Taliani: „Je ľahšie zmeniť náboženstvo ako značku kávy.“ Kaviareň Julyard ponúka rôzne alkoholické, nealkoholické a kávové nápoje. Veľkým lákadlom sú zákusky a dezerty, ktoré vyzerajú famózne, možno vyskúšame nabudúce. Dobrým nápadom je, že vitrína so zákuskami bola síce vo vnútri, ale jej obsah smeroval na terasu, na ktorej sedelo viac ľudí. Oceňujem, že personál bol oblečený veľmi pekne a vkusne. Taktiež správanie obsluhy bolo na veľmi vysokej úrovni. Veď oblečenie a správanie čašníkov je vizitkou celého podniku. V kaviarni Julyard jednoznačne vedia, čo sa sluší a patrí. Tento podnik v budúcnosti ešte určite navštívime. Posadíme sa na terasu, budeme si vychutnávať ruch mesta, piť kávu alebo limonádu a obdivovať, ako sa deň stretá s nocou.

Adresa: Winterova 36, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8 – 22, Pia: 8 – 0, So: 9 – 0, Ne: 9 – 22

Julyard hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Julyard celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b55d6beb86bd9%3A0x4724339e80ea8c19!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOicxvl2z-zr5LAbyATCoUgEjFIHywfsbjgjGHd%3Dw213-h160-k-no!5sJulyard%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOicxvl2z-zr5LAbyATCoUgEjFIHywfsbjgjGHd&sa=X&ved=2ahUKEwi7_4uC3afqAhUBilwKHZzSA4cQoiowE3oECBQQBg